Keep on Blogging
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Φίλοι vs Σχέσεις..

+11
zoyzoy
ioannis
αντωνης
καψοραχη
fanny-banny
AtZoN
laplace
mscolourfull
Raven
Eltha
marouli
15 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
marouli
marouli
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 13466
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 13/04/2009
http://griniariko-marouli.blogspot.com

Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 Empty Φίλοι vs Σχέσεις..

27/6/2009, 00:08
Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Ολοι ή σχεδον ολοι καποια στιγμη κυριως σε νεαρη ηλικια εχουμε αποξενωθει απο τους φιλους μας για να ειμαστε αποκλειστικα και μονο με την σχεση μας.. Συνηθως γινεται σταδιακα και στο τελος δεν μιλαμε παρα μονο μεσω καποιου μηνυματος ή αν βρεθουμε στο δρομο λεμε <<να παμε για εναν καφε καποια στιγμη>> πραγμα που δεν γινεται ποτε.. Ακομα και οι κολλητοι στο πρωτο διαστημα μπαινουν στην ακρη και δεν ειμαστε ποτε εκει και ειναι ενας συχνος λογος για τσακωμο.
Ωσπου κουραζεσαι ή βαριεσαι ή απλα θελεις να δεις και εναν αλλον ανθρωπο, εχει περασει και ο πολυς ενθουσιασμος και τοτε παιρνεις τηλεφωνα που μεχρι τοτε δεν ηξερες τι σημαινε τηλεφωνο και προσπαθεις να ανακτησεις παλιες φιλιες και να ξαναμπεις στην ζωη των ανθρωπων που εσυ επελεξες να βγεις.. Και τοτε απλα τρως πορτα την πρωτη φορα... Και μενεις μονος σου εσυ και η μοναξια σου και ''χτυπας το κεφαλι σου'' που δεν εχεις με ποιον να μιλησεις, να πας για εναν καφε, να πεις τα νεα σου..
Και αναρωτιεμαι δεν εχουν δικιο οι κολλητοι, φιλοι, γνωστοι που συμπεριφερονται ετσι? Ειναι τοσο υγιες να τους κανουμε περα? Δεν δημιουργει προβληματα στην σχεση αυτη η προσκολληση? Δεν χανεται ενα μερος του εαυτου μας που ερωτευτηκε ο αλλος? Σας εχει τυχει? Το εχετε κανει? Ειναι ''ηθικο'' ως προς τους αλλους και προς τον ιδιο μας τον εαυτο?

kitsosmitsos
kitsosmitsos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9671
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://kitsosmitsos.blogspot.com

Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φίλοι vs Σχέσεις..

10/9/2009, 17:04
καψοραχη έγραψε:παντως τις περισσοτερες φορες αυτος που χωριζει η μενει αδεσμευτος αποτελει απειλη για τους υπολοιπους δεσμευμενους...πχ ειμασταν 4 ζευγαρια που καναμε καποτε πολυ παρεα...ενα απο αυτα χωρισε και επειδη η γυναικα εφυγε επαρχια ο τυπος εμεινε μονος του (και ωραιο παιδι) ξαφνικα ανακαλυψαμε οτι οποτε σχεδιαζαμε να παμε καπου και λεγαμε εμεις "να τηλεφωνησουμε και στον Π..."βλεπαμε τους αλλους δυο αντρες να αποφευγουν..οταν ρωτησε ιδιαιτερως καποια στιγμη ο δικος μου τους αλλους δυο, γιατι, του ειπαν επι λεξη " ρε συ αυτος ειναι γκομενιαρης,τωρα ειναι και μονος...ασε μη μας βρει κανενα τραβαλο!"

το θεωρησαμε μεγιστη χοντραδα!!!! περιτο να σας πω οτι η παρεα χαλασε και εμεις διατηρησαμε σχεση με τον Π.. και μαλιστα τωρα κανουμε και οικογενειακη παρεα ξανα μαζι γιατι ξαναπαντρευτηκε....τετοιες ανασφαλειες ειναι τραγικες!!!

Δηλαδή όποιος δεν είχε σχέση ήταν καταδικασμένος;

Ό,τι να'ναι
fanny-banny
fanny-banny
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1917
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 20/03/2009
http://star-traffic.blogspot.com/

Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φίλοι vs Σχέσεις..

10/9/2009, 17:13
kitsosmitsos έγραψε:
καψοραχη έγραψε:παντως τις περισσοτερες φορες αυτος που χωριζει η μενει αδεσμευτος αποτελει απειλη για τους υπολοιπους δεσμευμενους...πχ ειμασταν 4 ζευγαρια που καναμε καποτε πολυ παρεα...ενα απο αυτα χωρισε και επειδη η γυναικα εφυγε επαρχια ο τυπος εμεινε μονος του (και ωραιο παιδι) ξαφνικα ανακαλυψαμε οτι οποτε σχεδιαζαμε να παμε καπου και λεγαμε εμεις "να τηλεφωνησουμε και στον Π..."βλεπαμε τους αλλους δυο αντρες να αποφευγουν..οταν ρωτησε ιδιαιτερως καποια στιγμη ο δικος μου τους αλλους δυο, γιατι, του ειπαν επι λεξη " ρε συ αυτος ειναι γκομενιαρης,τωρα ειναι και μονος...ασε μη μας βρει κανενα τραβαλο!"

το θεωρησαμε μεγιστη χοντραδα!!!! περιτο να σας πω οτι η παρεα χαλασε και εμεις διατηρησαμε σχεση με τον Π.. και μαλιστα τωρα κανουμε και οικογενειακη παρεα ξανα μαζι γιατι ξαναπαντρευτηκε....τετοιες ανασφαλειες ειναι τραγικες!!!

Δηλαδή όποιος δεν είχε σχέση ήταν καταδικασμένος;

Ό,τι να'ναι

εννοειται Smile
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φίλοι vs Σχέσεις..

10/9/2009, 18:15
καψοραχη έγραψε:παντως τις περισσοτερες φορες αυτος που χωριζει η μενει αδεσμευτος αποτελει απειλη για τους υπολοιπους δεσμευμενους...πχ ειμασταν 4 ζευγαρια που καναμε καποτε πολυ παρεα...ενα απο αυτα χωρισε και επειδη η γυναικα εφυγε επαρχια ο τυπος εμεινε μονος του (και ωραιο παιδι) ξαφνικα ανακαλυψαμε οτι οποτε σχεδιαζαμε να παμε καπου και λεγαμε εμεις "να τηλεφωνησουμε και στον Π..."βλεπαμε τους αλλους δυο αντρες να αποφευγουν..οταν ρωτησε ιδιαιτερως καποια στιγμη ο δικος μου τους αλλους δυο, γιατι, του ειπαν επι λεξη " ρε συ αυτος ειναι γκομενιαρης,τωρα ειναι και μονος...ασε μη μας βρει κανενα τραβαλο!"

το θεωρησαμε μεγιστη χοντραδα!!!! περιτο να σας πω οτι η παρεα χαλασε και εμεις διατηρησαμε σχεση με τον Π.. και μαλιστα τωρα κανουμε και οικογενειακη παρεα ξανα μαζι γιατι ξαναπαντρευτηκε....τετοιες ανασφαλειες ειναι τραγικες!!!
σκεψου λοιπον την ιδια φαση με γυναικα
κ να σου ελεγε ο ανδρας σου ΄τι ωραια γυναικα η σουλα΄ ή να μην το ελεγε κ να το καταλαβαινες απο την συμπεριφορα του απεναντι της κ το βλεμμα του
αποκλειεται να μην ελεγες να μην ερθει,εκτος αν ανηκεις στο 1% των ανθρωπων Smile
οποτε ας μην τα βλεπουμε μονοπλευρα τα πραγματα
αν ελεγαν τετοιες ατακες παντρεμενες-δεσμευμενες γυναικες τι θελατε να πει ο συντροφος τους?
κ θα ηθελα αν δω αντιδρασεις αν μια ομορφοτερη(μην μου πεις οτι δεν υπαρχει,απο ολους μας υπαρχει ομορφοτερος)κ αδεσμευτη ερχοταν μονη στην παρεα..
θα την βγαζατε παλαβη κ χιλια αλλα για να 'την ριξετε' στα ματια των ανδρων..αν δεν επιανε θα λεγατε στα ισια οτι δεν την γουσταρετε

μην τα θελετε μονα-ζυγα δικα σας
ασε,σε αυτα οι γυναικες εχουν την πρωτοκαθεδρια

κ στην τελικη τι να εκανε με 2-3 ζευγαρια αυτος ο τυπος?να κρατουσε το φαναρι?εγω απο αξιοπρεπεια κ μονο δεν θα πηγαινα..ισως 1 φορα στο τοσο
δεν λεω οτι δεν ειναι λαθος λογικη,λεω να το εξεταζουμε αντικειμενικα το ζητημα κ φυσικα δεν ειναι κατι 'που δεν συμβαινει' αλλα κατι που συμβαινει στις περισσότερες παρέες

Υ.Γ. εγω δεν θα ελεγα 'να μην ερθει' γιατι δεν μου εχει δοθει ποτε δικαιωμα αλλα καταλαβαινω οποιον το πει,μην παραμυθιαζομαστε τωρα κ μονοι μας επειδη ειμαστε στο ιντερνετ
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φίλοι vs Σχέσεις..

10/9/2009, 19:20
καψοραχη δεν συμφωνω με οσα λες
δηλαδη μπορει ενας φιλος να παρασυρει τοσο ευκολα την σχεση μου πχ?

ε τοτε σε τι θεμελια βασιζεται αυτη η σχεση ?
καψοραχη
καψοραχη
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1988
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 21/03/2009

Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φίλοι vs Σχέσεις..

10/9/2009, 23:20
κατ'αρχας εγω δεν ειπα πουθενα οτι οι γυναικες δεν θα εκαναν τα ιδια.....σας λεω λοιπον οτι οι γυναικες επειδη ειναι και πιο πονηρες θα το "επαιζαν"πιο ωραια για να απομωνοσουν την "μοναχη"!!!!!
εμεις οι γυναικες ειμαστε σκληροτερες........!

οσο για αυτο που λες σκουληκι συμφωνω βεβαιως.....απο ανασφαλεια προς την συντροφο τους αντεδρασαν ετσι οι δυο τουλαχιστον εγω ετσι καταλαβα.......... σχεσεις χωρις βαση......δεν υπαρχουν τετοιες δηλαδη??? τεςπα εγω το βιωσα αυτο χρονια πριν και το καταθετω......δεν το διαβασα καπου! εγω προσωπικα και θεωρητικα μιλωντας δεν θα φοβομουν την "μοναχη"φιλη μου στο σπιτι μου....οχι φυσικα γιατι περναω τον εαυτο μου για σπουδαια και ωραια απλα και μονο γιατι εχω εμπιστοσυνη στον ανθρωπο μου....αλλωστε αν συμβει κατι δεν θα φταει η "μοναχη" αλλα μαλλον εκεινος και εγω ......
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φίλοι vs Σχέσεις..

10/9/2009, 23:22
καψοραχη έγραψε: τεςπα εγω το βιωσα αυτο χρονια πριν και το καταθετω......δεν το διαβασα καπου!
κ καλα κανεις κ το καταθετεις κ γεματοι χαρα το διαβασαμε
δεν ειπαμε οτι το διαβασες καπου
απλα εγραψα κ εγω τις σκεψεις μου πανω στο συγκεκριμενο σκηνικο ok
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φίλοι vs Σχέσεις..

10/9/2009, 23:52
καψοραχη έγραψε:κατ'αρχας εγω δεν ειπα πουθενα οτι οι γυναικες δεν θα εκαναν τα ιδια.....σας λεω λοιπον οτι οι γυναικες επειδη ειναι και πιο πονηρες θα το "επαιζαν"πιο ωραια για να απομωνοσουν την "μοναχη"!!!!!
εμεις οι γυναικες ειμαστε σκληροτερες........!

οσο για αυτο που λες σκουληκι συμφωνω βεβαιως.....απο ανασφαλεια προς την συντροφο τους αντεδρασαν ετσι οι δυο τουλαχιστον εγω ετσι καταλαβα.......... σχεσεις χωρις βαση......δεν υπαρχουν τετοιες δηλαδη??? τεςπα εγω το βιωσα αυτο χρονια πριν και το καταθετω......δεν το διαβασα καπου! εγω προσωπικα και θεωρητικα μιλωντας δεν θα φοβομουν την "μοναχη"φιλη μου στο σπιτι μου....οχι φυσικα γιατι περναω τον εαυτο μου για σπουδαια και ωραια απλα και μονο γιατι εχω εμπιστοσυνη στον ανθρωπο μου....αλλωστε αν συμβει κατι δεν θα φταει η "μοναχη" αλλα μαλλον εκεινος και εγω ......

ναι σαφως και υπαρχουν ..ου και πολλες μαλιστα..
απλα θεωρω γελοιο να φοβατε καποιος την μοναχη και να την απομονωνει ενω υπαρχουν παντου γυρω μας μοναχε
δεν λεω για σενα ..γενικα μιλαω ...
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φίλοι vs Σχέσεις..

11/9/2009, 00:12
Μάλλον φοβήθηκαν πως με την πολύ επαφή και την επικοινωνία, θα γινόταν πιο εύκολα η ζημιά από ότι με μια άγνωστη σε έναν δρόμο... Αντικειμενικά αλλιώς μπορεί να φλερτάρεις έστω και για πλάκα με κάποιον-α που ξέρεις και αλλιώς με κάποιον άγνωστο-η. Εννοείται πως δεν επικροτώ την κατάσταση!
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φίλοι vs Σχέσεις..

11/9/2009, 00:13
Raven έγραψε:Μάλλον φοβήθηκαν πως με την πολύ επαφή και την επικοινωνία, θα γινόταν πιο εύκολα η ζημιά από ότι με μια άγνωστη σε έναν δρόμο... Αντικειμενικά αλλιώς μπορεί να φλερτάρεις έστω και για πλάκα με κάποιον-α που ξέρεις και αλλιώς με κάποιον άγνωστο-η. Εννοείται πως δεν επικροτώ την κατάσταση!
εδω που τα λεμε οι γυναικες το εχουν αυτο
με την επικοινωνια κ οσο ανοιγονται σε καποιον,τοσο πιο ευκολα νομιζουν οτι νιωθουν κατι
αρα λογικο να κρατουν πισινές οι συζυγοι
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φίλοι vs Σχέσεις..

11/9/2009, 00:15
Ναι, επειδή οι γυναίκες εντυπωσιάζονται με το μπλα μπλα, αν ήταν και ωραίος... Ε δεν θέλει και πολλή σκέψη Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 74653
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φίλοι vs Σχέσεις..

11/9/2009, 00:17
Raven έγραψε:Ναι, επειδή οι γυναίκες εντυπωσιάζονται με το μπλα μπλα, αν ήταν και ωραίος... Ε δεν θέλει και πολλή σκέψη Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 74653
ετσι,σωστη
μαρεσει που εισαι αντικειμενικη κ δικαιη κ με ανδρες κ με γυναικες
τελικα στα φορουμς το πιο σπανιο ειναι να βρεθει ανθρωπος να πει τα αυτονοητα Smile
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Φίλοι vs Σχέσεις..

11/9/2009, 00:20
Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 Lol Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 Lol Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 Lol Πες μου και άλλα, πες μου και άλλα! Φίλοι vs Σχέσεις.. - Σελίδα 4 74653

Όλες οι απόψεις είναι δεκτές φτάνει να εκφράζονται σωστά, να είναι ξεκάθαρες και να δέχονται αντίλογο... Αλλιώς... For the μπαζα.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης