Keep on Blogging
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι;

+16
soula
AtZoN
Alchemist
luvian_elf
Μιχάλης
kitsosmitsos
Biomanos
SkinLikeSand
Γιώτα
Γιώργος Τ.
καψοραχη
astrocat
ΦΤΟ
laplace
Eltha
Miou-Popofotitsa
20 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Σύνολο Ψήφων : 24

Miou-Popofotitsa
Miou-Popofotitsa
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1307
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 13/04/2009
http://littleprincemiou.blogspot.com

Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Empty Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι;

4/5/2009, 23:48
Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Λοιπόν σήμερα μου συνέβη για πρώτη φορά αυτό εδώ..
μπαίνοντας στην είσοδο του μετρό μία κοπέλα αυθόρμητα μου έδωσε το δικό της εισιτήριο ...
(για να το έχω στη δική μου διαδρομή) καθώς είχε αρκετή ώρα μέχρι τη λήξη του.
Ξαφνιάστηκα..και το δέχτηκα με χαρά και χαμογελαστή.

Στην επιστροφή μου έκανα ακριβώς το ίδιο, έφτασα στον δικό μου σταθμό και το εισιτήριό μου το έδωσα
σε μία κυρία τη στιγμή που εκείνη έμπαινε στην είσοδο που είναι τα μηχανήματα επικύρωσης των εισιτηρίων.

Βέβαια αύριο βγάζω κάρτα καθώς χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά το μετρό
(θα απαντήσω και στο σχετικο θέμα με ΜΜΜ)
Μου άρεσε όμως η κίνηση αυτή!

Δίνουμε λοιπόν το εισιτήριό μας στον επόμενο ή οχι;
(πολλαπλη επιλογη)

kitsosmitsos
kitsosmitsos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9671
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://kitsosmitsos.blogspot.com

Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Empty Απ: Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι;

2/7/2009, 01:18
laplace έγραψε:
kitsosmitsos έγραψε:
Αν πήγαινες σινεμά και σηκωνόσουνα στη μέση της ταινίας, μπορούσες να δώσεις το εισιτήριο σε κάποιον άλλο να μπει να τη δει; Πόσο μάλλον να χρησιμοποιήσει ολόκληρη την υπηρεσία

φιλε αλλο ενα δημοσιο αγαθο κ αλλο μια ιδιωτικη επιχειρηση
δηλαδη εσυ δεν θα εδινες σε καποιον μη προνομιουχο το εισητηριο σου αν ειχε χρονο?πιστευω πως θα το εδινες!
αρα σε τετοιους καιρους (οικονομικη κριση γαρ) γιατι αυτο το καταδικαζεις επειδη γινεται απο την πλειοψηφία?
ισα ισα κανεις μια πολυ καλη κινηση

Θα έδινα είτε ένα ευρώ να πάρει εισιτήριο είτε κάποιο μη επικυρωμένο

Τα λεφτά που "γλυτώνετε" πάλι θα κληθούμε να τα πληρώσουμε έμμεσα με νέους φόρους

Δεν είναι "επανάσταση" αυτό, πρακτικά από την τσέπη μας βγαίνουν και αυτά
AtZoN
AtZoN
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 3067
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009

Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Empty Απ: Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι;

2/7/2009, 02:02
Ναι cheers cheers cheers το δίνω.
soula
soula
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 50
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 25/11/2009
http://sofa-logia-anastasia.blogspot.com/

Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Empty Απ: Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι;

1/12/2009, 21:38
ναι πολλες φορες,ασε που καποιεσ φορες μερικοι με κοιταν και παραξενα,λεσ και τους δινω καμια ναρκη στα χερια Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Lol Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Lol Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 131693
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Empty Απ: Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι;

2/12/2009, 00:08
soula έγραψε:ναι πολλες φορες,ασε που καποιεσ φορες μερικοι με κοιταν και παραξενα,λεσ και τους δινω καμια ναρκη στα χερια Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Lol Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Lol Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 131693
κ εμενα ναι
κ ντρεπομαι απιστευτα αν δεν καταλαβαινουν κ με ρωτουν δυνατα ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΝΕΙΣ? Smile Smile :D :D
soula
soula
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 50
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 25/11/2009
http://sofa-logia-anastasia.blogspot.com/

Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Empty Απ: Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι;

2/12/2009, 20:56
laplace έγραψε:
soula έγραψε:ναι πολλες φορες,ασε που καποιεσ φορες μερικοι με κοιταν και παραξενα,λεσ και τους δινω καμια ναρκη στα χερια Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Lol Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Lol Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 131693
κ εμενα ναι
κ ντρεπομαι απιστευτα αν δεν καταλαβαινουν κ με ρωτουν δυνατα ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΝΕΙΣ? Smile Smile :D :D
ναι ναι και σε κοιτανε και παραξενα και θα εχει και κανενας την εντυπωση οτι πουλαμε και ναρκωτικα απαπαπαπαπαπα
καψοραχη
καψοραχη
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1988
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 21/03/2009

Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Empty Απ: Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι;

3/12/2009, 09:15
Κιτσο καταλαβαινω τι λες...απλα θα σου θυμισω
1.Υπερογκο ποσο για την Ελλαδα και τους μισθους της
2.Μιλαμε για την εταιρεια που εκμεταλευεται στο επακρον τους υπαλληλους της και απομυζα τα παντα,ακροβατει μεταξυ δημοσιου-ιδιωτικου και γενικα φερεται αλλαζονικα και τσαμπουκαλιδικα στους εργαζομενους
3.Απεργουν σαν δημοσιο και αν εχεις καρτα μηνιαια χανεις πολλα χρηματα και αν τους το πεις μονο ξυλο που δεν τρως!
4.Σε μια εποχη που ο κοσμος ιδιαιτερα οι γεροντες και οι νεοι ψαχνουν ακομα και το 50λεπτο εγω προσωπικα θα συνεχισω να δινω το εισητηριο μου...ετσι κι αλλιως πληρωνω που πληρωνω το καθε ελλειμα που ΔΕΝ εκανα εγω αλλα οι διαφοροι ΚΛΕΦΤΕΣ....ε! αυτο το ελλειμα ας το κανω εγω!και ας το πληρωσω...τουλαχιστον θα μου αρεσει! Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 379275
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Empty Απ: Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι;

3/12/2009, 09:20
Καψοράχη Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 15980 Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 222435
kitsosmitsos
kitsosmitsos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9671
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://kitsosmitsos.blogspot.com

Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Empty Απ: Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι;

3/12/2009, 10:18
καψοραχη έγραψε:Κιτσο καταλαβαινω τι λες...απλα θα σου θυμισω
1.Υπερογκο ποσο για την Ελλαδα και τους μισθους της
2.Μιλαμε για την εταιρεια που εκμεταλευεται στο επακρον τους υπαλληλους της και απομυζα τα παντα,ακροβατει μεταξυ δημοσιου-ιδιωτικου και γενικα φερεται αλλαζονικα και τσαμπουκαλιδικα στους εργαζομενους
3.Απεργουν σαν δημοσιο και αν εχεις καρτα μηνιαια χανεις πολλα χρηματα και αν τους το πεις μονο ξυλο που δεν τρως!
4.Σε μια εποχη που ο κοσμος ιδιαιτερα οι γεροντες και οι νεοι ψαχνουν ακομα και το 50λεπτο εγω προσωπικα θα συνεχισω να δινω το εισητηριο μου...ετσι κι αλλιως πληρωνω που πληρωνω το καθε ελλειμα που ΔΕΝ εκανα εγω αλλα οι διαφοροι ΚΛΕΦΤΕΣ....ε! αυτο το ελλειμα ας το κανω εγω!και ας το πληρωσω...τουλαχιστον θα μου αρεσει! Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 379275

Δεν έχεις άδικο όπως το βλέπεις Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 15980
avatar
argyroula
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 20
Φύλλο : Θηλυκό
Ασχολίες : ζωγραφική,η/υ
Εγγραφή : 29/12/2009
http://argyroula.blogspot.com/

Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Empty Απ: Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι;

8/2/2010, 21:36
το δίνω γιατί κι εμένα μου δίνουν, μην φανώ αχάριστη. Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Lol
Alma Libre
Alma Libre
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 11
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 17/11/2010

Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Empty Απ: Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι;

18/11/2010, 03:07
ναί τό δίνω , καί σέ τράπεζα έχω δώσει τό χαρτάκι μου
σέ ηλικιωμένους καί έχω πάρει άλλο .
ergazomenos
ergazomenos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 7
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 31/12/2010

Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι; - Σελίδα 3 Empty Απ: Εσύ δίνεις το εισιτήριό σου στον επόμενο επιβάτη ή οχι;

31/12/2010, 08:26
Είναι πολύ καλή κίνηση, απο την στιγμή που δεν θα το χρειαστούμε κιόλας καλό είναι να το δώσουμε σε κάποιον που μπαίνει τώρα στον σταθμό...κερδίζουμε ενα χαμόγελο ok
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης