Keep on Blogging
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
SkinLikeSand
SkinLikeSand
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 6231
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 03/04/2009

Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 Empty Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας

26/4/2009, 23:25
Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Η άποψή σας πάνω στο θέμα του κεράσματος, γενικά στις διαπροσωπικές σχέσεις.

Προσωπικά, έχω διαπιστώσει ότι το κέρασμα μπορεί να είναι μια έκφραση αγάπης και σεβασμού, μια έκφραση αδυναμίας και δουλικότητας ή μια έκφραση υστεροβουλίας και υποκρισίας.

Δεν έχω δεχτεί κέρασμα π.χ. από άτομα που ανήκαν σε κάποια φοιτητική πολιτική παράταξη που ήταν στη παρέα μου εκείνη τη στιγμή και ήθελαν να μας ανοίξουν μπουκάλια, γιατί είναι φτηνοί και δεν λένε να καταλάβουν ότι ξέρω πολύ καλά το ότι δε με κερνάνε γιατί γουστάρουν εμένα, αλλά την ψήφο μου.

Ίσως δεχτώ, κυρίως να μην προσβάλλω άτομα και καταστάσεις, όμως δεν θα απολαύσω το κέρασμα κάποιου/ας που μόλις γνώρισα και είναι στην παρέα μου, όταν το κάνει για να εντυπωσιάσει εμένα και όσους είναι μαζί μου και μόνο γι΄ αυτό. Επίσης δεν θα κεράσω ποτέ για να δώσω εγώ καλή εντύπωση. Καλή εντύπωση δίνουμε με τον λόγο και τα αισθήματα που βγάζουμε εκείνη την ώρα και όχι με καγκούρικους τρόπους επίδειξιομανίας.

Για ερωτική ή στενή φιλική σχέση, αμοιβαίου σεβασμού: αν θέλω να κεράσω, επειδή μου αρέσει και απολαμβάνω τη στιγμή, θα κεράσω. Ομοίως, θα δεχτώ κέρασμα από κάποια που ειλικρινά απολαμβάνει την παρέα μου.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την skouliki στις 26/4/2009, 23:59, 2 φορές συνολικά

kitsosmitsos
kitsosmitsos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9671
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://kitsosmitsos.blogspot.com

Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 Empty Απ: Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας

30/9/2009, 13:26
marouli έγραψε:παμε για ψωνια? σε ποιο εμπορικο? να παμε σε ενα που να εχει ωραιες τσαντσες Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 74653

Εγώ τώρα γιατί διάβασα τσόντες; Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 106670
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 Empty Απ: Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας

30/9/2009, 13:28
Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 178738 Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 178738 Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 178738 Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 178738 Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 178738 Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 178738

Ότι θέλεις->βλέπεις! Να ψωνίζει το μαρούλι τσόντες και τι στον κόσμο... Στα "μαυρα" δωματιάκια των βίντεοκλαμπ, με λαχανί καμπαρντίνα και δεν συμμαζεύεται Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 Lol
marouli
marouli
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 13466
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 13/04/2009
http://griniariko-marouli.blogspot.com

Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 Empty Απ: Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας

30/9/2009, 13:34
δεν φοραω ποτε πρασινο Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 178738 Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 178738 Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 Lol

καποια στιγμη θα ψωνισω και εγω γτ οχι? οταν μεγαλωσω ομως Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 Lol Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 Lol Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 841571

και ψαρινα μονο λιγα χρονακια με περνας μονο λιγα 4 νομιζω
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 Empty Απ: Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας

30/9/2009, 13:36
Κάντα 5μιση Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 74653

Έλα, το &^%)_%^%$ είμαστε οφ τόπικ! Δεν ξαναμιλάω για τσόντες και καμπαρντίνες λαχανί.
kitsosmitsos
kitsosmitsos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9671
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://kitsosmitsos.blogspot.com

Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 Empty Απ: Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας

30/9/2009, 13:38
Raven έγραψε:Κάντα 5μιση Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 74653

Έλα, το &^%)_%^%$ είμαστε οφ τόπικ! Δεν ξαναμιλάω για τσόντες και καμπαρντίνες λαχανί.

Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 Lol Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 Lol Το θέμα του κεράσματος στις μέρες μας - Σελίδα 6 Lol
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης