Keep on Blogging
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

+17
kitsosmitsos
marouli
Alchemist
καψοραχη
Miou-Popofotitsa
luvian_elf
Μιχάλης
uptight
StrangeLittleGirl
AtZoN
mscolourfull
astrocat
SkinLikeSand
Raven
ΦΤΟ
Eltha
laplace
21 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

24/4/2009, 00:40
Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

τα ονειρα τα πιστευετε?
την διαισθηση σας?εχετε δυνατη διαισθηση?
εγω οτι ονειρο δω συνηθως βγαινει..κ εχω παρα παρα πολυ δυνατη διαισθηση saint

SkinLikeSand
SkinLikeSand
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 6231
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 03/04/2009

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

9/10/2009, 10:18
Καμιά ερμηνεία όμως; Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 661883
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

9/10/2009, 10:20
Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι πέρα από άγχος... Αλλά θα μας πει και η σκώληκας σε αυτό! Αν μπορεί να ερμηνεύσει κάτι Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 74653
SkinLikeSand
SkinLikeSand
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 6231
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 03/04/2009

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

9/10/2009, 10:21
Άγχος για ποιό λόγο όμως;
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

9/10/2009, 10:25
Εσύ θα μας πεις! Κάτι υπάρχει υποσυνείδητα μάλλον... Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 536981
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

9/10/2009, 10:26
irthe_h_pitsa έγραψε:Αυτό το παρανοϊκό όνειρο είδα σήμερα...

Το όνειρο αρχίζει από τη στιγμή που χθες το βράδυ γύρισα στο σπίτι από μια μπυραρία. Είδα ότι γύρισα στο σπίτι τέλος πάντων, έπεσα στο κρεβάτι με τα ρούχα, ξαπλώνω, και μετά από λίγο σηκώνομαι για να πάω στο wc. Όσο ήμουν λοιπόν στο wc άκουγα κάτι φωνές από άλλο χώρο του σπιτιού που μιλούσαν σχετικά με πίνακες... Βγαίνω απ' το wc και βλέπω στο σαλόνι μου 8 ΑΓΝΩΣΤΑ άτομα (η μια από αυτούς ήταν μια κοπέλα που είχα δει χθες βράδυ στη μπυραρία πάντως) και μόλις με είδε ένας απ' αυτούς, άρχισε να μου μιλάει για τον αγώνα του Ολυμπιακού με τον ΠΑΟΚ που είχε γίνει και για το τι έκαναν αυτοί χθες το βράδυ. Την ώρα που μου μιλούσε, εγώ κοιτούσα σα μα***ας και σκεφτόμουν το που μπορεί να πουλάνε θωρακισμένες πόρτες ασφαλείας!

Αν δείτε πως βρεθήκατε και παρακολουθείτε ένα πίνακα με διάφορα χρώματα ή πίνακα που είναι γραμμένα δρομολόγια πλοίων ή αεροπλάνων, αυτό σημαίνει πως θα πάρετε ευχάριστες ειδήσεις για την εργασία σας ή θα κάνετε ταξίδι για εμπορικούς σκοπούς που θα ωφεληθείτε πολλά πράγματα.

Αν δείτε στον ύπνο σας πως βρεθήκατε μέσα σε μια μπυραρία και πίνετε μπύρα είτε μόνος σας είτε με φίλους κι έχετε έλθει στο κέφι, αυτό σημαίνει πως σας περιμένουν πολλά κι ευχάριστα γεγονότα που πραγματικά θα νοιώσετε χαρούμενοι κι ευτυχισμένοι. Αν δείτε πως σας σερβίρουν μια λαχταριστή μπύρα σε ένα ποτήρι κι εσείς την πίνετε και ξεδιψάτε, αυτό σημαίνει πως θα πάρετε πολλές κι ευχάριστες ειδήσεις αυτόν τον καιρό.

Αν δείτε πως ήπιατε πολύ και ζαλιστήκατε, αυτό σημαίνει πως θα σας βγουν όλα ξινά γιατί δεν κρατήσατε την ανάλογη στάση εκεί που έπρεπε και δεν μετρήσατε σωστά τις καταστάσεις και από ευχάριστες μόνοι σας τις κάνατε δυσάρεστες. Αν δείτε πως είστε με παρέα και πίνετε μπύρες, αυτό σημαίνει πως θα σχεδιάσετε μια επιχείρηση και θα πάει πολύ καλά μαζί με άλλους. Αν δείτε πως βρεθήκατε σε εργοστάσιο ζυθοποιίας ή δείτε πως εργάζεσθε εκεί, αυτό σημαίνει πως θα περάσετε μια περίοδο που θα σας παρουσιαστούν πολλές ευκαιρίες. Κοιτάξτε πώς Θα τις αξιοποιήσετε καλύτερα.

Αν δείτε στον ύπνο σας πως φτιάχνετε μια πόρτα και πως την τοποθετείτε στο σπίτι σας ή το χώρο εργασίας σας και την δοκιμάζετε να ανοίγει και να κλείνει καλά, σημαίνει πως αυτόν τον καιρό όλα θα έλθουν βολικά και θα σημειώσετε μεγάλες επιτυχίες στη ζωή σας. Αν δείτε την πόρτα του σπιτιού σας κλειστή, αυτό σημαίνει πως θα βρείτε μεγάλα και αξεπέραστα προβλήματα και θα στενοχωρηθείτε. Αν δείτε την πόρτα κλειστή και την ανοίξετε, σημαίνει πως θα σημειώσετε μεγάλες επιτυχίες αυτόν τον καιρό στις δουλειές σας. Αν δείτε την πόρτα του σπιτιού σας ανοιχτή μπορεί να έλθουν επισκέψεις. Αν δείτε μια πόρτα στο σπίτι σας να είναι σπασμένη ή τη σπάσατε εσείς για να μπείτε μέσα, αυτό σημαίνει πως θα σας βρουν ατυχήματα ή δημιουργήσετε εσείς δυσάρεστες καταστάσεις στο σπίτι σας. Αν δείτε πως είστε μέσα από πόρτα κι ακούτε κρυφά το τι γίνεται μέσα σε ένα δωμάτιο, αυτό σημαίνει ότι το πρόσωπο που αγαπάτε θα σας προδώσει με τον χειρότερο τρόπο. Τέλος αν δείτε πως φεύγοντας από το σπίτι σας ασφαλίσατε καλά την πόρτα του, σημαίνει πως θα έχετε μεγάλη σιγουριά στο σπίτι σας και την οικογένειά σας και κανείς και τίποτα δεν θα μπορέσει να σας διαταράξει την οικογενειακή σας γαλήνη και ευτυχία.
SkinLikeSand
SkinLikeSand
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 6231
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 03/04/2009

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

9/10/2009, 10:30
Raven έγραψε:Εσύ θα μας πεις! Κάτι υπάρχει υποσυνείδητα μάλλον... Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 536981
Λοιπόοον... Η κοπέλα ήταν όμορφη, οπότε μπορεί να ήθελα να την γνωρίσω. Και μπορεί ως δια μαγείας να εισβάλλει στο σπίτι μου μαζί με την παρέα της, που τυγχάνει να ασχολούνται με ζωγραφική και κάποιος απ' αυτούς να είναι γαύρος! Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 178738 Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 178738 Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 178738


Τι να σου πω τώρα... Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Lol


@Σκουλήκω: Στη μπυραρία ήμουν (στην πραγματική ζωή) το βράδυ, δεν ονειρεύτηκα τη μπυραρία δηλαδή, οπότε μένουμε στη πόρτα, στην κοπέλα και στην άγνωστη σε μένα παρέα... Πως κολλάνε όλα αυτά;
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

9/10/2009, 13:39
Αν δείτε στον ύπνο σας μια κοπέλα, ωραία μελαχροινη, και εύρωστη, αυτό σημαίνει πως κάτι το ευχάριστο θα σας συμβεί αυτές τις μέρες. Αν είναι ξανθιά και ωραία, σημαίνει για σας ευχάριστες ειδήσεις και επιτυχία στον έρωτα. Αν δείτε πως φιλάτε μια κοπέλα στο μάγουλο, σημαίνει σμίξει με αγαπημένο πρόσωπο, αν την φιλάτε στο στόμια, σημαίνει για σας σημαντική ερωτική επιτυχία. Αν δείτε πως μια κοπέλα στολιζόταν και καλλωπιζόταν, αυτό σημαίνει ότι θα πικραθείτε από το πρόσωπο που αγαπάτε
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

9/10/2009, 13:41
skouliki έγραψε:Αν δείτε στον ύπνο σας μια κοπέλα, ωραία μελαχροινη, και εύρωστη, αυτό σημαίνει πως κάτι το ευχάριστο θα σας συμβεί αυτές τις μέρες. Αν είναι ξανθιά και ωραία, σημαίνει για σας ευχάριστες ειδήσεις και επιτυχία στον έρωτα. Αν δείτε πως φιλάτε μια κοπέλα στο μάγουλο, σημαίνει σμίξει με αγαπημένο πρόσωπο, αν την φιλάτε στο στόμια, σημαίνει για σας σημαντική ερωτική επιτυχία. Αν δείτε πως μια κοπέλα στολιζόταν και καλλωπιζόταν, αυτό σημαίνει ότι θα πικραθείτε από το πρόσωπο που αγαπάτε

Πάλι εμένα είδες στον ύπνο σου βρε πίτσα; Αφού σου είπα ντε, δεν γίνεται, δεν πρέπειιιιι! Σου απαγορεύω να με ξαναδεις στον ύπνο σου. Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 74653
Oneiropagida
Oneiropagida
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 501-1000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 675
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 24/09/2009
http://oneiropagida09.blogspot.com/

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

9/10/2009, 13:53
Είδα στον ύπνο μου οτι έκανα πάρτι... Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Lol μάλλον κάτι κακό θα μου συμβει :P
SkinLikeSand
SkinLikeSand
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 6231
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 03/04/2009

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

9/10/2009, 20:04
Raven έγραψε:
skouliki έγραψε:Αν δείτε στον ύπνο σας μια κοπέλα, ωραία μελαχροινη, και εύρωστη, αυτό σημαίνει πως κάτι το ευχάριστο θα σας συμβεί αυτές τις μέρες. Αν είναι ξανθιά και ωραία, σημαίνει για σας ευχάριστες ειδήσεις και επιτυχία στον έρωτα. Αν δείτε πως φιλάτε μια κοπέλα στο μάγουλο, σημαίνει σμίξει με αγαπημένο πρόσωπο, αν την φιλάτε στο στόμια, σημαίνει για σας σημαντική ερωτική επιτυχία. Αν δείτε πως μια κοπέλα στολιζόταν και καλλωπιζόταν, αυτό σημαίνει ότι θα πικραθείτε από το πρόσωπο που αγαπάτε

Πάλι εμένα είδες στον ύπνο σου βρε πίτσα; Αφού σου είπα ντε, δεν γίνεται, δεν πρέπειιιιι! Σου απαγορεύω να με ξαναδεις στον ύπνο σου. Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 74653
Την όρεξή σου είχε ο ύπνος μου. Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 391533 Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 841571 Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 841571 Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 841571 Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 74653

Η κοπέλα ήταν καστανή με ξανθές ανταύγειες και γλυκό πρόσωπο πάντως. Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 204916
SkinLikeSand
SkinLikeSand
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 6231
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 03/04/2009

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

11/10/2009, 19:30
Αντέ, δώστε ερμηνεία! Να ξέρω αν θα τη ξαναδώ τη κοπέλα τελικά ή όχι... Αγωνία έχω. Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 518749
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

11/10/2009, 21:41
το λεει μεσα στο κειμενο αν ειναι ξανθια τι σημαινει
SkinLikeSand
SkinLikeSand
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 6231
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 03/04/2009

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

11/10/2009, 22:02
Καστανή είναι λέμε...
marouli
marouli
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 13466
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 13/04/2009
http://griniariko-marouli.blogspot.com

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

11/10/2009, 22:09
εγω ειδα οτι ζουσα στο λονδινο, σπουδαζα και συγκατοικουσα με καποιον φιλο μου και εκλαιγα γτ μου ετρωγε τα γλυκα και μετα ηρθε η ωρα να φυγω και με ειχε πιασει πανικος γτ δεν θα προλαβαινα τα μαγαζια να παρω γλυκα.. ασε εφιαλτη ειδα Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 108896
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

12/10/2009, 02:12
irthe_h_pitsa έγραψε:Καστανή είναι λέμε...
δεν ξερω κατι αλλο παραπανω
marouli
marouli
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 13466
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 13/04/2009
http://griniariko-marouli.blogspot.com

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

11/11/2009, 11:37
σκουλικι ειδα εφιαλτη και δεν μου κανει αυτο εντυπωση αλλα το γεγονος οτι για δυο ωρες μετα δεν μπορουσα να ηρεμησω ηταν πολυ εντονος.. μην περιμενεις να γραψω ολοκληρο το ονειρο ξημερωσαμε θα γραψω τα προσωπα για να μου πεις..

εχουμε και λεμε.. εμενα, τον μπαμπα, μια ξαδερφη με νυφικο , την μαμα μου να μου λεει να μην δοκιμασω την ταρια του νυφικου γτ ηταν γρουσουζια, μια κατακομβη που ξεκινουσε απο το παλιο μας σαλονι τωρα ειναι αυλη με εναν ταφο μεσα που δεν θυμαμαι καλα πως ηταν αλλα ειχε σκαλια για να πας μεχρι εκει και απο τον ταφο να με καλει η μαμα μου υποτιθεται που ηξερα ομως οτι δεν ηταν η μαμα μου πολυ εντονα ομως, καποια να κατεβαινει με νυφικο και κρατουσε και κερια για να βλεπει και αλλοτε ηταν μελαχρινη αγνωστη ή εγω υποτιθεται αλλα δεν ημουν εγω.. εναν οικογενειακο μας φιλο.. ποιους αλλους δεν θυμαμαι..
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

11/11/2009, 11:39
marouli έγραψε:σκουλικι ειδα εφιαλτη και δεν μου κανει αυτο εντυπωση αλλα το γεγονος οτι για δυο ωρες μετα δεν μπορουσα να ηρεμησω ηταν πολυ εντονος.. μην περιμενεις να γραψω ολοκληρο το ονειρο ξημερωσαμε θα γραψω τα προσωπα για να μου πεις..

εχουμε και λεμε.. εμενα, τον μπαμπα, μια ξαδερφη με νυφικο , την μαμα μου να μου λεει να μην δοκιμασω την ταρια του νυφικου γτ ηταν γρουσουζια, μια κατακομβη που ξεκινουσε απο το παλιο μας σαλονι τωρα ειναι αυλη με εναν ταφο μεσα που δεν θυμαμαι καλα πως ηταν αλλα ειχε σκαλια για να πας μεχρι εκει και απο τον ταφο να με καλει η μαμα μου υποτιθεται που ηξερα ομως οτι δεν ηταν η μαμα μου πολυ εντονα ομως, καποια να κατεβαινει με νυφικο και κρατουσε και κερια για να βλεπει και αλλοτε ηταν μελαχρινη αγνωστη ή εγω υποτιθεται αλλα δεν ημουν εγω.. εναν οικογενειακο μας φιλο.. ποιους αλλους δεν θυμαμαι..

οταν παω δουλεια θα σου πω...τωρα βιαζομαι
marouli
marouli
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 13466
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 13/04/2009
http://griniariko-marouli.blogspot.com

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

11/11/2009, 11:40
πες οποτε μπορεις Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 204916
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

11/11/2009, 13:06
Αν δείτε ότι φορούσατε φορεσιά γάμου, θα λάβετε μέρος σε ευχάριστες υποθέσεις και θα συναντηθείτε με φίλους. Αν τα ρούχα ήταν λερωμένα ή ακατάστατα, σημαίνει ότι θα χαλάσουν οι σχέσεις σας με πρόσωπο που θαυμάζετε πολύ.
Για μια νέα γυναίκα που θα ονειρευτεί πως είναι νύφη, είναι σημάδι πως γρήγορα θα λάβει κληρονομιά που θα την χαροποιήσει εξαιρετικά, με την προϋπόθεση ότι θα νιώθει ευχαρίστηση κάνοντας τη νυφική της τουαλέτα. Αν ήταν δυσαρεστημένη, θα δοκιμάσει απογοητεύσεις στις προσδοκίες της

---------------------------------

Ένας καινουργιοχτισμένος τάφος στ' όνειρο σας, σημαίνει πως θα υποφέρετε από τις απροσεξίες των άλλων. Αν δείτε νεκροταφείο όπου υπάρχουν μόνο οι πλάκες των τάφων, σημαίνει μεγάλη λύπη και εξάρτηση προς το παρόν' θα ακολουθήσουν όμως καλύτερες μέρες, αν αγωνιστείτε σκληρά.Αν δείτε πως κοιτάζατε μέσα σε έναν άδειο τάφο, προβλέπονται απογοητεύσεις και απομάκρυνση από καλούς φίλους

----------------------------------

Αν δείτε στ' όνειρο σας κεριά να καίνε με καθαρή και σταθερή φλόγα, σημαίνει σταθερότητα των ανθρώπων που είναι γύρω σας και κα-λοεδραιωμένη περιουσία.
Αν δει πως ανάβει κερί, θα. συναντήσει τον αγαπημένο της παράνομα λόγω των αντιρρήσεων των δικών της. Αν δείτε πως ανάβετε κερί, κάποιο ευχάριστο γεγονός θα σας φέρει κοντά σε φίλους που είχατε πολύ καιρό να συναντήσετε.

------------------------------

Αν ονειρευτείτε ότι ανεβαίνατε σκαλιά, σημαίνει τον ερχομό καλοτυχίας και ευτυχίας.
Αν δείτε πως κατεβαίνατε σκαλιά, να περιμένετε κακοτυχία.
Μεγάλες και καλοφτιαγμένες σκάλες, στ' όνειρο, είναι προμήνυμα τιμών και πλούτου.

-------------------------------------

Αν δείτε στ' όνειρο σας την οικογένεια σας να ζει με αρμονία και ευτυχία, σας περιμένουν υγεία και ευχάριστες καταστάσεις.
Αν όμως ονειρευτείτε την οικογένεια σας να βασανίζεται από αρρώστια και διαμάχες, σας περιμένουν απογοητεύσεις
Αν ονειρευτείτε τον πατέρα σας, σημαίνει πως σύντομα θ' μπλεχτείτε σε μια δύσκολη κατάσταση και θα χρειαστείτε ένα σοφό σύμβουλο για ν' απαλλαγείτε από αυτήν.

----------------------------

Αν δείτε στ' όνειρο σας τη μητέρα σας όπως είναι στην πραγματικότητα, σημαίνει επιτυχία σε οποιοδήποτε εγχείρημα σας.
Αν δείτε πως μιλούσατε μαζί της, σημαίνει πως σύντομα θα έχετε καλά νέα για υποθέσεις για τις οποίες αμφιβάλλατε.
Για τη γυναίκα που θα ονειρευτεί τη μητέρα της, σημαίνει ευχάριστα καθήκοντα και επιτυχημένο γάμο.
Αν δείτε πως ακούγατε τη μητέρα σας να σας φωνάζει, σημαίνει πως δεν είστε συνεπείς στις υποχρεώσεις σας και πως ακολουθείτε λάθος δρόμο στις επιχειρήσεις σας.
SkinLikeSand
SkinLikeSand
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 6231
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 03/04/2009

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

11/11/2009, 13:09
skouliki έγραψε:Αν δείτε πως κατεβαίνατε σκαλιά, να περιμένετε κακοτυχία.
Πωωω, αυτό το βλέπω σχετικά συχνά στα όνειρά μου.
marouli
marouli
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 13466
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 13/04/2009
http://griniariko-marouli.blogspot.com

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

11/11/2009, 13:12
εγω ειδα που τα κατεβαιναν αλλη τα σκαλια απλα παρακολουθουσα..

οσο για τα υπολοιπα τι να παω αυτο δεν ηταν ονειρο εχω λιγο απ'ολα Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Lol
marouli
marouli
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 13466
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 13/04/2009
http://griniariko-marouli.blogspot.com

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

6/12/2009, 17:41
Ειδα οτι ημουν πριγκιπισσα και καποια στιγμη γεννησα εναν ασπρο μονοκερο πολυ ωραιο Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 178738 Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 178738
soula
soula
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 50
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 25/11/2009
http://sofa-logia-anastasia.blogspot.com/

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

6/12/2009, 20:45
καλησπερα.βλεπω ονειρα και τα πιστευω να πω την αληθεια,οταν ειναι ασχημα με κανουν και ανυσηχω,περισσοτερο οχι τοσο για μενα αλλα για τους ανθρωπους που αγαπαω.εχω την εντυπωση οτι ισως γινει κατι κακο σε αυτους και πολλες φορες δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι με ενοχλει αφανταστα. Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 131693 Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 131693 Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 131693
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

6/12/2009, 22:14
οπως ολοι μας.. αλλα καμια φορα εξωγενεις υποσυνειδητοι φοβοι και αγχη μας κανουν να βλεπουμε αυτα τα ονειρα
soula
soula
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 50
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 25/11/2009
http://sofa-logia-anastasia.blogspot.com/

Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 Empty Απ: Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες

12/12/2009, 17:26
ναι,συμβαινει κι αυτο πολυ σκουλικακι,απο την καθημερηνοτητα μας μας επηρεαζουν πολλα ακομα και στον υπνο μας. Ονειρα , διαίσθηση και ερμηνίες - Σελίδα 7 379275
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης