Keep on Blogging
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

+11
ioannis
kitsosmitsos
Alchemist
sepsis
SkinLikeSand
astrocat
laplace
καψοραχη
AtZoN
Eltha
Poexania
15 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Poexania
Poexania
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 31
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 08/04/2009
http://www.poexania.dtoxic.com

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Empty Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

13/4/2009, 02:33
Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Μερικά πράγματα δεν τα καταλαβαίνω, συμπαθάτε με κιόλας, όμως μου φαίνονται περίεργα.

Ακούω τελευταία πολύ συχνά τη φράση, "ανένταχτος αριστερός", και με μπερδεύει.

Προσπάθησα λοιπόν, να δώσω έναν ορισμό, που να περικελείει τις
βασικότερες απο τις αρετές ενός "ανένταχτου αριστερού" και σκαρφίστηκα
τον παρακάτω.

Ανένταχτος αριστερός, μπορεί να οριστεί, οποιοσδήποτε
κατηγορεί τα υπαρκτά αριστερά κόματα, και που κατά προτίμηση είχε κατά
το παρελθόν ιστορικό θητείας σε αυτά.


Δώσαμε λοιπόν τον ορισμό μας, ας δούμε τώρα και πιο αναλυτικά, τα επι μέρους κοινά γνωρίσματα αυτών.

συνέχεια εδώ
http://poexania.forumotion.com/Aioaeioeeioiosao-b1/I-iyeio-oio-aiYioaoio-aneooaniy-b1-p48124.htm

kitsosmitsos
kitsosmitsos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9671
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://kitsosmitsos.blogspot.com

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Empty Απ: Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

24/11/2009, 22:33
Όταν είμαστε στην Αθήνα είναι εύκολο να λέμε να κοπούν οι άγονες γραμμές σε αεροπλοϊα και ακτοπλοϊα

Όντως οικονομικά δεν συμφέρει.
Το κοινωνικό όφελος όμως;
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Empty Απ: Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

28/11/2009, 14:21
τα πραγματα ειναι απλα..
εχουμε να κανουμε με ΗΛΙΘΙΟΥΣ ψηφοφορους κ πολιτες..
τυφλους οπαδους, φανατισμένα ανδρικελα,φλιβερες καρικατούρες μιας αρρωστημένης εποχης κ ειναι ΠΟΛΥ ΚΡΙΜΑ αυτος ο φανατισμος να υπαρχει σε νεους ανθρωπους..

Μ@@@@ΚΑ ΕΛΛΗΝΑ,ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΣ ΠΟΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ..

20 απο τα 29 χρονια ειχες ΠΑΣΟΚ κ παλι το στηριζεις σαν γιος του Ανδρικου..εισαι αξιος της μοιρας σου ελληνα..θα χαρω να μην εχεις να φας.. σου αξιζει ok hello2 hello2

TI ΣΑΣ ΠΟΤΙΖΟΥΝ?ποσο ΠΟΤΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ πρεπει να εισαι για να μην καταλαβαινεις ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ..οτι δεν γινεται να μην φταιει για την καταντια μας το κομμα που κυβερνησε 20 απο τα 29 τελευταια ετη?ΠΟΣΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΜΕΝΟΣ εισαι 'φιλε' Πασοκε?

οσο για τις αδελφες που θα λενε οτι στηριζω ΝΔ..ας εγραφαν ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ απο οσα εγραφα εγω επι ΝΔ κ αν μην το επαιζαν 'αντικειμενικες αδελφες του ελέους' κ 'εμεις πρωτοι θα κριτικαρουμε το Μπατσοκ' κ θα τις παραδεχθω...
Oneiropagida
Oneiropagida
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 501-1000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 675
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 24/09/2009
http://oneiropagida09.blogspot.com/

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Empty Απ: Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

28/11/2009, 17:11
Αυριο ψηφίστε Ντόρα. Διαφορετικά ο Μητσοτάκουλας δε θα πεθάνει ποτέ, θα περιμένει. Ευχαριστώ πολύ.

Tomorrow vote for Dora. Differently Mitsotakoulas will never die, he will be waiting. Thank you very much.

Myounichi Dora hyouketsu motte Mitsotakoulas itsumademo raivu.Itto taishite machinozomu! Arigato gozaimasu.
SkinLikeSand
SkinLikeSand
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 6231
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 03/04/2009

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Empty Απ: Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

28/11/2009, 17:15
Oneiropagida έγραψε:Αυριο ψηφίστε Ντόρα. Διαφορετικά ο Μητσοτάκουλας δε θα πεθάνει ποτέ, θα περιμένει. Ευχαριστώ πολύ.

Tomorrow vote for Dora. Differently Mitsotakoulas will never die, he will be waiting. Thank you very much.

Myounichi Dora hyouketsu motte Mitsotakoulas itsumademo raivu.Itto taishite machinozomu! Arigato gozaimasu.
Στο topic "ποιός θα είναι ο επόμενος αρχηγός της ΝΔ" που έχουμε ανοίξει σε αυτή την ενότητα, δε μπορούσες να το ποστάρεις εκεί πέρα; Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Lol
Εγώ πάλι λέω να μην πάει κανείς να ψηφίσει μήπως και διαλυθεί το κόμμα και ησυχάσουμε, αλλά που τέτοια τύχη.
Oneiropagida
Oneiropagida
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 501-1000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 675
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 24/09/2009
http://oneiropagida09.blogspot.com/

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Empty Απ: Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

28/11/2009, 17:16
Δε το ειδα ρε γερογκρινιαρη. Αμεσσως...:P Και εντάξει δε λέω, είναι ..... της Ν.Δ. αλλά παραμένουν κ αυτοι στην πολιτική.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την skouliki στις 28/11/2009, 18:15, 2 φορές συνολικά
SkinLikeSand
SkinLikeSand
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 6231
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 03/04/2009

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Empty Απ: Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

28/11/2009, 17:18
Oneiropagida έγραψε:Δε το ειδα ρε γερογκρινιαρη. Αμεσσως...:P Και εντάξει δε λέω, είναι ..... της Ν.Δ. αλλά παραμένουν κ αυτοι στην πολιτική.
(Εγώ για να σε σώσω απ' το Σκουλήκι που θέλει τα topics στην εντέλεια το έκανα... Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 74653 )
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Empty Απ: Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

28/11/2009, 18:15
Oneiropagida έγραψε:Δε το ειδα ρε γερογκρινιαρη. Αμεσσως...:P Και εντάξει δε λέω, είναι ..... της Ν.Δ. αλλά παραμένουν κ αυτοι στην πολιτική.

οχι πολιτικοι χαρακτηρισμοι παρακαλω Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 379275
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Empty Απ: Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

29/11/2009, 09:53
kitsosmitsos έγραψε:Το να σχολιάζει κανείς είναι απλώς εύκολο.
Το να κρίνει και να κατακρίνει είναι απλώς πανεύκολο.
Το να προτείνει όμως; Χμμμ... Εδώ ξεκινάνε τα πραγματικά προβλήματα.

Κρίσεις ακούγονται διαρκώς. Προτάσεις όμως όχι Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 15980

επισημανση :

Απαγορευονται ρητα οι προσωπικές επιθέσεις προς άλλα μέλη .
Ο καθένας μπορεί να εκφέρει την προσωπική του άποψη χωρίς να θίγει την προσωπική άποψη του άλλου.

Αν παρατηρηθούν φαινόμενα τέτοια το μήνυμα θα διαγράφεται αμέσως καθώς και κάθε απάντηση σχετική,
χωρίς καμια προειδοποίηση, για την ομαλή διεξαγωγή της συζήτησης.

Το μέλος θα δέχεται σχετική παρατήρηση απο τους συντονιστές και σε περίπτωση που δεν συμμορφώνεται με
τους κανόνες του φόρουμ θα δέχεται ban (ημερών ή γενικό).

Το παραπάνω αποτελεί βασική προυπόθεση και οποιαδήποτε μορφή απαράδεκτης συμπεριφοράς
θα αποκλείει συγκεκριμένα μέλη απο συγκεκριμένες ενότητες

κιτσο τελευταια φορα που γινεται αυτο
την επομενη θα αποκλεισω ατομα απο την ενοτητα αυτη
- χωρις προειδοποιηση -


όλα τα σχετικα μηνύματα εχουν πάει καδο
αντωνης
αντωνης
Suspended
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1285
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 21/03/2009
http://antonisg.wordpress.com

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Empty Απ: Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

29/11/2009, 10:18
-μηνυμα χαβαλεδιαρικο, εκτος θεματος-

ολοι Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 40982



Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Lol
astrocat
astrocat
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 2043
Φύλλο : Θηλυκό
Ασχολίες : Αστρολογία
Εγγραφή : 20/03/2009

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Empty Απ: Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

17/2/2010, 13:03
Σήμερα το πρωί στην εκπομπή του ΒΗΜΑ FM που συμμετέχει και ο Παύλος Τσίμας, (τον οποίο θεωρώ από τους καλύτερους δημοσιογράφους που έχουμε) ακούστηκε κάτι για το οποίο νομίζω θα πρέπει να συμφωνήσουν όλοι ανεξάρτητα με τις πολιτικές πεποιθήσεις και συμπάθειες ή αντιπάθειες.
Είπε λοιπόν πως μέσα σε αυτή την ατίμωση που υφίσταται η χώρα μας, έχει ένα πολύ δυνατό χαρτί, το πιο ισχυρό.
Εχει έναν πρωθυπουργό εξαιρετικό στις Διεθνείς σχέσεις, κοσμοπολίτη, πολυμαθή, πολύγλωσσο, συμπαθή στους Ευρωπαίους και γενικότερα που τρέχει από το πρωί ως το βράδυ, δίνοντας ατέλειωτες συνεντεύξεις.
Αυτό λοιπόν μειώνει την άσχημη εικόνα μας κατά πολύ και εν κατακλείδι, είναι ο κατάλληλος άνθρωπος για να αντιμετωπίσει όλη αυτή την ταπείνωση.
Προσωπικά συμφωνώ απολύτως, άσχετα με τις πολιτικές μου απόψεις αναγνωρίζοντάς το μεγάλο πλεονέκτημα για τη χώρα.
Αν δε, συγκρίνω με τον προηγούμενο αχαρακτήριστο, πρόκειται για μεγαλείο!
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Empty Απ: Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

17/2/2010, 13:14
δεν συμφωνω ...
το θεμα δεν ειναι η οποια διπλωματικη εμφανιση και λεγειν του καθενα που λεγεται πρωθυπουργος
αλλα τα εργα και οι πραξεις του με τα οποια και αφηνει καποια ιστορια
και ολα αυτα τα χρονια που περασαν οι πραξεις ολων αυτων μας εφεραν στο οποιο αποτελεσμα
οποτε δεν με καταπραυνει το να μπορει καποιος να ειναι κοσμοπολιτης ..τι σχεση αλλωστε εχει αυτο με την οικονομικη κριση αλλωστε
astrocat
astrocat
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 2043
Φύλλο : Θηλυκό
Ασχολίες : Αστρολογία
Εγγραφή : 20/03/2009

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Empty Απ: Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

17/2/2010, 13:23
skouliki έγραψε:δεν συμφωνω ...
το θεμα δεν ειναι η οποια διπλωματικη εμφανιση και λεγειν του καθενα που λεγεται πρωθυπουργος
αλλα τα εργα και οι πραξεις του με τα οποια και αφηνει καποια ιστορια
και ολα αυτα τα χρονια που περασαν οι πραξεις ολων αυτων μας εφεραν στο οποιο αποτελεσμα
οποτε δεν με καταπραυνει το να μπορει καποιος να ειναι κοσμοπολιτης ..τι σχεση αλλωστε εχει αυτο με την οικονομικη κριση αλλωστε

Ναι καλό μου, αλλά άλλο το παρελθόν και άλλο το τώρα.
Σε αυτή την εξαιρετικά δύσκολη κατάσταση όμως, η σωστή παρουσία του πρωθυπουργού μετράει πάρα πολύ, το ίδιο και οι ελιγμοί του.
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Empty Απ: Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

17/2/2010, 13:28
δεν συμφωνω κατ ειναι σαν να μου λες τι ωραια κορδελα
οταν το πακετο εχει βομβα μεσα
δεν θα κατσω καν να δω την κορδελα
δεν ξερω αν με πιανεις τι λεω
astrocat
astrocat
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 2043
Φύλλο : Θηλυκό
Ασχολίες : Αστρολογία
Εγγραφή : 20/03/2009

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Empty Απ: Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

17/2/2010, 13:59
skouliki έγραψε:δεν συμφωνω κατ ειναι σαν να μου λες τι ωραια κορδελα
οταν το πακετο εχει βομβα μεσα
δεν θα κατσω καν να δω την κορδελα
δεν ξερω αν με πιανεις τι λεω

Σε πιάνω, σε πιάνω, ο σκοπός για σένα ήταν να μη φτάσουμε εκεί. Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 204916
καψοραχη
καψοραχη
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1988
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 21/03/2009

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Empty Απ: Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

18/2/2010, 22:19
astrocat έγραψε:Σήμερα το πρωί στην εκπομπή του ΒΗΜΑ FM που συμμετέχει και ο Παύλος Τσίμας, (τον οποίο θεωρώ από τους καλύτερους δημοσιογράφους που έχουμε) ακούστηκε κάτι για το οποίο νομίζω θα πρέπει να συμφωνήσουν όλοι ανεξάρτητα με τις πολιτικές πεποιθήσεις και συμπάθειες ή αντιπάθειες.
Είπε λοιπόν πως μέσα σε αυτή την ατίμωση που υφίσταται η χώρα μας, έχει ένα πολύ δυνατό χαρτί, το πιο ισχυρό.
Εχει έναν πρωθυπουργό εξαιρετικό στις Διεθνείς σχέσεις, κοσμοπολίτη, πολυμαθή, πολύγλωσσο, συμπαθή στους Ευρωπαίους και γενικότερα που τρέχει από το πρωί ως το βράδυ, δίνοντας ατέλειωτες συνεντεύξεις.
Αυτό λοιπόν μειώνει την άσχημη εικόνα μας κατά πολύ και εν κατακλείδι, είναι ο κατάλληλος άνθρωπος για να αντιμετωπίσει όλη αυτή την ταπείνωση.
Προσωπικά συμφωνώ απολύτως, άσχετα με τις πολιτικές μου απόψεις αναγνωρίζοντάς το μεγάλο πλεονέκτημα για τη χώρα.
Αν δε, συγκρίνω με τον προηγούμενο αχαρακτήριστο, πρόκειται για μεγαλείο!


ματακια μου ουτε εγω συμφωνω.....δεν μου φτανει το "απο τον στραβο ο αλληθωρος καλυτερα"...και τελικα γιατι πρεπει να νιωθω περηφανη που οταν με εχουν στον τοιχο εγω λεω "ναι ειμαι στον τοιχο αλλα με στυλ" ...καταλαβαινω τι λες αλλα δεν μου φτανει και ειδικα ο Γιωργος δεν ηρθε τωρα ουτε ωριμασε ξαφνικα....εδω ηταν και τοτε......που τρωγαμε πλουσιοπαροχα στο τραπεζωμα που υποτιθεται θα μας εκαναν και μετα δανειστηκαμε για να πληρωσουμε τον λογαριασμο που μας εστειλαν!!!!!
SkinLikeSand
SkinLikeSand
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 6231
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 03/04/2009

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Empty Απ: Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

19/2/2010, 09:53
καψοραχη έγραψε:
astrocat έγραψε:Σήμερα το πρωί στην εκπομπή του ΒΗΜΑ FM που συμμετέχει και ο Παύλος Τσίμας, (τον οποίο θεωρώ από τους καλύτερους δημοσιογράφους που έχουμε) ακούστηκε κάτι για το οποίο νομίζω θα πρέπει να συμφωνήσουν όλοι ανεξάρτητα με τις πολιτικές πεποιθήσεις και συμπάθειες ή αντιπάθειες.
Είπε λοιπόν πως μέσα σε αυτή την ατίμωση που υφίσταται η χώρα μας, έχει ένα πολύ δυνατό χαρτί, το πιο ισχυρό.
Εχει έναν πρωθυπουργό εξαιρετικό στις Διεθνείς σχέσεις, κοσμοπολίτη, πολυμαθή, πολύγλωσσο, συμπαθή στους Ευρωπαίους και γενικότερα που τρέχει από το πρωί ως το βράδυ, δίνοντας ατέλειωτες συνεντεύξεις.
Αυτό λοιπόν μειώνει την άσχημη εικόνα μας κατά πολύ και εν κατακλείδι, είναι ο κατάλληλος άνθρωπος για να αντιμετωπίσει όλη αυτή την ταπείνωση.
Προσωπικά συμφωνώ απολύτως, άσχετα με τις πολιτικές μου απόψεις αναγνωρίζοντάς το μεγάλο πλεονέκτημα για τη χώρα.
Αν δε, συγκρίνω με τον προηγούμενο αχαρακτήριστο, πρόκειται για μεγαλείο!


ματακια μου ουτε εγω συμφωνω.....δεν μου φτανει το "απο τον στραβο ο αλληθωρος καλυτερα"...και τελικα γιατι πρεπει να νιωθω περηφανη που οταν με εχουν στον τοιχο εγω λεω "ναι ειμαι στον τοιχο αλλα με στυλ" ...καταλαβαινω τι λες αλλα δεν μου φτανει και ειδικα ο Γιωργος δεν ηρθε τωρα ουτε ωριμασε ξαφνικα....εδω ηταν και τοτε......που τρωγαμε πλουσιοπαροχα στο τραπεζωμα που υποτιθεται θα μας εκαναν και μετα δανειστηκαμε για να πληρωσουμε τον λογαριασμο που μας εστειλαν!!!!!
Ακριβώς.
Αν δεν υπάρχει πολιτική ικανότητα, οι διεθνείς σχέσεις δε βοηθούν σε κάτι. Εκτός κι αν οι καλές διεθνείς σχέσεις εξασφαλίζονται με ...τεράστιες δαπάνες για φρεγάτες...
kitsosmitsos
kitsosmitsos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9671
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://kitsosmitsos.blogspot.com

Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί - Σελίδα 5 Empty Απ: Πολιτική τοποθέτηση και σχολιασμοί

19/2/2010, 13:47
Φρεγάτες...αεροπλάνα...

Την μεγαλύτερη αλήθεια την είπε γερμανός ευρωβουλευτής στην ευρωβουλή όπου είπε για τα εξοπλιστικά προγράμματα της Ελλάδας και την έλλειψη αρωγής της Ευρώπης για την Ελλάδα στο θέμα της Τουρκίας κτλ
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης