Keep on Blogging
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
jerryjo
jerryjo
Niewbie
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 3
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 27/06/2011

Ημερολόγια Blog Empty Ημερολόγια Blog

27/6/2011, 21:00
Καλησπερα παιδια

Είμαι σχετικα (δηλαδή τελειώς) καινούργιος και στο site αλλά και στο χώρο των blogs. Θα εκτιμουσα αν ριχνατε μια ματια
στο blog μου http://jerryjo81.blogspot.com/
Όλες οι απόψεις και οι κριτικες είναι καλοδεχούμενες.

Ευχαριστώ
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Ημερολόγια Blog Empty Απ: Ημερολόγια Blog

27/6/2011, 22:41
καλωςηρθες στην παρεα μας Ημερολόγια Blog 748503 Ημερολόγια Blog 748503
μια χαρα τα εχεις καταφερει και οτι θες εμεις ειμαστε εδω
jerryjo
jerryjo
Niewbie
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 3
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 27/06/2011

Ημερολόγια Blog Empty Νεκρές Μέρες ( πρώτη κοινοποίηση του blog)

8/7/2011, 01:24
Παλια είχα την αυταπάτη οτι μπορούσα να γράψω. Κάθε μέρα προσπαθούσα να γράψω απο μια σελίδα που μου πρόσφερε μια παρωδική αίσθηση ικανοποίησης.
Κάθε γεμάτη σελίδα έστω και αν την γέμιζα με αηδίες την ένιωθα σαν να νίκουσα μια μάχη με τον διάολο.
Ήμουν μικρός όταν το άρχισα αυτό.....ίσως αγνός...σίγουρα ρομαντικός....δεν ξέρω....
Μετά απο αρκετές μάχες με την κενή σελίδα η καρδία μου άρχισε να αποσπάται απο αυτην την συνήθεια, την κακή και την παράξενη....
Ήξερα βαθιά μέσα μου ότι ποτέ δεν θα έκδιδα βιβλίο.....Μην ξεχνάτε ότι στην Ελλάδα πας μπροστά μόνο αν είσαι μάγκας, και εγώ το δηλώνω ευθαρσώς ότι μάγκας δεν είμαι....
Προσπάθησα να ξεχάσω ότι κάποτε είχα την αυταπάτη ότι μπορούσα να γράψω.....τελείωσα τις σπουδές μου..έπιασα δουλειά....άρχισα άλλες σπουδές...
Έχω να πιάσω την πένα μου κάπου στα 3 γεμάτα χρόνια.. Όμως καποιες στιγμές δεν μπορώ να αντιστάθω στην σκέψη...κάποιες άκυρες στιγμές με όμορφες οσμές, ματιές που δεν ξεχνιούνται...στιγμές που συμβαίνουν γύρω μας τόσα πράγματα που σε κάνουν να θέλεις να εκραγείς. Όχι επειδή αυτά που συμβαίνουν είναι άσχημα και άδικα. Αλλα επείδη μου αποδεικνύουν οτι η ανεκτικότητα έχει μπερδευτει συγκυριακα ίσως με την οκνηρία.
Μια στιγμή έχει πολυ μεγάλη δύναμη γιατί μπορεί να σε πείσει να πάρεις μια πολυ μεγάλη απόφαση. Εμένα πάλι το σύνολο όλων μου αυτων των στιγμών τα τελευταια 3 χρονια με κάνανε να πάρω μια απόφαση. Ότι γράφω το γράφω για μένα αλλα δεν είμαι τόσο σίγουρος για αυτό. Πάντα ήθελα τα κείμενα μου να διαβαστούν απο αλλους ανθρώπους. Μπορεί και να είμαι ψώνιο....αλλα ο σκοπός μιας σελίδας γεμάτης με λέξεις που σχηματιζουν προτάσεις και αυτες με την σειρα τους εικόνες είναι να διαβαστεί. Να μεταδωθεί.. Δεν με νοιαζει πλεόν αν καποιος κάνει copy paste....Δεν θέλω να εκδώσω βιβλίο...τι σκοπό θα είχε αλλωστε απο την στιγμή που μπορώ εδώ να ικανοποιήσω την ιδιοτροποία μου. Τα λεφτά έρχονται και φεύγουν. Δεν μπορούν να κάνουν και αλλίως. Δεν θα με χαλούσε να πληρωνομαι για να γράφω....αλλά μια πληρωμένη πένα δεν είναι ελεύθερη. Και εγώ δεν έχω χρόνο για τις μαλακίες των αλλων.....

Ημερολόγια Blog
http://jerryjo81.blogspot.com/
jerryjo
jerryjo
Niewbie
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 3
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 27/06/2011

Ημερολόγια Blog Empty Ανταλλαγή διευθύνσεων Blog

10/8/2011, 18:52
Όποιος επιθυμεί ας μου στείλει ενα Π.Μ. ωστε να ανταλλάξουμε
και να αναρτήσουμε τις διευθύνσεις των blog μας. Άπο ότι κατα
λαβαίνω ως τώρα είναι ο πιο προσιτός τρόπος διάδωσης των blog
στα κοινά που ενδιαφέρονται για αυτή την θεματολογία.
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Ημερολόγια Blog Empty Απ: Ημερολόγια Blog

11/8/2011, 11:02
καλημερα αν θες μπορεις να ριξεις και μια ματια εδω Ημερολόγια Blog Icon110 Ανταλλαγή banners με άλλα blogs
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης