Keep on Blogging
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Διαπροσωπικές σχέσεις

+18
rachel
αντωνης
luvian_elf
Alchemist
niok
Miou-Popofotitsa
kitsosmitsos
καψοραχη
EYA
SkinLikeSand
marouli
AtZoN
astrocat
Raven
StrangeLittleGirl
Eltha
fanny-banny
laplace
22 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Διαπροσωπικές σχέσεις

24/4/2009, 10:37
Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ για τις σημερινες διαπροσωπικες σχεσεις(καθε ειδους) ειναι το οτι ολοι επικεντρωνονται στο ΕΓΩ κ οχι στο ΕΜΕΙΣ..αν δεν σε νοιαζει να λειτουργησεις κ να σκεφτεις σαν ανδρογυνο μην κανεις δεσμο φιλε/η..

στις συναισθηματικες σχεσεις(για να ακριβολογω ΠΡΙΝ την σχεση,αλλα στις γνωριμιες) αυτο που με πειραζει ειναι που οι γυναικες το ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ

αλλα λενε,αλλα εννοουν..
Επισης με ενοχλει οτι οι περισσοτερες παιζουν σε 2-3 ταμπλο και οπου κατσει κλπ
εγω σαν ανθρωπος δεν ειμαι ετσι..
λεω Α,εννοω κ κανω το Α..
με ενοχλει αφανταστα η ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΙΑ των γυναικων..
αυτο το 'παιζω σε 2-3 ταμπλο κ διαλεγω ποιον θα κανω δεσμο' μου δειχνει οτι η γυναικα ειναι @@@ψυχη..

επισης δεν υπαρχει περιπτωση να πω οτι μαρεσουν οι γυναικες πχ του 5 εμφανισιακά κ να κανω δεσμο με μια του 2..
ή οτι μαρεσουν οι σοβαρες κ εξυπνες κ να κανω δεσμο με 'χαλαρων ηθων' και χαζη..

αυτο με ενοχλει γιατι δεν ισχυει στις περισσοτερες γυναικες..αλλα λενε,αλλα κανουν..
πριν γνωρισουν καποιον ειναι ολο λογια κ 'αμπελοφιλοσοφιες' και αν τους την πεσει ο Mr bean κανουν δεσμο κ το πλασαρουν σαν 'ερωτα' για να δικαιολογησουν την αφερεγγυότητα κ αναξιοπιστια τους

δεν εχουμε θεμα για σχεσεις κ ειπα να τα γραψω εδω


Smile Smile Smile


Έχει επεξεργασθεί από τον/την laplace στις 24/4/2009, 10:47, 1 φορά

Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

5/11/2009, 23:09
Ο συνειρμός μου για το W ήταν ως εξής: WC->οπότε τον/την έχει χ***ενο/η...

Παιδιά δεν πάω καλά σήμερα. Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 207829
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

17/11/2009, 01:19
Ερωμένη με..Θρασος! Επιτέθηκε στη συζυγο μέσα στο νοσοκομείο..

Αναστάτωση φωνές σπρωξιές και λυποθυμίες μέσα στο νοσοκομείο! Αλλοδαπή ερωμένη μεσόκοπου ασθενη εισέβαλλε με θρασος στο δωματιο και επετεθη φραστικά στην ανίδεη συζυγο κανοντας την να λιποθυμίσει

Στο πόδι σηκώθηκε η Χειρουργική κλινική στο Νοσοκομείο Χαλκίδας την προηγούμενη Δευτερα!
Ο ασθενής μεσόκοπος ανδρας μόλις είχε βγει από το χειρουργείο και είχε αρχίσει να συνερχεται από τη ναρκωση ενω δεχόταν τη φροντίδα της συζύγου του!
Ξαφνικά εισέβαλε σα σιφουνας νεαρή Αλβανικής καταγωγής η οποία επετέθη φραστικά στη συζυγο!
Η στοιχομυθία ηταν εκπληκτική!
Αλβανίδα: Τι δουλειά εχεις εσυ εδώ Να σηκωθείς να φυγεις
Συζυγος: Τι να φυγω; Ποια εισαι και τι θέλεις;
Αλβανίδα: Ποια ειμαι; Εγω ειμαι η γυναίκα του τωρα Εχουμε και παιδί μαζί

Αποσβολωμένη η συζυγος εμεινε με το στομα ανοιχτο και δεν ηξερε τι να πει! Τι έχετε ειπε;
Και τοτε η Αλβανίδα προκειμενου να κανει σπάσιμο στη συζυγο αρχισε να αγκαλιάζει τον ανδρα και να τον προσφωνει αγάπη μου!

Ο μεσοκοπος που μολις ειχα αρχίσει να ξυπνά, ξαφνικά... ξανάπεσε σε ληθαργο!

Η Αλβανίδα εγινε ακόμα πιο προκλητικη και αρχισε να σπρώχνει τη συζυγο η οποία καλεσε ενισχυσεις την ασφαλεια του νοσοκομειου ενω λιποθυμησε!

Απο το σουσουρο και τις φωνες κατεφτασαν και οι γιατροι που συνεφεραν τη συζυγο ενω οι σεκιουριτοι εβγαλαν εξω την Αλβανίδα η οποια εβριζε και απειλουσε..
http://news24gr.blogspot.com/2009/11/blog-post_2730.html
καψοραχη
καψοραχη
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1988
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 21/03/2009

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

17/11/2009, 09:06
Λεβεντης ο ασθενης!!!!!! Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 236770 Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 236770 Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 236770 Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 236770 Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 236770 Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 932893 Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 932893
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

17/11/2009, 09:33
ΑΜΑΝ! Όχι πείτε μου, τι θα ήταν λογικό να κάνει αυτή η γυναίκα; Εμένα πάντως ότι και αν έκανε θα μου φαινόταν λογικό Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 236770
καψοραχη
καψοραχη
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1988
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 21/03/2009

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

17/11/2009, 09:36
Raven έγραψε:ΑΜΑΝ! Όχι πείτε μου, τι θα ήταν λογικό να κάνει αυτή η γυναίκα; Εμένα πάντως ότι και αν έκανε θα μου φαινόταν λογικό Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 236770


εννοεις την γυναικα του φανταζομαι....εγω θα τον επνιγα με το μαξιλαρι.......χαλαρα!
αντωνης
αντωνης
Suspended
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1285
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 21/03/2009
http://antonisg.wordpress.com

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

17/11/2009, 09:37
ρε το μεσοκοπο!!!

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 673826 Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 334331
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

17/11/2009, 09:43
καψοραχη έγραψε:
Raven έγραψε:ΑΜΑΝ! Όχι πείτε μου, τι θα ήταν λογικό να κάνει αυτή η γυναίκα; Εμένα πάντως ότι και αν έκανε θα μου φαινόταν λογικό Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 236770


εννοεις την γυναικα του φανταζομαι....εγω θα τον επνιγα με το μαξιλαρι.......χαλαρα!

Ακριβώς! Στο κέρατο ποτέ δεν κατηγορώ τον τρίτο άνθρωπο αλλά τον "σύντροφο" που κάνει σχέση μαζί του.
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

17/11/2009, 09:45
ναι και εγω συμφωνω με τη κυρα αποπανω μου Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 15980
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

26/11/2009, 15:38
Έρωτας με την πρώτη ματιά; Ανεξήγητη έλξη; Πώς το λένε, ρε παιδί μου… χημεία! Η κόλλα που δένει δυο άτομα μαζί… Κάρμα; Συγκυρία; Μάλλον… γονίδια! Τουλάχιστον αυτό υποστηρίζουν Βραζιλιάνοι ερευνητές.Αυτοί, λοιπόν, οι ερευνητές του Πανεπιστημίου της Παράνα, αφού ολοκλήρωσαν (και μην πάει αμέσως ο νους σας στο πονηρό!) όλες τις άλλες τους δουλειές και μελέτες, αποφάσισαν να εγκύψουν με πάσα σοβαρότητα και ζήλο, στην εξεύρεση απάντησης του αιώνιου ερωτήματος: «Πώς επιλέγουμε ταίρι;». Τ’ αποτελέσματα της πολύμηνης έρευνάς τους, λοιπόν, υποδεικνύουν ότι πιθανότατα υπάρχει ένας βιολογικός-γενετικός μηχανισμός που... «ελέγχει» τη σεξουαλική έλξη ανάμεσα σε δυο άτομα. Μάλιστα, διαπιστώθηκε ότι τα παντρεμένα ζευγάρια είναι πιθανότερο να έχουν περισσότερες διαφορές σε ένα τμήμα του DNA τους, που ρυθμίζει το ανοσοποιητικό σύστημά τους, από ό,τι αν το «ζευγάρωμα» είχε γίνει απολύτως στην τύχη. Πιθανώς, πρόκειται για μια αρχέγονη εξελικτική στρατηγική των ανθρώπων, ώστε να εξασφαλίσουν πιο υγιείς απογόνους, αφού η γονιδιακή ποικιλία αποτελεί επιβιωσιακό και ανταγωνιστικό πλεονέκτημα.
Σύμφωνα με την αρχι-ερευνήτρια, «αν και υπάρχει η τάση να νομίζουμε ότι οι άνθρωποι διαλέγουν τους συντρόφους τους, επειδή έχουν ομοιότητες, η έρευνά μας δείχνει καθαρά ότι είναι οι διαφορές που φέρνουν την επιτυχή αναπαραγωγή και ότι η υποσυνείδητη ώθηση να έχουμε υγιή παιδιά, είναι σημαντική όταν διαλέγουμε σύντροφο». Ξεκαθάρισε, πάντως, ότι και άλλοι λόγοι (π.χ. πολιτισμικοί) παίζουν ρόλο στην επιλογή συντρόφου και διευκρίνισε πως δεν συμφωνεί με τη θεωρία ότι αν ένα πρόσωπο έχει ένα συγκεκριμένο γονίδιο, αυτό θα καθορίσει τη συμπεριφορά του.
Οι επιστήμονες δεν είναι ακόμα βέβαιοι ποια είναι εκείνα τα σωματικά σημάδια που «εκπέμπουν» οι άνθρωποι, ώστε να ελκύσουν το πρόσωπο του αντίθετου φύλου, που έχει γονιδιακές διαφορές. Ίσως, μεταξύ άλλων, παίζουν ρόλο η ξεχωριστή μυρωδιά του σώματος (φερομόνες) ή η κατατομή και η συμμετρία του προσώπου.
Η έρευνα σύγκρινε γενετικά δεδομένα από 90 παντρεμένα ζευγάρια με ανάλογα δεδομένα από 152 τυχαία «ζευγαρωμένα» ζευγάρια (που δηλαδή δεν αποτελούν πραγματικούς συντρόφους στη ζωή) και διαπίστωσε ότι τα πρώτα (τα παντρεμένα) έχουν σημαντικά περισσότερες διαφορές στα γονίδια που ρυθμίζουν το ανοσοποιητικό σύστημα (το λεγόμενο «μείζον σύμπλεγμα ιστοσυμβατότητας»). Οι γονείς με ανόμοια γονίδια στον κρίσιμο τομέα του ανοσοποιητικού, παρέχουν στα παιδιά τους αυξημένες πιθανότητες απόκρουσης των μολύνσεων. Με άλλα λόγια, όπως κι αν το δούμε, όπως και αν εξετάσουμε το όλο ζήτημα, είναι επίσημο πλέον… έχει και επιστημονική βούλα: Τ’ αντίθετα έλκονται! Μην το παλεύετε… θα χάσετε έτσι κι αλλιώς! Και είναι κρίμα, γιατί ο έρωτας είναι υγεία! Και δεν το λέει μόνο ο λαός… αλλά και η επιστήμη.
sigmalive.com
http://thenewsbus.blogspot.com/
αντωνης
αντωνης
Suspended
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1285
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 21/03/2009
http://antonisg.wordpress.com

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

26/11/2009, 15:51
laplace έγραψε: «Πώς επιλέγουμε ταίρι;»

απαντω ακριβως αυτο που σκεφτηκα

Σπόιλερ:
Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Lol Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Lol
avatar
βακαλαος
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 50 θέματα )
Μηνύματα : 1407
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 30/07/2009
http://mypanathinaikos.wordpress.com/

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

26/11/2009, 16:33
αντωνης έγραψε:
laplace έγραψε: «Πώς επιλέγουμε ταίρι;»

απαντω ακριβως αυτο που σκεφτηκα

Σπόιλερ:
Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Lol Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Lol

εγω συμφωνω κ επαυξανω!μαζι σου! Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 222435 Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 74653
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

26/11/2009, 17:38
δεν εχει σημασια το πως επιλεγουμε αλλα το να ειμαστε εμεις ευτυχισμενοι με αυτην την επιλογη
τα κριτιρια του καθενος ειναι ενα συμπαν απο προτασεις
αντωνης
αντωνης
Suspended
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1285
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 21/03/2009
http://antonisg.wordpress.com

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

26/11/2009, 19:46
κατα τη γνωμη μου το πρωτο κριτηριο επιλογης ειναι το εμφανισιακο

αν δεν μας αρεσει, τοτε μαλλον δεν θα γινει το ταιρι μας
avatar
βακαλαος
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 50 θέματα )
Μηνύματα : 1407
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 30/07/2009
http://mypanathinaikos.wordpress.com/

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

26/11/2009, 20:04
αντωνης έγραψε:κατα τη γνωμη μου το πρωτο κριτηριο επιλογης ειναι το εμφανισιακο

αν δεν μας αρεσει, τοτε μαλλον δεν θα γινει το ταιρι μας

σημερα συμφωνω απολυτα μαζι σε ολα βρε!!! Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 74653

κ εγω το ιδιο παντοτε ελεγα..δν αντεχα κατι βλαμμενες/ους που μου ελεγαν οτι 'ναι ειμαι μαζι του/της' επειδη ειναι καλο παιδι...ναι ρε ζωντοβολο αλλα αρχικα πως τον επελεξες?αποκλειεται να ειδες απο την μαπα του οτι ειναι γαμω τα παιδια..ελεος,εννοειται οτι το πρωτο πραγμα που θα μας τραβηξει πανω σε καποιον ειναι η εμφανιση..ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!τωρα βεβαια για το αν θα μεινεις μαζι του ή οχι,ε ,ναι εκει συντελουν κ αλλοι παραγοντες,σαφως!!!

βεβαια απο την αλλη εγω ειχα κατι γκομενους παλιοτερα που δεν βλεποντουσαν αλλα τεσπα...δν ξερω τι με τραβηξε πανω τους..τεσπα
SkinLikeSand
SkinLikeSand
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 6231
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 03/04/2009

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

26/11/2009, 22:42
Το μόνο που έχω να γράψω, είναι το ότι επιλέγουμε το ταίρι μας (το οποίο το ερωτευόμαστε, αλλιώς δε μπορούμε να το λέμε ταίρι μας) ανάμεσα σε αμέτρητους άλλους ανθρώπους. Και μόνο το ότι ξεχωρίσαμε αυτόν τον άνθρωπο, του ανοιχτήκαμε και τον κάναμε δικό μας, τον κάνει ξεχωριστό για εμάς. Τώρα τα κριτήρια που επιλέγει ο καθένας τον άνθρωπό του, διαφέρουν, για τους περισσότερους, τουλάχιστον, ένα από αυτά είναι η ομορφιά. Και η αντίληψη της ομορφιάς είναι διαφορετική για τον καθένα.

Από εκεί και πέρα, το να σκεφτόμαστε το πόσο θα θέλαμε να έχουμε π.χ. την Αντζελίνα Τζολί δίπλα μας, ενώ έχουμε ήδη δίπλα μας έναν άλλο άνθρωπο, σημαίνει το ότι δεν είμαστε ερωτευμένοι μαζί του και ότι δεν ξέρουμε κι εμείς τι θέλουμε καλά καλά. Και αυτό δε μας τιμά καθόλου σαν ανθρώπους! Η Τζολί και η κάθε Τζολί είναι, και θα συνεχίσουν να είναι, όμορφες και να μας αρέσουν, όμως δεν επιλέξαμε να ερωτευτούμε αυτήν, αλλά κάποιον άλλο άνθρωπο.
αντωνης
αντωνης
Suspended
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1285
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 21/03/2009
http://antonisg.wordpress.com

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

27/11/2009, 00:07
irthe_h_pitsa έγραψε:Το μόνο που έχω να γράψω, είναι το ότι επιλέγουμε το ταίρι μας (το οποίο το ερωτευόμαστε, αλλιώς δε μπορούμε να το λέμε ταίρι μας) ανάμεσα σε αμέτρητους άλλους ανθρώπους. Και μόνο το ότι ξεχωρίσαμε αυτόν τον άνθρωπο, του ανοιχτήκαμε και τον κάναμε δικό μας, τον κάνει ξεχωριστό για εμάς. Τώρα τα κριτήρια που επιλέγει ο καθένας τον άνθρωπό του, διαφέρουν, για τους περισσότερους, τουλάχιστον, ένα από αυτά είναι η ομορφιά. Και η αντίληψη της ομορφιάς είναι διαφορετική για τον καθένα.

Από εκεί και πέρα, το να σκεφτόμαστε το πόσο θα θέλαμε να έχουμε π.χ. την Αντζελίνα Τζολί δίπλα μας, ενώ έχουμε ήδη δίπλα μας έναν άλλο άνθρωπο, σημαίνει το ότι δεν είμαστε ερωτευμένοι μαζί του και ότι δεν ξέρουμε κι εμείς τι θέλουμε καλά καλά. Και αυτό δε μας τιμά καθόλου σαν ανθρώπους! Η Τζολί και η κάθε Τζολί είναι, και θα συνεχίσουν να είναι, όμορφες και να μας αρέσουν, όμως δεν επιλέξαμε να ερωτευτούμε αυτήν, αλλά κάποιον άλλο άνθρωπο.

Ο καθενας επιλεγει το επιπεδο που θα κινηθει ως κυνηγος, αναλογα με το ποση αυτοεκτιμηση εχει και το ποσο αυτογνωσια εχει. Τα κριτηρια του καθενα για την ομορφια ειναι εντελως υποκειμενικα κατα τη γνωμη μου.
Αλλα κριτηρια εχει ενας που ειναι 1.62 και άλλα καποιος που ειναι 1.87
Και το ιδιο ισχυει και για τα κιλα, αλλιως σκεφτεται ενας ανθρωπος 65 κιλων και αλλιως ενας που ειναι 110 κιλα.

Την καθε Τζολι δεν γινεται να την κυνηγησει κανενας κουασιμοδος
(αν αναφερομαστε μονο στο κριτηριο των εξωτερικων χαρακτηριστικων και οχι πχ ο κουασιμοδος του παραδειγματος να ειναι ο σαουδαραβας πριγκιπας Αλ Νταουι)
SkinLikeSand
SkinLikeSand
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 6231
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 03/04/2009

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

27/11/2009, 00:29
Αν και το νόημα του προηγούμενου ποστ μου απέχει πολύ από την απάντηση σου (no offence), μου έδωσες μια ωραία ευκαιρία για συζήτηση πέρι αυτοεκτίμησης. Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 15980


αντωνης έγραψε:Ο καθενας επιλεγει το επιπεδο που θα κινηθει ως κυνηγος, αναλογα με το ποση αυτοεκτιμηση εχει και το ποσο αυτογνωσια εχει. Τα κριτηρια του καθενα για την ομορφια ειναι εντελως υποκειμενικα κατα τη γνωμη μου.
Indeed, χωρίς να μένουμε μόνο σε αυτό όμως.

αντωνης έγραψε:Αλλα κριτηρια εχει ενας που ειναι 1.62 και άλλα καποιος που ειναι 1.87
Και το ιδιο ισχυει και για τα κιλα, αλλιως σκεφτεται ενας ανθρωπος 65 κιλων και αλλιως ενας που ειναι 110 κιλα.
Μην είσαι τόσο σίγουρος για το αν κάποιος στα "κυβικά" του 1.62 με 110 κιλά (αυτό που λέμε "κεφτές"), έχει λιγότερη αυτοεκτίμηση και είναι σε δυσχερέστερη θέση στα γκομενικά του σε σύγκριση με τον 1.87 με 65. Γιατί πολύ απλά, αν ο πρώτος τα έχει βρει με τον εαυτό του (ένα μεγάλο βήμα προς την αυτογνωσία), τότε, ακόμα κι αν δεν έχει κάποια αντικειμενικά ωραία δίπλα του, τουλάχιστον θα έχει μια ευτυχισμένη (όχι μίζερη δηλαδή) σχέση. Και ειλικρινά, δε νομίζω να τον χαλάει που δεν θα έχει δίπλα του κάποια αντικειμενικά ωραία γυναίκα, όπως ούτε και η σύντροφός του θα χαλαστεί.
αντωνης
αντωνης
Suspended
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1285
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 21/03/2009
http://antonisg.wordpress.com

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

27/11/2009, 00:42
irthe_h_pitsa έγραψε:Αν και το νόημα του προηγούμενου ποστ μου απέχει πολύ από την απάντηση σου (no offence), μου έδωσες μια ωραία ευκαιρία για συζήτηση πέρι αυτοεκτίμησης. Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 15980

Πολλες φορες γραφουμε τη σκεψη μας παιρνοντας αφορμη απο μια προηγουμενη σκεψη ενος αλλου. Δεν ειναι απαραιτητο οτι γραφοντας κατι μετα απο καποιον, οτι απανταμε στην αποψη του.
(το no offence εννοειται, κουβεντουλα κανουμε)


Εννοουσα κριτηρια αντικειμενικα οταν εβαλα το υψος και τα κιλα.
Ας πουμε θεωρω λιγο κουφο ενας αντρας που ειναι 1.62 να εχει στο "target group" του γυναικες που ειναι 1.80 (μπορει να συμβει και αυτο αλλά μαλλον ειναι πιο σπανιο)

Δεν σημαινει οτι οι κοντοι θα ειναι πιο ευνοημενοι ή οχι σε σχεση με τους ψηλους
Ουτε και το οτι οι αδυνατοι σε σχεση με τους πιο παχεις.
SkinLikeSand
SkinLikeSand
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 6231
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 03/04/2009

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

27/11/2009, 08:39
Σίγουρα (θα έδειχναν και ...τελείως αταίριαστοι, αν μη τι άλλο), όμως αυτό που ήθελα να πω είναι το ότι, πέρα από το εμφανισιακό κριτήριο (που σίγουρα είναι το πρώτο πράγμα που θα προσέξει κάποιος, το είπαμε αυτό), σημασία έχει και το κάτα πόσο κάποιος τα έχει βρει με τον εαυτό του, ώστε να ξέρει τι τον παίρνει να κυνηγήσει και να είναι ικανοποιημένος με αυτό. Είτε στοχεύει στις ωραίες, είτε στις λιγότερο ωραίες.

Γιατί στον 1.62 προφανώς και θα του είναι δύσκολο το να κυνηγήσει μια του 1.80, οπότε θα προσπαθήσει να ρίξει κάποια κοντύτερη (που να έχει και μια ομορφιά όμως), αλλά το ζητούμενο είναι το να είναι και ικανοποιημένος με την κοντύτερη και να μην σκέφτεται συνέχεια το "γιατί να μην έχω την ψηλή ρε γ*μω την π**τ*ν* μου...".

Και γι' αυτό παίζει μεγάλο ρόλο η αυτογνωσία και η αυτοπεποίθηση, που έρχονται μόνο με το να τα βρούμε με τον εαυτό μας. Δε γίνεται να είναι όλοι οι άνθρωποι ωραίοι πάνω σε αυτό τον κόσμο.
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

27/11/2009, 13:23
εγω υποστηριζω την αποψη οτι , οτι μας γουσταρει κοινως απεχει εντελως απο αυτο που στην τελικη επιλεγουμε...

και ερωτω υπαρχει ατομο που ολες οι σχεσεις του ηταν παρομοιες εμφανισιακα?
δηλαδη εγω λεω μου αρεσουν οι καραφλοι και βγαινω εξω με πρωτο μελημα τους καραφλους
προφανως οχι ..
συνεπως συμφωνω με την προταση του πιτσα
Τώρα τα κριτήρια που επιλέγει ο καθένας τον άνθρωπό του, διαφέρουν, για τους περισσότερους, τουλάχιστον, ένα από αυτά είναι η ομορφιά. Και η αντίληψη της ομορφιάς είναι διαφορετική για τον καθένα

και επισης δεν πιστευω αυτο που λετε οτι ο ασχημος πχ δεν την πεφτει σε ωραιες επειδη ξερει οτι δεν ειναι για τα κυβικα του
εχω δει να συμβαινει πολλες φορες και μαλιστα εχει και πετυχημενο αποτελεσμα
ειδικα αν ο ασχημος εχει λεφτα ..αν με καταλαβαινετε τι εννοω

αρα τα παντα τα κινει το χρημα -> ασχημο αλλα συμβαινει ... Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 966414
ευτυχως που ακομα υπαρχουν και εκεινοι που ερωτευονται
SkinLikeSand
SkinLikeSand
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 6231
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 03/04/2009

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

27/11/2009, 16:06
Το χειρότερο είναι το ότι έχουμε περιοριστεί σε μία σχεδόν μηδενιστική οπτική, σχετικά με την εξωτερική εμφάνιση. Υπάρχουν και αισθήματα, αλλά και χαρακτήρας, ΜΗΝ προσπαθείτε να το ξεχάσετε...
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

27/11/2009, 16:38
Ναι μονο που ο αληθινος χαρακτηρας για να βγει εξω θα πρεπει να περασει καποιος χρονος επικοινωνιας.. για αυτο η ομορφια ειναι πιο πιασαρικο κριτηριο ...ειναι πιο γρηγορο κριτηριο δηλαδη

συμβαινει μια ομορφη κοπελα να ανοιξει το στομα της και αυτα που θα πει να σε αποθησουν αμεσως
ασε που η χημεια δεν εχει να κανει με την ομορφια συνηθως αλλα με αλλες αισθησεις οπως η αφη κτλ κτλ
αντωνης
αντωνης
Suspended
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1285
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 21/03/2009
http://antonisg.wordpress.com

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

27/11/2009, 18:15
irthe_h_pitsa έγραψε:Το χειρότερο είναι το ότι έχουμε περιοριστεί σε μία σχεδόν μηδενιστική οπτική, σχετικά με την εξωτερική εμφάνιση. Υπάρχουν και αισθήματα, αλλά και χαρακτήρας, ΜΗΝ προσπαθείτε να το ξεχάσετε...

Αμα δεν σου αρεσει ο/η αλλος/η εμφανισιακα, κατα τη γνωμη μου δεν θα γνωρισεις ουτε τον χαρακτηρα του/της
avatar
βακαλαος
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 50 θέματα )
Μηνύματα : 1407
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 30/07/2009
http://mypanathinaikos.wordpress.com/

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

27/11/2009, 18:22
skouliki έγραψε:εγω υποστηριζω την αποψη οτι , οτι μας γουσταρει κοινως απεχει εντελως απο αυτο που στην τελικη επιλεγουμε...

και ερωτω υπαρχει ατομο που ολες οι σχεσεις του ηταν παρομοιες εμφανισιακα?
δηλαδη εγω λεω μου αρεσουν οι καραφλοι και βγαινω εξω με πρωτο μελημα τους καραφλους
προφανως οχι ..
συνεπως συμφωνω με την προταση του πιτσα
Τώρα τα κριτήρια που επιλέγει ο καθένας τον άνθρωπό του, διαφέρουν, για τους περισσότερους, τουλάχιστον, ένα από αυτά είναι η ομορφιά. Και η αντίληψη της ομορφιάς είναι διαφορετική για τον καθένα

και επισης δεν πιστευω αυτο που λετε οτι ο ασχημος πχ δεν την πεφτει σε ωραιες επειδη ξερει οτι δεν ειναι για τα κυβικα του
εχω δει να συμβαινει πολλες φορες και μαλιστα εχει και πετυχημενο αποτελεσμα

συμφωνω απολυτα σε αυτο που λες!!τα γουστα ειναι πολλες φορες υποκειμενικα αν θελεις κ περιεργα,για παραδειγμα.τα ειχα με γκομενο προσφατα ο οποιος ηταν 2 κεφαλια κοντυτερος μου,χωρις εγω να ειμαι ψηλη,κ γυρω στα 100κιλα βαρος.καλα για προσωπο δεν το συζητω...οι φιλοι μου νομιζαν οτι τους εκανα πλακα ή κατι τετοιο οταν τον ειδαν...αλλα εγω...στραβωθηκα,τι να εκανα?κ η πλακα ειναι οτι οταν τον πρωτοειδα ξενερωσα,με το λεγειν με εριξε...
avatar
βακαλαος
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 50 θέματα )
Μηνύματα : 1407
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 30/07/2009
http://mypanathinaikos.wordpress.com/

Διαπροσωπικές σχέσεις - Σελίδα 41 Empty Απ: Διαπροσωπικές σχέσεις

27/11/2009, 18:23
αλλα παρ' αυτα συμφωνω με τον αντωνη,αν δν σου αρεσει σε πρωτη φαση ο αλλος δεν παιζει ουτε καν να συνεχισεις...οποτε ναι,η εμφανιση ειναι το παν οσον αφορα την πρωτη επαφη!
Επιστροφή στην κορυφή
Παρόμοια θέματα
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης