Keep on Blogging
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

+12
SkinLikeSand
EYA
Ελένη
Palirroia
laplace
Lina
ΦΤΟ
kitsosmitsos
Γιώργος Τ.
luvian_elf
Eltha
AtZoN
16 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
AtZoN
AtZoN
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 3067
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

30/3/2009, 14:39
Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Παίρνω αφορμή απο ενα σχόλιο μέλους και μπλόγκερ για να δούμε λίγο το θέμα των δημοσιεύσεων στα μπλογκς.

luvian_elf έγραψε:...οι αναρτήσεις συμφωνώ ότι είναι λίγες (σε σχέση με το πόσο γράφουν άλλοι) αλλά, όπως θα δεις, έχω βρει έναν συγκεκριμένο ρυθμό που με βολεύει και τον κρατάω.
Αλλά ούτως ή άλλως γράφω όταν έχω κάτι να πω κι όχι απλά επειδή πρέπει... ;)

Κι εννοείται πολλά thanks

Ειναι καλό να έχουμε πολλές αναρτήσεις ή λίγες και καλές ;
Ειναι προτιμότερο να ανεβάζουμε 30-35 θέματα σε ενα μήνα ή 3 εως 7 ;

Ποιά μπλόγκς ανεβάζουν με ρυθμό πολυβόλου θέματα και τι συμβαίνει με αυτά ;
Πόσοι απο εμάς θα ανέβαζαν μία ή καμμία νέα ανάρτηση μεσα σε ενα μήνα ;

Τι μας κάνει να ανεβάζουμε θέματα και τι οχι ;
Τι μας κάνει να αφήνουμε σχόλια και τι οχι ;

Γράφτε ... ok

Lina
Lina
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Μηνύματα : 128
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 24/03/2009
http://mia-idea-xrwma.blogspot.com

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

1/4/2009, 23:58
Palirroia έγραψε:Μάλλον όλοι συμφωνείτε μεταξύ σας, συμφωνώ λοιπόν λίγο πολύ με όλους σας
Μονό να... όταν έγραφα και δεν είχα ούτε ένα σχόλιο με έπιανε ένα παράπονο, ήταν σα να μιλούσα στη παρέα μου και αυτοί να έμεναν σιωπηλοί.
Βέβαια καταλάβαινα ότι δεν ήξερα κανέναν και κάνεις δεν με ήξερε αλλά σκαφτόμουν..... οκ κάποιος θα μπει κατάλαλος και θα πει ένα γεια
Τώρα πια νιώθω μέλος μιας παρέας και αυτό με κάνει χαρούμενη, γιατί το μπλογκιν είναι μια ασχολία που μου αρέσει πολύ
Αυτή είναι η άποψη μου για τα σχόλια και επίσης εγώ γράφω σχόλιο όταν έχω κάτι να πω για το κομμάτι που διάβασα και ανάρτηση πάλι όταν έχω να γράψω κάτι ή όταν κάτι δω και με εντυπωσιάσει και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας

thanks
Χμμ, δεν έχεις άδικο, να ξέρεις όμως πως δεν είναι πάντα αντιπροσωπευτικός του συγγραφέα και των αναρτήσεων του ιστολογίου ο αριθμός σχολίων..
Τα διαμάντια τα θαυμάζουν πολλοί αλλά τα προσεγγίζουν λίγοι.. thinking
Ελένη
Ελένη
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 73
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 19/03/2009

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

2/4/2009, 00:01
AtZoN έγραψε:Παίρνω αφορμή απο ενα σχόλιο μέλους και μπλόγκερ για να δούμε λίγο το θέμα των δημοσιεύσεων στα μπλογκς.

luvian_elf έγραψε:...οι αναρτήσεις συμφωνώ ότι είναι λίγες (σε σχέση με το πόσο γράφουν άλλοι) αλλά, όπως θα δεις, έχω βρει έναν συγκεκριμένο ρυθμό που με βολεύει και τον κρατάω.
Αλλά ούτως ή άλλως γράφω όταν έχω κάτι να πω κι όχι απλά επειδή πρέπει... ;)

Κι εννοείται πολλά thanks

Ειναι καλό να έχουμε πολλές αναρτήσεις ή λίγες και καλές ;
Ειναι προτιμότερο να ανεβάζουμε 30-35 θέματα σε ενα μήνα ή 3 εως 7 ;

Ποιά μπλόγκς ανεβάζουν με ρυθμό πολυβόλου θέματα και τι συμβαίνει με αυτά ;
Πόσοι απο εμάς θα ανέβαζαν μία ή καμμία νέα ανάρτηση μεσα σε ενα μήνα ;

Τι μας κάνει να ανεβάζουμε θέματα και τι οχι ;
Τι μας κάνει να αφήνουμε σχόλια και τι οχι ;

Γράφτε ... ok


Πιστεύω πως αυτό που μας κάνει να ανεβάζουμε θέματα είναι η ψυχολογία μας εκείνη τη στιγμή και το ότι θέλουμε να μοιραστούμε με άλλους ανθρώπους κάτι.

Είναι καλό να μη χάνουμε επαφή και να ανεβάζουμε το ελάχιστο 2-3 αναρτήσεις το μήνα,τουλάχιστον έτσι κρατάς μια επαφή. Ίσως σε μερικούς να φανεί μικρός ο αριθμός αλλά αυτό πιστεύω. Παίζει ρόλο και το ότι σε όσα blogs υπάρχω οι συμμετέχοντες είναι πάνω απο 4 οπότε το blog ''κινείται'' και εγω ''επαναπάυομαι'' όταν δεν εχω τι να γράψω.Κακώς βέβαια,αν είχα αποκλειστικά προσωπικό ιστολόγιο ή θα ήμουν συνεπής ή θα το έκλεινα.

Εγώ πέρυσι είχα ασχοληθεί αρκετά και κάπου το καλοκαίρι άρχισε να με πιάνει κάτι σα φοβία ότι έχω εκτεθεί (παρ'όλο που δεν έγραφα προσωπικά μέσα) οπότε και διέγραψα γύρω στις 15 αναρτήσεις,όλες μεγάλα κείμενα (γραμμένα εν βρασμώ τα περισσότερα :-) )με πολύ ωραία σχόλια δικά σας κάτι για το οποίο μετάνιωσα στη συνέχεια. Άφησα μόνο τις προσκλήσεις για παιχνίδια. Μετά τελείως αποχή,πέρασε ενα διάστημα όπου ήμουν προβληματισμένη με το θέμα..Δε ξέρω πως θα συνεχίσω νομίζω χαλαρά.Επίσης έχω κόψει το σχολιασμό σε πολλά blogs που τελικά δε θα έπρεπε να είχα ασχοληθεί καν και αφήνω σε πολύ αγαπημένους (οι περισσότεροι είστε και εδώ) και σε μερικά πολύ νεα blogs που μου άρεσαν.

Για τα σχόλια τώρα,διαβάζω σχεδόν τα πάντα απ'όσα γράφετε όμως όταν δεν αφήνω σχόλιο είναι πρώτον επειδή τυχαίνει να είμαι άσχετη με το θέμα (π.χ. αθλητικά) ή δεύτερον αν δεν είμαι σίγουρη για το πόσο ''στέκει'' αυτό που θέλω να πω. Δε γίνεται ο άλλος να ανοίγει τη ψυχή του ή να ζητάει σοβαρές γνώμες και εγω να γράφω τυπικούρες μόνο για να δώσω το παρόν. ok keep on
Palirroia
Palirroia
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Μηνύματα : 209
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 23/03/2009
http://palirroia2.blogspot.com/

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

2/4/2009, 00:06
Lina έγραψε:

Χμμ, δεν έχεις άδικο, να ξέρεις όμως πως δεν είναι πάντα αντιπροσωπευτικός του συγγραφέα και των αναρτήσεων του ιστολογίου ο αριθμός σχολίων..
Τα διαμάντια τα θαυμάζουν πολλοί αλλά τα προσεγγίζουν λίγοι.. thinking

Αυτό που είπες για τα διαμάντια ήταν υπέροχο θα την κρατήσω αυτή τη φράση οχι βεβαια γιατι το πηρα προσωπικα αλλα μου αρεσε πολυ Embarassed
EYA
EYA
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Μηνύματα : 212
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 28/03/2009
http://www.oparadeisosmou.blogspot.com

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

2/4/2009, 00:09
Θα σε διαβάζω εγώ Παλίρροια... Θα σου αφήνω και 20 σχόλια την ημέρα :busy: lol!
Palirroia
Palirroia
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Μηνύματα : 209
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 23/03/2009
http://palirroia2.blogspot.com/

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

2/4/2009, 00:13
EYA έγραψε:Θα σε διαβάζω εγώ Παλίρροια... Θα σου αφήνω και 20 σχόλια την ημέρα :busy: lol!


χαχαχαχαχαχα Ωραία βρήκα μια πελάτισσα μην μου την πάρει κάνεις όμως άντε cheers :D
Lina
Lina
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Μηνύματα : 128
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 24/03/2009
http://mia-idea-xrwma.blogspot.com

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

2/4/2009, 00:17
Palirroia έγραψε:
Lina έγραψε:
Χμμ, δεν έχεις άδικο, να ξέρεις όμως πως δεν είναι πάντα αντιπροσωπευτικός του συγγραφέα και των αναρτήσεων του ιστολογίου ο αριθμός σχολίων..
Τα διαμάντια τα θαυμάζουν πολλοί αλλά τα προσεγγίζουν λίγοι.. thinking

Αυτό που είπες για τα διαμάντια ήταν υπέροχο θα την κρατήσω αυτή τη φράση οχι βεβαια γιατι το πηρα προσωπικα αλλα μου αρεσε πολυ Embarassed
thanks
χιχιχι, είχα αναλαμπή.. idea morning
EYA
EYA
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Μηνύματα : 212
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 28/03/2009
http://www.oparadeisosmou.blogspot.com

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

2/4/2009, 00:27
Γράφτηκα στους αναγνώστες σου Παλίρροια... saint Χεχεχε! :busy: :busy: :busy: morning
Palirroia
Palirroia
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Μηνύματα : 209
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 23/03/2009
http://palirroia2.blogspot.com/

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

2/4/2009, 00:29
ααααααααα εσυ εισαι γρηγορη welcome στο παλιρροια thanks και Exclamation εκανες σωστη επιλογη bounce
EYA
EYA
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Μηνύματα : 212
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 28/03/2009
http://www.oparadeisosmou.blogspot.com

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

2/4/2009, 00:34
Palirroia έγραψε:ααααααααα εσυ εισαι γρηγορη welcome στο παλιρροια thanks και Exclamation εκανες σωστη επιλογη bounce
hello2 hello2 Smile
avatar
luvian_elf
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1565
Φύλλο : Θηλυκό
Ασχολίες : digital painting, comics, ταινίες και πολλή μουσική
Εγγραφή : 30/03/2009
http://luthienhelyanwe.blogspot.com

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

2/4/2009, 09:44
Ελένη έγραψε:Για τα σχόλια τώρα,διαβάζω σχεδόν τα πάντα απ'όσα γράφετε όμως όταν δεν αφήνω σχόλιο είναι πρώτον επειδή τυχαίνει να είμαι άσχετη με το θέμα (π.χ. αθλητικά) ή δεύτερον αν δεν είμαι σίγουρη για το πόσο ''στέκει'' αυτό που θέλω να πω. Δε γίνεται ο άλλος να ανοίγει τη ψυχή του ή να ζητάει σοβαρές γνώμες και εγω να γράφω τυπικούρες μόνο για να δώσω το παρόν. ok keep on
Η άποψή μου ακριβώς! drink
AtZoN
AtZoN
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 3067
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

2/4/2009, 20:59
Κι εγω επειδή δεν θέλω να αφήνω απλα ενα "γεια, εδω ειμαι hello2 " σχόλιο, αφιερώνω χρόνο να διαβάζω καλύτερα τις αναρτήσεις.

Κατα συνέπεια ξοδεύω τον χρόνο μου και συχνά χάνω και την άνεση που ειχα παλιότερα να διαβάζω 10 μπλογκς την ημερα, να αφήνω 8 σχόλια και να ανεβάζω μία ανάρτηση ανα δύο ημέρες περίπου.

Μοιραία, μπορεί να αραιώνουν οι αναρτήσεις ενός μπλόγκερ οταν αυτός ξοδεύει τον χρόνο του και αλλού.
SkinLikeSand
SkinLikeSand
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 6231
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 03/04/2009

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

3/4/2009, 13:42
Προσωπικά, στο δικό μου blog γράφω μονάχα όταν και όποτε θέλω να γράψω. Όσον αφορά τα σχόλια, σε blogs ιντερνετικών γνωστών αφήνω συχνά το σχόλιό μου, είτε για να παραθέσω την άποψή μου, είτε προσπαθώντας να ανοίξω μια μικρή συζήτηση πάνω στο θέμα της ανάρτησης.
kitsosmitsos
kitsosmitsos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9671
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://kitsosmitsos.blogspot.com

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

3/4/2009, 14:02
Ελένη επικροτώ Exclamation
Ελένη
Ελένη
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 73
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 19/03/2009

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

3/4/2009, 17:13
merci Smile
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

3/4/2009, 21:05
παιδια εγω που πρεπει να απανταω σε σχεδον 100 μπλογκς affraid affraid affraid

πουφ sleep2
Palirroia
Palirroia
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Μηνύματα : 209
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 23/03/2009
http://palirroia2.blogspot.com/

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

3/4/2009, 22:06
skoulikaki την πάτησες άκου σε 100 πότε προλαβαίνεις ; study
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

3/4/2009, 22:41
τι να κανω ρε παιδια προσπαθω να τα προλαβω ολ α
να ειμαι οκ ..θελω να απανταω σε ολα ..με ευχαριστε ι

αλλα ειναι πλεον πολλα μια μερα να χασω ...και γινεται χαμος
Palirroia
Palirroia
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Μηνύματα : 209
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 23/03/2009
http://palirroia2.blogspot.com/

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

3/4/2009, 22:44
Και επίσης έχω να πω ότι δεν πέρασες από το δικό μου να δεις τα χειροποίητα καλλιτεχνήματα μου
Laughing
korinoskilo
korinoskilo
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 39
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 22/03/2009
http://taksidia-kai-ta-ksidia.blogspot.com/

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

3/4/2009, 22:49
skouliki έγραψε:παιδια εγω που πρεπει να απανταω σε σχεδον 100 μπλογκς affraid affraid affraid

πουφ sleep2

αντε να τα χιλιασεις tongue tongue tongue lol!
Palirroia
Palirroia
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Μηνύματα : 209
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 23/03/2009
http://palirroia2.blogspot.com/

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

3/4/2009, 22:50
korinoskilo έγραψε:
skouliki έγραψε:παιδια εγω που πρεπει να απανταω σε σχεδον 100 μπλογκς affraid affraid affraid

πουφ sleep2

αντε να τα χιλιασεις tongue tongue tongue lol!

τι λες παιδι μου στο κοριτσι;
avatar
ΦΤΟ
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 202
Φύλλο : Άντρας
Ασχολίες : Τερματοφυλακιλίκι
Εγγραφή : 28/03/2009
http://www.murphysguestroom.blogspot.com

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

3/4/2009, 22:52
Ήθελα να κάνω ένα ποστ σχετικά με τα σχόλια στα blogs.. και μιας και το θέμα έχει μεταφερθεί εδώ (και το ιντερνέτ μου μου το επιτρέπει για τώρα) θέλω να πω τα εξής

Όταν κάποιος γράφει ένα πόστ σε ένα blog. Νομίζω οτι μιλάω για την πλειοψηφία των bloggers, αν κάνω λάθος πείτε το μου. Δεν γράφει μόνο για τον εαυτό του. Μπορεί ένα blog να είναι ημερολογιακό ή "κλειστό" περισσότερο από άλλα. Αλλά τελικά σηκώνει τα πόστ στο internet γιατί θέλει κάποιος να τα διαβάσει.

Δηλαδή ακόμα και ένα ελάχιστα "γνωστό και δημοφιλές" blog δεν είναι ακριβώς το ίδιο με το να λες τα μυστικά σου στο πηγάδι.

Με αυτό σαν βάση πιστεύω οτι αν ένα σχόλιο δίνει στον blogger να καταλάβει οτι ο σχολιαστής διάβασε όλο ή μέρος του κειμένου, αυτό το σχόλιο χαροποιεί τον blogger. Αν δεν φανερώνει κάτι τέτοιο τότε στην καλύτερη περίπτωση τον αφήνει αδιάφορο, αλλιώς τον στενοχωρεί.

Υγ: Σκουλίκι, το γρηγορότερο πιστόλι δυτικά του Μισσισιπί... lol!

Τα παραπάνω σίγουρα ισχύουν για μένα. Δεν ξέρω αν ισχύουν και για σας...
korinoskilo
korinoskilo
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 39
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 22/03/2009
http://taksidia-kai-ta-ksidia.blogspot.com/

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

3/4/2009, 22:53
Palirroia έγραψε:
korinoskilo έγραψε:
skouliki έγραψε:παιδια εγω που πρεπει να απανταω σε σχεδον 100 μπλογκς affraid affraid affraid

πουφ sleep2

αντε να τα χιλιασεις tongue tongue tongue lol!

τι λες παιδι μου στο κοριτσι;


την θελω σε εγρηγορση ........... την φανταζομαι ηδη ποσο γρηγορα γραφει :Ρ lol! lol!
korinoskilo
korinoskilo
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 39
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 22/03/2009
http://taksidia-kai-ta-ksidia.blogspot.com/

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

3/4/2009, 22:59
ΦΤΟ έγραψε:Ήθελα να κάνω ένα ποστ σχετικά με τα σχόλια στα blogs.. και μιας και το θέμα έχει μεταφερθεί εδώ (και το ιντερνέτ μου μου το επιτρέπει για τώρα) θέλω να πω τα εξής

Όταν κάποιος γράφει ένα πόστ σε ένα blog. Νομίζω οτι μιλάω για την πλειοψηφία των bloggers, αν κάνω λάθος πείτε το μου. Δεν γράφει μόνο για τον εαυτό του. Μπορεί ένα blog να είναι ημερολογιακό ή "κλειστό" περισσότερο από άλλα. Αλλά τελικά σηκώνει τα πόστ στο internet γιατί θέλει κάποιος να τα διαβάσει.

Δηλαδή ακόμα και ένα ελάχιστα "γνωστό και δημοφιλές" blog δεν είναι ακριβώς το ίδιο με το να λες τα μυστικά σου στο πηγάδι.

Με αυτό σαν βάση πιστεύω οτι αν ένα σχόλιο δίνει στον blogger να καταλάβει οτι ο σχολιαστής διάβασε όλο ή μέρος του κειμένου, αυτό το σχόλιο χαροποιεί τον blogger. Αν δεν φανερώνει κάτι τέτοιο τότε στην καλύτερη περίπτωση τον αφήνει αδιάφορο, αλλιώς τον στενοχωρεί.

Υγ: Σκουλίκι, το γρηγορότερο πιστόλι δυτικά του Μισσισιπί... lol!

Τα παραπάνω σίγουρα ισχύουν για μένα. Δεν ξέρω αν ισχύουν και για σας...


γιατι να τον στεναχωρει?
ο καθενας περνει αυτο που θελει απο το κειμενο που γραφεις....
δηλ ειναι καλυτερο να το διαβασει ολο..... να μην καταλαβει τι γραφεις και να σου κανει σχολειο καμια αρλουμπα ασχετη?
γιατι γινεται και αυτο ......
οταν διαβαζει καποιος το κειμενο σου ..... παιρνει αυτο που θελει αυτος να παρει...... οχι παντα αυτο που θες να δωσεις εσυ Smile
avatar
ΦΤΟ
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 202
Φύλλο : Άντρας
Ασχολίες : Τερματοφυλακιλίκι
Εγγραφή : 28/03/2009
http://www.murphysguestroom.blogspot.com

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

3/4/2009, 23:05
Δεν είπα το αντίθετο Κορίνα... ίσα ίσα που αυτό είναι το νόημα του να γράφεις...
Αλλά ένα σχόλιο που έγινε απλά για να γίνει ξεχωρίζει από ένα σχόλιο που έγινε κατόπιν ανάγνωσης. Ακόμα και αν το κείμενο πέρασε με άλλο τρόπο από αυτόν που περίμενες.


Τώρα για το γιατί με στενοχωρεί ένα σχόλιο που έγινε χωρίς να αλληλεπιδράσει ο σχολιαστής με το κείμενο. Νομίζω γιατί καταργείται έτσι ο λόγος για τον οποίο σήκωσα το κείμενο...
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρυθμός δημοσιεύσεων στα μπλογκς

3/4/2009, 23:10
μα ζητας ΦΤΟ μου! επιβεβαιωση και "ηθικη ικανοποιηση " ευχαριστησης η στεναχωριας απο εναν απλο σου αναγνωστη-ξενο?
αλλωστε αλλιως το γραφεις εσυ ελλιως το παιρνω εγω σαν νοημα και αλλιως ενας τριτος
ειτε ενας ειτε χιλιοι ...να κανουν απαντησεις
εσυ αυτο που ηθελες να πεις το ειπες
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης