Keep on Blogging
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Libertas
Libertas
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Μηνύματα : 329
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 23/09/2009
http://neverland09.blogspot.com/

Λύθηκε Πως θα μπορούσα να αλλάξω την εικόνα backround του blog μου

14/11/2010, 18:24
Πως θα μπορούσα να αλλάξω την εικόνα backround του blog μου εκτός από την επιλογή της μεταφόρτωσης από την οποία για κάποιο λόγο δεν μπορώ να βάλω την εικόνα μου να εμφανίζεται σε ολόκληρο το blog αλλά μόνο στην περιοχή του κειμένου...
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Λύθηκε Απ: Πως θα μπορούσα να αλλάξω την εικόνα backround του blog μου

14/11/2010, 21:56
Libertas έγραψε:Πως θα μπορούσα να αλλάξω την εικόνα backround του blog μου εκτός από την επιλογή της μεταφόρτωσης από την οποία για κάποιο λόγο δεν μπορώ να βάλω την εικόνα μου να εμφανίζεται σε ολόκληρο το blog αλλά μόνο στην περιοχή του κειμένου...


δεν ξερω αν εχεις τα νεα ή τα παλαια προτυπα ωστοσο
δες το θεμα εδω εικονα - Πως θα μπορούσα να αλλάξω την εικόνα backround του blog μου Empty Βάλε το δικό σου background για template

αν εχεις τα νεα προτυπα για την μεταφορτωση εικόνας υπενθυμισω οτιη εικονα πρεπει να ειναι ένα αρχείο τύπου JPG, GIF ή PNG, με μέγεθος που δεν θα ξεπερνά τα 300k.
Για φόντο πλήρους οθόνης, χρησιμοποιήστε εικόνες ανάλυσης 1800x1600 ή μεγαλύτερες ετσι ώστε η εικόνα φόντου να καλύψει ολόκληρη την οθόνη, ακόμη και σε χρηστες με μεγαλύτερες οθόνες.

Επιπροσθετως ισχουν οι εξής ιδιοτητες
Ευθυγραμμιση της εικονας σας οπου μπορείτε να προσαρμόσετε οριζόντια (αριστερά, κέντρο, δεξιά) και κάθετη (πάνω και κάτω)
Tile
εάν έχετε μια μικρή εικόνα, μπορείτε να την επαναλάβετε σε οριζοντια ή καθετη διάταξη. Το καλύτερο είναι να επιλέξετε ένα χρώμα φόντου σελίδας που να ταιριάζει με την εικόνα φόντου σας.
Scroll
με αυτην την επιλογή μπορειτε να κανετε την εικονα φοντου να μετακινειται την ωρα που οι αναγνωστε κανουν scroll στην σελίδας σας
Libertas
Libertas
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Μηνύματα : 329
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 23/09/2009
http://neverland09.blogspot.com/

Λύθηκε Πως θα μπορούσα να αλλάξω την εικόνα backround του blog μου

15/11/2010, 21:35
Σ'ευχαριστώ πολύ σκουλικάκι μου!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης