Keep on Blogging
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αστυνομία και κράτος

+20
αναρχοβλαχος
SkinLikeSand
αντωνης
nobi
fanny-banny
ioannis
sepsis
luvian_elf
Μιχάλης
amelie
Raven
kitsosmitsos
ΦΤΟ
Poexania
καψοραχη
laplace
StrangeLittleGirl
AtZoN
peggylou
Eltha
24 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Αστυνομία και κράτος Empty Αστυνομία και κράτος

19/3/2009, 11:25
Ποιος είναι ο ρόλος της αστυνομίας σήμερα και πως παρεμβαίνει το κράτος σε αυτόν;
peggylou
peggylou
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 501-1000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 916
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 19/03/2009

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

19/3/2009, 20:15
Ολες αυτες τις μερες με τα γεγονοτα, που παρακολουθω τηλεοραση, προσπαθω να καταλαβω τελικα εμεις τι θελουμε απο την αστυνομια? να παρεμβαινει ή οχι? Το μονο σιγουρο ειναι πως υπαρχει ελλιπης ενημερωση, ελλιπης εκπαιδευση, ελλιπης υποδομη. :roll:
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

22/3/2009, 22:04
μα αν δεν υπαρξει η καταλληλη εκπαιδευση πως περιμενεις να αξιολογησει καποιος
σωστα ......και τα παραδειγματα που μας εδωσαν τελευταια αστα να πανε

μα καλα ειναι δυνατον να πυροβολει καποιος μεσα στο κοσμο ?
αναφερομαι στο βυρωνα με την κοπελα που εχασε την ζωη της στην ληστεια
AtZoN
AtZoN
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 3067
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

22/3/2009, 23:03
Απόψε ήμουν αυτόπτης και παραλίγο και θύμα της ανικανότητας της αστυνομίας.
Δέχτηκα εγω και άλλοι χιλιάδες άνθρωποι χημικά ενω είμαστε εγκλωβισμένοι σε χώρο στάθμευσης εξω απο το ΟΑΚΑ.
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

22/3/2009, 23:10
το διαβασα φιλε αλλα λογω κουρασης θα απαντησω αυριο στο μπλογκ σου με ηρεμια
ανεπιτρεπτα πραγματα
εκτος οριων πλεον
StrangeLittleGirl
StrangeLittleGirl
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 501-1000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 896
Φύλλο : Θηλυκό
Ασχολίες : music ka
Εγγραφή : 20/03/2009
http://www.echoe-echoing.blogspot.com

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

23/3/2009, 10:59
Εγώ πιστεύω και οτι εμείς σαν πολίτες δεν ξέρουμε τί θέλουμε (εννοώντας πως την μία βρίζουμε μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι, όπου τότε με την δολοφονία του γνωστού Αλέξη συμφωνούσα, και την άλλη όταν κάτι μας τύχει π.χ μας κλέψουν, μας κυνηγήσουν, μας βιάσουν πχ το πρώτο πράγμα που κάνουμε είναι να καλούμε την αστυνομία).
Είμαι υπερ του να υπάρχει αστυνομία και λοιπά αλλά όχι έτσι όπως είναι τώρα. Υποτίθεται οτι η αστυνομία πρέπει να προστατεύει τον πολίτη και όχι να στέκεται αντιμέτωπος με αυτόν και να ανταλάσσουν χημικά σε μια δύσκολη κατάσταση για την χώρα.
Ε και στην τελική ας μην γίνονται αστυνομικοί άνθρωποι με ψυχολογικά προβήματα για να νιώθουμε και μία κάποια ασφάλεια... Η αταξία και ο αναρχισμός δεν είναι λύσεις αλλά δεν αφήνει και πολλά περιθώρια στους πολίτες η όλη κατάσταση που επικρατεί εδώ και... πάντα (?)
Πραγματικά το θέμα απαιτεί πράξεις απο αυτούς που έχουν την δύναμη να 'φτιάξουν' την κατάσταση της χώρας μας και όχι συζήτηση.
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

23/3/2009, 11:07
StrangeLittleGirl έγραψε:Εγώ πιστεύω και οτι εμείς σαν πολίτες δεν ξέρουμε τί θέλουμε (εννοώντας πως την μία βρίζουμε μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι, όπου τότε με την δολοφονία του γνωστού Αλέξη συμφωνούσα, και την άλλη όταν κάτι μας τύχει π.χ μας κλέψουν, μας κυνηγήσουν, μας βιάσουν πχ το πρώτο πράγμα που κάνουμε είναι να καλούμε την αστυνομία)..

κ που ειναι το αντιφατικο του θεματος?
ναι τους βριζεις τους δολοφονους ή απαραδεκτης συμπεριφορας αστυνομους στην πρωτη περιπτωση και στην δευτερη καλεις την καταλληλη ΑΡΧΗ διοτι ετσι λεει ο νομος..
αν ημασταν στην ζουγκλα θα αναλαμβαναμε απο μονοι μας να τους βρουμε..
εγω λες να προτιμουσα να καλεσω αστυνομια απο το να βρω μονος μου τον φονια? Smile :D lol!
StrangeLittleGirl
StrangeLittleGirl
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 501-1000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 896
Φύλλο : Θηλυκό
Ασχολίες : music ka
Εγγραφή : 20/03/2009
http://www.echoe-echoing.blogspot.com

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

23/3/2009, 11:12
laplace εσύ δεν ξέρω...
έτσι λέει ο νόμος ναι, αλλά απο την στιγμή που κάποιοι (ίσως οι περισσότεροι) δεν νιώθουν πλέον ασφάλεια με την αστυνομία να κάνει περιπολίες κλπ τα πράγματα δεν βρίσκονται ούτε σε τάξη, ούτε σε ασφάλεια. Και οκ είναι κάτι που ο καθένας το θέλει σε μία περίπτωση ανάγκης. rolling
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

23/3/2009, 11:15
StrangeLittleGirl έγραψε:laplace εσύ δεν ξέρω...
έτσι λέει ο νόμος ναι, αλλά απο την στιγμή που κάποιοι (ίσως οι περισσότεροι) δεν νιώθουν πλέον ασφάλεια με την αστυνομία να κάνει περιπολίες κλπ τα πράγματα δεν βρίσκονται ούτε σε τάξη, ούτε σε ασφάλεια. Και οκ είναι κάτι που ο καθένας το θέλει σε μία περίπτωση ανάγκης. rolling
ναι,δεν διαφωνω
εγω σταθηκα σε αυτο που εγραψες οτι εμεις σαν πολιτες δεν ξερουμε τι θελουμε

θελουμε τους καταλληλους ανθρωπους στις καταλληλες θεσεις κ οχι ψυχανωμαλους καουμπουδες στους δρόμους
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

23/3/2009, 11:17
εγω θελω στον ανθρωπο-αστυνομια που εμπιστευομαι την περιουσια και ισως την ζωη μου να εχει την ψυχραιμια και την γνωση να μπορει να παρει τη ν καταλληλη αποφαση την ωρα που πρεπει
το πως δεν με ενδιαφερει
StrangeLittleGirl
StrangeLittleGirl
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 501-1000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 896
Φύλλο : Θηλυκό
Ασχολίες : music ka
Εγγραφή : 20/03/2009
http://www.echoe-echoing.blogspot.com

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

23/3/2009, 11:19
laplace έγραψε:
StrangeLittleGirl έγραψε:laplace εσύ δεν ξέρω...
έτσι λέει ο νόμος ναι, αλλά απο την στιγμή που κάποιοι (ίσως οι περισσότεροι) δεν νιώθουν πλέον ασφάλεια με την αστυνομία να κάνει περιπολίες κλπ τα πράγματα δεν βρίσκονται ούτε σε τάξη, ούτε σε ασφάλεια. Και οκ είναι κάτι που ο καθένας το θέλει σε μία περίπτωση ανάγκης. rolling
ναι,δεν διαφωνω
εγω σταθηκα σε αυτο που εγραψες οτι εμεις σαν πολιτες δεν ξερουμε τι θελουμε

θελουμε τους καταλληλους ανθρωπους στις καταλληλες θεσεις κ οχι ψυχανωμαλους καουμπουδες στους δρόμους

Ναι ακριβώς.
Απλά βλέπω (+διαβάζω) όλα αυτά που έχουν γίνει, και γενικά ενα φάυλο κύκλο γύρω απο το θέμα Αστυνομία - Πολίτης.
Πώς θα γίνει να βελτιωθεί η κατάσταση και σε ποιόν πέφτει πραγματικά το 'βάρος' όλης αυτής της ανευθυνότητας?
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

23/3/2009, 11:21
StrangeLittleGirl έγραψε:
laplace έγραψε:
StrangeLittleGirl έγραψε:laplace εσύ δεν ξέρω...
έτσι λέει ο νόμος ναι, αλλά απο την στιγμή που κάποιοι (ίσως οι περισσότεροι) δεν νιώθουν πλέον ασφάλεια με την αστυνομία να κάνει περιπολίες κλπ τα πράγματα δεν βρίσκονται ούτε σε τάξη, ούτε σε ασφάλεια. Και οκ είναι κάτι που ο καθένας το θέλει σε μία περίπτωση ανάγκης. rolling
ναι,δεν διαφωνω
εγω σταθηκα σε αυτο που εγραψες οτι εμεις σαν πολιτες δεν ξερουμε τι θελουμε

θελουμε τους καταλληλους ανθρωπους στις καταλληλες θεσεις κ οχι ψυχανωμαλους καουμπουδες στους δρόμους

Ναι ακριβώς.
Απλά βλέπω (+διαβάζω) όλα αυτά που έχουν γίνει, και γενικά ενα φάυλο κύκλο γύρω απο το θέμα Αστυνομία - Πολίτης.
Πώς θα γίνει να βελτιωθεί η κατάσταση και σε ποιόν πέφτει πραγματικά το 'βάρος' όλης αυτής της ανευθυνότητας?

σε εμας πεφτει το βαρος της ανευθυνοτητας..
για ολα φταιμε εμεις

εμεις που ψηφιζουμε αυτους που ψηφιζουμε,εμεις που τους ανεχομαστε,εμεις που ανεχομαστε την ασυδοσια κ απαραδεκτη συμπεριφορα ή νωχελικοτητα σε αλλες φορες του αστυνομου

κανενας δεν ανεβαινει στην πλατη σου αν δεν σκυψεις,αρα σκυψαμε κ μας ανέβηκαν,δυστυχως..

τωρα αν γινεται να λυθει ή πως θα βελτιωθει αυτο το προβλημα πραγματικα δεν ξερω.
επλεον ειναι πολυ δυσκολο πιστευω
StrangeLittleGirl
StrangeLittleGirl
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 501-1000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 896
Φύλλο : Θηλυκό
Ασχολίες : music ka
Εγγραφή : 20/03/2009
http://www.echoe-echoing.blogspot.com

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

23/3/2009, 11:28
Είναι δύσκολο ναι. Αλλά για να υπάρχει μια κοινωνία ικανοποιημένη απο τις αρχές πρέπει το σύνολο της κοινωνίας να θέλει το ίδιο πράγμα. Εμείς είμαστε πέρα βρέχει ...
Επανάσταση ?
Υπερ?
(άμα ξεφύγω πολύ απο το θέμα πείτε μου...)
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

23/3/2009, 11:40
StrangeLittleGirl έγραψε:Είναι δύσκολο ναι. Αλλά για να υπάρχει μια κοινωνία ικανοποιημένη απο τις αρχές πρέπει το σύνολο της κοινωνίας να θέλει το ίδιο πράγμα. Εμείς είμαστε πέρα βρέχει ...
Επανάσταση ?
Υπερ?
(άμα ξεφύγω πολύ απο το θέμα πείτε μου...)
σωστη στο πρωτο σκελος
στο επομενο να κανω ενα ερωτημα:
ποιος θα κανει επανασταση?

ο μπακουρισταν που τον νοιαζει μονο να παει κανα ποτακι να βρει καμια αμυαλη?
η βολεμενη στην αφελεια της που την νοιαζει μονο να παει στα κλαμπακια να χορεψει?

δυστυχως στα Blogs κ στα φορουμς ποσοι να ειμαστε?να ειμαστε καποιες χιλιαδες?οι υπολοιποι αδιαφορουν πραγματικα για το που θα παει η κατασταση

σε ολους τους τομεις..να βρουν κανα δανεικο να εχουν να κυκλοφορησουν κ ολα καλα για αυτους..
δυστυχως το ιντερνετ ειναι ενα παραλληλο συμπαν σε σχεση με τον εξω κοσμο..

αλλες αρχες,αλλες συζητησεις,αλλες προτεραιοτητες των ατομων..
StrangeLittleGirl
StrangeLittleGirl
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 501-1000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 896
Φύλλο : Θηλυκό
Ασχολίες : music ka
Εγγραφή : 20/03/2009
http://www.echoe-echoing.blogspot.com

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

23/3/2009, 11:47
Διαφωνώ.
Μπορεί να είμαι κάργα αισιόδοξη και στο κόσμο μου αλλά πιστεύω οτι πιστεύεις οτι είμαστε μόνο κάποιοι χιλιάδες επειδή κάποιοι άλλοι δεν έχουν τολμήσει απλά να βγουν έξω, να μιλήσουν, να φωνάξουν, να παλέψουν τελοσπάντων για το καλό της χώρας.
Είναι γνωστό οτι υπάρχει αδιαφορία. Υπάρχει αδιαφορία όμως γιατί ?
Γιατί φοβούνται . Είναι με την ουρά στα σκέλια πως αν βγουν να επαναστατήσουν για όλα αυτά που διακαιούμαστε όλοι σαν άνθρωποι και δεν τα έχουμε θα χάσουν τα άπειρα. Θα είναι μόνοι τους. Θα θα θα....
Και απο πράξεις τίποτα.
Εγώ ξέρω όμως ότι όταν είχαμε βγει και εγώ προσωπικά όχι είχα σοβαρούς λόγους, αλλά οι φίλοι μου και γνωστοί μου στους δρόμους, ή και τότε με τις φωτιές... κανείς δεν ένιωσε μόνος του.. και ήταν μια ικανοποίηση οτι... είμαστε μαζί ας πούμε και οτι όντως μπορεί να βγει κάτι καλό .
Αλήθεια θα χαθούν στη λήθη όλα αυτά ? Προσωπικά επιδιώκω τις αλλαγές αλλά...
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

29/3/2009, 00:55
για αυτους πληρωνουμε αστυνομικούς:
ειναι να τρελαίνεσαι με καποια ονοματα..

http://troktiko.blogspot.com/2009/03/blog-post_6491.html

eurobank (2), Aγγελόπουλος Θ. (2), Αγγελοπούλου Γ. (5), (ιδιωτική φύλαξη τώρα) Αγγελούσης Ευστάθιος, Αδαμόπουλος Γιώργος Αθανασούλης Θανάσης Αλεξανδρίδης Γιώργος Αναγνωστόπουλος Θ.(2) Αναστασιάδης Θ. Ανδριωτέλης Δ. Αποστολόπουλος Αράπογλου Αρχιεπίσκοπος (5) Βαλυράκης(3) Βαρδινογιάννης Γ. (6) Βαρδινογιάννης Β.(2) Βαρδινογιάννης Παύλος Βερτέλης(2) Βλάσης Γιώργος (2) Γεννηματά Φώφη Γερμίδης Δ. Γεωργακόπουλος Γεωργαντόπουλος Χρήστος (2) Γιαννακόπουλος Γιάννης (2) Γιαννακού Στέλλα (2) Γκαργκάνας 2 Γκελεστάθης 2 Γρίβας 2 Διονυσάτος Γερ 2 Ευαγγελάτος Νίκος Ζαίρης Νίκος 2 Ζερβομπεάκος Λεων 2 Ζιάκας Σπύρος 2 Ζολότα Χήρα Κακαουνάκης Νίκος 2 Καραγιάννης 2 Καρατζαφέρης Σπύρος Καραούτσος Κυρ 2 Κατσακογιά Νίκη 2 Κεδίκογλου Ρομύλος 4 Κόκκαλης 2 (ιδιωτική φύλαξη τώρα) Κοντομηνάς(ιδιωτιική φύλαξη τώρα) Κόκκινος Βασίλης 2 Κολιοπάνος Κοπελούζος Κορκολόπουλος Κουρτάκης Β. 2 Κουτζαμάνη Ευτέρπη 2 Κυριακού Μίνωας 6 Κωσταόπουλος γ. 2 Λαμπράκης 3 Λάμπρου Χρ. 2 Λιάγκας Γιώργος Λιάνη Δ. 3 Λινός Δ. 4 Λιόγας 2 Λοβέρδος Δ 2 Λυκουρέζος Μαλέλης Μαλέσιος Μάμαλης 2 Μαργαρίτης Μ Μαρίνος Μαρκής β Μασούρα Αν, 2 Μήτσης Μουγιάκου 2 Μουστάκας Δ 2 Μπακογιάννης Ντόρα 8 Μπίρμπος Θεοχ 2 Μπόμπολας Γ 2 Μπόμπολας Φ Μίτης Αντώ 2 Νασιάκος 5 Νικολαίδης Ντέμης Νικολακόπουλος Κώστας Παλαιοκρασάς 2 Παναγιωταρέα Άννα 2 Παναγιωτόπουλος Π. 4 Παναγιώτου Αερτ 2 Παπαγγελόπουλος 2 Παπαδημητρίου Λευτ 2 Παπαδόπουλος 2 Παπαηλιού Χ 2 Πατέρας Πάτσης Λευτ 2 Περατικός Πετράκης Γ 2 Πετρόπουλος 2 Πέτσος 2 Πλωμαρίτης Πρετεντέρης Προβόπουλος Γ 2 Ρίζος 2 Ρωμαίος Γ. 2 Σανιδάς Σάλλας Σαρρής, Σιδέρης Στάη Έλλη Συρίγος Φίλιππος Τεντές Ιωάννης 2 Τζαβάρα Μαρ 2 Τράγκας 4 Τριανταφυλλόπουλος 2 Τσοτσορός Υφαντή Δ 2 Φασούλας Π 2 Φλωράτος 2 Φούκας 2 Φράγκος 2 Χατζηνικολάου 2 Χριστοφοράκος Χρυσοχοίδης 6 Ψυχάρης 2
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

29/3/2009, 01:41
Είναι η αφήγηση μιας επώνυμης(πιο κάτω το όνομα) που της φόρεσαν χειροπέδες και την πήγαν στο Α.Τ με περιπολικό επειδή είπε "αλήτη" τον αστυνομικό που την απείλησε.
Η γνωστή 36χρονη μητέρα δύο παιδιών πήγαινε να συμπαρασταθεί στον φίλο της, τον ιδιοκτήτη του ΠΡΟ-ΠΟ που ο υπάλληλος του δολοφονήθηκε από ληστή στην Νέα Σμύρνη. Όμως στον δρόμο που πήγαινε την σταμάτησε ο "Ζητας"

«Οδηγούσα στη δεξιά λωρίδα και γνωρίζω πως δεν πρέπει να μιλάω στο κινητό. Είδα ξαφνικά έναν μοτοσικλετιστή να με πλησιάζει και να μου κάνει σήμα να σταματήσω. Μου ζήτησε άδεια, δίπλωμα και ασφάλεια. Του δίνω δίπλωμα και ταυτότητα και στη συνέχεια κατεβαίνω από το αυτοκίνητο για να του δώσω την άδεια και την ασφάλεια που είχα στο πορτμπαγκάζ. Τότε μου είπε: "Θα σε γράψω γιατί περπατάς στην Αττική οδό"», τονίζει το πρώην μοντέλο και συνεχίζει: «Του δίνω τα χαρτιά μου και τον βλέπω να πηγαίνει πίσω στη μηχανή του για να με γράψει. Χτυπά το κινητό του και αρχίζει να μιλά. Επειδή βιαζόμουν,
καθώς έπρεπε να πάω να συμπαρασταθώ στον φίλο μου τον Γιώργο, του είπα αν μπορεί να κάνει λίγο σύντομα με τον έλεγχο. Να μου δώσει την κλήση για να φύγω. Ομως, αυτός μου απάντησε πως δεν θα του έλεγα εγώ πώς θα κάνει τη δουλειά του. Εγώ επέμενα,
αναρωτήθηκα αν υπάρχει ανθρωπιά στην Ελληνική Αστυνομία και τότε ο αστυνομικός
με κοίταξε άγρια και δείχνοντάς μου τις χειροπέδες που είχε στη ζώνη του, μού είπε:
"Πρόσεξε καλά. Εδώ τις έχω Θα σου περάσω χειροπέδες. Και θα φας και χώμα". Τρελάθηκα με όσα άκουγα. Δεν πίστευα στα αφτιά μου. "Είμαι 36 ετών, μάνα δύο παιδιών και
δεν πείραξα ποτέ κανέναν. Ξυπνώ στις 6 το πρωί για να πάω στη δουλειά μου και επιστρέφω αργά το βράδυ. Γιατί να φάω χώμα; Επειδή μίλαγα στο κινητό; Είσαι κομπλεξι-
κός;", τον ρώτησα για να πάρω την απάντηση: "Θα σε πάω μέσα για εξύβριση Αρχής". Τό-
τε ήταν που τον αποκάλεσα αλήτη».

Σύμφωνα πάντα με τη Γιολάντα Διαμαντή: «Ο αστυνομικός κάλεσε ενισχύσεις,ήρθε ένα περιπολικό, μου πέρασαν χειροπέδες και με έβαλαν στο όχημα σπρώχνοντάς μου το κεφάλι.
Ημουν μόνη μου στην Αττική οδό, μια γυναίκα μάνα δύο παιδιών, 49 κιλά και από πάνω μου είχα πέντε άτομα να με σπρώχνουν να μπω στο περιπολικό λες και ήμουν ο Πάσσαρης. Ο κόσμος καίγεται, σπάνε όλη την Αθήνα, κλέβουν, γκρεμίζουν, σκοτώνουν και δεν
είδα να έχουν πιάσει κανέναν από αυτούς. Εμένα βρήκαν! Εκλαιγα και ούρλιαζα για να πάρω την τσάντα και το πορτοφόλι μου, που τα είχα αφήσει πάνω στο αυτοκίνητο. Ενας αστυνομικός ευαισθητοποιήθηκε, του είπε να με αφήσουν να τα πάρω και τελικά πρόλαβα να αρπάξω τα πράγματά μου πριν με βάλουν στο περιπολικό. Για το αυτοκίνητό μου κάλεσαν γερανό για να το πάρουν». Η συνέχεια γράφτηκε στο Τμήμα της Τροχαίας Αττικής οδού στην Παιανία. Λέει χαρακτηριστικά η κυρία Διαμαντή:
«Παραδέχτηκα μπροστά στους άλλους αστυνομικούς ότι τον αποκάλεσα κομπλεξικό και αλήτη. Εκείνος όμως δεν παραδέχτηκε πως μου είπε ότι θα φάω χώμα.Μόνο όταν άρχισα να κλαίω και να ουρλιάζω είπε το εξής: "Αν σκοντάψεις σε ένα χωράφι δεν θα φας χώμα;".
Λίγη ώρα αργότερα και αφού μου είχε κάνει μήνυση για εξύβριση, την οποία απέσυρε τελικά, με έβαλε να ζητήσω συγγνώμη. Και το έκανα. Μάλιστα, έγραψαν στο Δελτίο Συμβάντων ότι "η Γιολάντα Διαμαντή ζήτησε συγγνώμη και μετανόησε" και έτσι με άφη-
σαν να φύγω».
http://troktiko.blogspot.com/2009/03/36.html
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

5/4/2009, 13:37
εγω θα ηθελα να θιξω επισης και το θεμα
οτι δεν μπορουν μερικοι απλοι πολιτες πχ δημοσιογραφοι -παρουσιαστες και αλλοι
να χρησιμοποιουν αστυνομικους -δημοσιους υπαλληλους- για την προστασια τους

ας πληρωσουν ιδιωτικους ...λεφτα εχουν...

μετα λεμε που χαθηκε η αστυνομια και τα λοιπα
καψοραχη
καψοραχη
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1988
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 21/03/2009

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

5/4/2009, 17:55
:busy: εγω αναρωτιεμαι...αν δεν ηταν η κ.Γιολαντα Διαμαντη(που σιγουρα αναγνωριστηκε στο τμημα)και ηταν η Σουλα,η Κουλα,ηΜαρια(φτου μακρια μου!),η Ελενη της διπλανης πορτας η ακομα χειροτερα η Σβετλανα,η Ονορ,η τζαμουρ,η ανωνυμη μεταναστρια τι θα γινοταν????φοβαμαι και να το σκεφτω!!!
και απο την αλλη να χανουν μεσα απο τα χερια τους κρατουμενους και μαλιστα δεμενους!
ΟΧΙ! αρνουμαι οτι τους πληρωνω γι αυτα!!
Αρνουμαι να τους πληρωνω γενικως!!!!!!! bom
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

5/4/2009, 21:41
καψοραχη έγραψε::busy: εγω αναρωτιεμαι...αν δεν ηταν η κ.Γιολαντα Διαμαντη(που σιγουρα αναγνωριστηκε στο τμημα)και ηταν η Σουλα,η Κουλα,ηΜαρια(φτου μακρια μου!),η Ελενη της διπλανης πορτας η ακομα χειροτερα η Σβετλανα,η Ονορ,η τζαμουρ,η ανωνυμη μεταναστρια τι θα γινοταν????φοβαμαι και να το σκεφτω!!!
και απο την αλλη να χανουν μεσα απο τα χερια τους κρατουμενους και μαλιστα δεμενους!
ΟΧΙ! αρνουμαι οτι τους πληρωνω γι αυτα!!
Αρνουμαι να τους πληρωνω γενικως!!!!!!! bom

δεν θυμασαι το κοριτσακι την φοιτητρια απο αγγλια που την επιασαν στην εξεγερση του δεκεμβριου κ την πηγαν στο τμημα κ της εκαναν χειρονομιες ασεμνες κ της ελεγαν οτι θα την βιασουν ολοι μαζι κ αλλα τετοια?

κ αυτα τα σκουπιδια κυκλοφορουν διπλα μας..

ΚΟΤΕΣ...
Poexania
Poexania
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 31
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 08/04/2009
http://www.poexania.dtoxic.com

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

8/4/2009, 02:14
Παιδιά, κακά τα ψέματα, με κάθε αφορμή, χάνουμε
μία-μία τις ελευθερίες μας, κάποια στιγμή, θα μας βάλουν πλαφόν και για
το πόσες φορές θα κατουράμε.
Μιλάμε για πολλά καινούρια...
-Καταγραφές τηλεφωνικών κλήσεων και e-mail Και μάλιστα με την στάμπα απο την Ευρωπαική Ένωση.
-Κατάργηση του ασύλου.
-Αυξημένη αστυνόμευση.
-Προοδευτική ποινικοποίηση των κινητοποιήσεων και των διαδηλώσεων.
-Καταπάτηση
του "κανείς δεν είναι ένοχος μέχρι αποδείξεως του εναντίου" και αλλαγή
του σε "κανείς δεν είναι αθώος μέχρι αποδείξεως του εναντίου"
-Κάμερες.
-Τροποποιήσεις νομοθεσειών.

Και
όλα αυτά μας τα εβιβάλουν ποιοί; Αυτοί με τα σκάνδαλα και τις μίζες;
Αυτοί με τα χρηματιστήρια, τις κουμπαριές, τις χρηματοδοτήσεις των
τραπεζών, τα τραγικά "λάθη" του υπουργείου εσωτερικών, τους
Ζαχόπουλους, τα Βατοπέδια;

Αν θέτε ρίξτε μια ματιά στα παρακάτω άρθρα μου που είναι κάπως σχετικά και βασισμένα σε προσωπικές εμπειρίες
ποε1
ποε2
ποε3
Αυτοί που πρώτοι παρανομούν και σπέρνουν, θέλουν να μας φέρουν στον ίσιο δρόμο τώρα;
avatar
ΦΤΟ
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 202
Φύλλο : Άντρας
Ασχολίες : Τερματοφυλακιλίκι
Εγγραφή : 28/03/2009
http://www.murphysguestroom.blogspot.com

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

8/4/2009, 03:07
Κατ' αρχάς θα ήθελα να δώσω μια απάντηση στο επιχείρημα. "Μα δεν μπορούμε να τους βάλουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι. Υπάρχουν και καλοί αστυνομικοί"

Σαφώς και υπάρχουν. Αλλά μια οργάνωση, οποιαδήποτε όχι μόνο η αστυνομία. Δεν είναι ποτέ το καθαρό άθροισμα των μελών της για να δούμε πόσοι είναι καλοί πόσοι είναι κακοί, που άλλωστε είναι αδύνατο, και να αποφανθούμε. Μια οργάνωση χαρακτηρίζεται και από τον τρόπο λειτουργίας της και από την δομή της και από τον σκοπό της σε αυτόν τον μάταιο κόσμο.

Η αστυνομία λοιπόν έχει έναν τρόπο λειτουργίας με βάση την ιεραρχία... Αυτό σημαίνει οτι αν ο διεφθαρμένος προϊστάμενος (ο οποίος έχει μπει εκεί για κομματικούς λόγους. Όπως ο αρχηγός της αστυνομίας που με κάθε κυβέρνηση αλλάζει) πει στον καλό κατά τα άλλα και έντιμο αστυνομικό να πάει να δείρει κόσμο. Αυτός θα πρέπει να πάει να δείρει κόσμο. Αν είναι καλός αστυνομικός θα τον δείρει με καλοσύνη... αλλά και πάλι θα τον δείρει ή θα χάσει την δουλειά του, θα πάει πειθαρχικό κλπ.

Πόσο μάλλον αν ανήκει στην χρυσή αυγή. Πυρήνες της οποίας είναι γνωστό οτι υπάρχουν μέσα στην αστυνομία. Και έχει φανεί οτι οι δύο (αστυνομία και χρυσή αυγή) πολλές φορές συνεργάζονται. όπως στις πορείες που έχουμε δει τα παιδιά με τα κράνη να κάθονται δίπλα στους αστυνομικούς και σε άλλες να περνάνε μέσα από τις γραμμές τους.

Συνεπώς ερχόμαστε στο δεύτερο σκέλος της ερώτησης. Ποιός είναι ο σκοπός της αστυνομίας σε αυτό το μάταιο κόσμο.
Νομίζω οτι η αστυνομία η οποία σκοτώνει ένα δεκαπεντάχρονο πυροβολώντας στον αέρα... αλλά δεν πυροβολά στον αέρα για να αποτρέψει ένα ελικόπτερο να πάρει έναν δραπέτη
Η αστυνομία η οποία τα τελευταία μόνο τρία χρόνια έχει βρεθεί να κάνει. Κηπουρική σε ζαρντινιέρες, βασανισμούς αλλοδαπών(θυμάστε τα σκαμπίλια), προσαγωγές και υποχρέωση σε ψευδείς καταθέσεις(θυμάστε αυτούς που έπιασαν στην πορεία της 8 Μάρτη και τους έβαλαν όλους να υπογράψουν την ίδια κατάθεση, από την οποία προέκυπτε οτι είχαν ξέρω γω πόσες πέτρες, σφυριά αντιασφυξιογόνες μάσκες κλπ). Η αστυνομία που σκοτώνει την Κατερίνα Γκουλιώνη και αφήνει τους ηθικούς αυτουργούς της επίθεσης στην Κούνεβα ελεύθερους.
Αυτη η αστυνομία δεν νομίζω οτι έχει σκοπό την προστασία των δικαιωμάτων του πολίτη. Και οποιοσδήποτε άλλος σκοπός είναι πολύ μα πολύ επικίνδυνος.

Με τις κινητοποιήσεις του Δεκέμβρη είχε κυκλοφορήσει η ιδέα την οποία υποστήριξα για αναμόρφωση της αστυνομίας.
Τα ΜΑΤ και οι ειδικοί φρουροί πρέπει να καταργηθούν άμεσα.
Η εκπαίδευση πρέπει να αναπροσδιοριστεί και οι αστυνομικοί να καταλάβουν οτι επιχειρούν μέσα στην κοινωνία... και όχι επί της κοινωνίας
να υπάρξει εκκαθάριση της χρυσής αυγής και άλλων παρακρατικών μηχανισμών που έχουν πυρήνες στην αστυνομία
kitsosmitsos
kitsosmitsos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9671
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://kitsosmitsos.blogspot.com

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

8/4/2009, 09:25
Όλα ξεκινούν από την διοίκησή της και την πολιτική αρχή

Εκεί είναι το πρόβλημα δυστυχώς
καψοραχη
καψοραχη
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1988
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 21/03/2009

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

8/4/2009, 10:21
please ΦΤΟ! ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ!!!!!! ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ!
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Αστυνομία και κράτος Empty Απ: Αστυνομία και κράτος

8/4/2009, 10:33
1)Να περνάνε από ΟΛΩΝ των ειδών τα ψυχολογικά τεστ και να τσεκάρονται ενδελεχώς. Σαφώς χωρίς ρουσφέτια και μέσα.
2)Να κάνουν περιπολίες συνεχώς και όχι να βγαίνουν μόνο όποτε γίνεται πορεία ή όποτε είναι να συνοδεύσουν κάποιον "μεγάλο".
3)Να υπάρχουν ειδικές επιτροπές οι οποίες θα τσεκάρουν τα τμήματα και τις ενέργειές τους.

Συμφωνώ με την αστυνόμευση. Με την σωστή αστυνόμευση, ναι! Αφού την έχω δει να λειτουργεί πολύ καλά στις χώρες του εξωτερικού...

Αλλά ας μην γελιόμαστε! Στο Ελλαδιστάν ζούμε! Ο αστυνομικός είναι ένας ακόμα δημόσιος υπάλληλος που θέλει να αράζει βολεμένος στην θεσούλα του. Και γεμάτος θρασυδειλία το παίζει μάγκας σε εφήβους, σε κοπέλες, σε κακόμοιρους...

Με όλους αυτούς που ΠΡΕΠΕΙ να το παίζει μάγκας, δηλαδή εμπόρους ναρκωτικών, σωματέμπορους, ταραξίες κτλ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΑΚΙΑ μαζί τους και παίρνει τις μιζούλες του.

Εννοείται ότι αυτή η κατάσταση προέρχεται από τα ανώτατα κλιμάκια και όχι από τον τελευταίο αστυνομικό του τμήματος της Άνω Γαϊδουροραχούλας... Αλλά δεν έχω δει κανέναν, από τον πιο μικρό μέχρι τον πιο μεγάλο, να κάνει καταγγελίες!

Σαν την Εκκλησία και αυτοί... Την έχουν δει εξουσία και όχι μόνο την έχουν δει, αλλά τους την έχουμε δώσει απλόχερα.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης