Keep on Blogging
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Aγαπημένα στέκια

+13
meanan
αναρχοβλαχος
Nyxteridas
Γιώτα
Ntok
SkinLikeSand
astrocat
fanny-banny
kitsosmitsos
Eltha
marouli
Raven
laplace
17 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 Empty Aγαπημένα στέκια

16/7/2009, 13:52
Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

θεμα για τα αγαπημενα μας στεκια (εκτος φαγητου που ηδη υπαρχει)

πχ καφε,μπαρακια,Live μουσικες σκηνες κ οτι αλλο θελετε

Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 Empty Απ: Aγαπημένα στέκια

28/5/2010, 11:06
Και το Brown Sugar στην Ν.Ερυθραία είναι τόσο μα τόσο υπέροχο... Σαν να σε έχει πάει κάποιος στο Λονδίνο ή σε μπυραρία-pub, με υπέροχη μουσική, ποτό και απλώς τις πιο τέλειες γεύσεις σοκολάτας! (έχει πάνω από 30 γεύσεις και δεν κάνω πλάκα) Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 74653
SirenGirl
SirenGirl
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Μηνύματα : 244
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 14/05/2010

Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 Empty Απ: Aγαπημένα στέκια

28/5/2010, 11:08
Raven έγραψε:Και το Brown Sugar στην Ν.Ερυθραία είναι τόσο μα τόσο υπέροχο... Σαν να σε έχει πάει κάποιος στο Λονδίνο ή σε μπυραρία-pub, με υπέροχη μουσική, ποτό και απλώς τις πιο τέλειες γεύσεις σοκολάτας! (έχει πάνω από 30 γεύσεις και δεν κάνω πλάκα) Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 74653
Brown sugar καθε φορα που παω για καφε, παιζει να με δεις κυριακη εκει! μου λεει ο τυπος στο μπαρ, να βαλω σφινακι?! χαχαχαχαχαχαχα
γιατι συνηθως παμε εκει μετα το foo ή αμα θελουμε να κανουμε χαζομαρες
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 Empty Απ: Aγαπημένα στέκια

28/5/2010, 11:11
Ρε βόρεια μένεις; Επιτέλους δηλαδή! Επιτέλους και ένας άνθρωπος νορμάλ! Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 37771

Υπάρχει κάποιο άλλο που ξεχνάμε; Είμαι και από hangover είπαμε και δεν μου έρχονται...
SirenGirl
SirenGirl
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Μηνύματα : 244
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 14/05/2010

Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 Empty Απ: Aγαπημένα στέκια

28/5/2010, 11:17
Raven έγραψε:Ρε βόρεια μένεις; Επιτέλους δηλαδή! Επιτέλους και ένας άνθρωπος νορμάλ! Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 37771

Υπάρχει κάποιο άλλο που ξεχνάμε; Είμαι και από hangover είπαμε και δεν μου έρχονται...
ναι βορεια μενω! βασικα ποσο συχνα πας φου?
εμ.. καλο που να πηγαινω συχνα, εμ .. σε ενα διπλα απο τον καπετανακη με τα παγωτα, (αν θυμαμαι καλα το ονομα) κολλησα!
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 Empty Απ: Aγαπημένα στέκια

28/5/2010, 11:21
Δεν το ξέρω καν! Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 207829 Και το Daluz είναι ωραίο σαν μαγαζί, αλλά πολύ ποζεριά εκεί μέσα... Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 527899

Στο Foo έχω να πατήσω κανέναν μήνα, αλλά το σκεφτόμουν να πάω σήμερα ή αύριο! Βασικά πρέπει να το κάνω στέκι γτ μου αρέσει πολύ.
SirenGirl
SirenGirl
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Μηνύματα : 244
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 14/05/2010

Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 Empty Απ: Aγαπημένα στέκια

28/5/2010, 11:25
Raven έγραψε:Δεν το ξέρω καν! Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 207829 Και το Daluz είναι ωραίο σαν μαγαζί, αλλά πολύ ποζεριά εκεί μέσα... Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 527899

Στο Foo έχω να πατήσω κανέναν μήνα, αλλά το σκεφτόμουν να πάω σήμερα ή αύριο! Βασικά πρέπει να το κάνω στέκι γτ μου αρέσει πολύ.
εμενα η παρεα μου δουλευει εκει γι'αυτο παω πιο πολυ, τελευταια φορα στην γιορτη μου πηγα
εγω δε ξερω αν θα βγω γενικα σημερα!!
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 Empty Απ: Aγαπημένα στέκια

28/5/2010, 11:29
Έχεις fcbk; Για στείλε πμ να σε βρω!
SkinLikeSand
SkinLikeSand
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 6231
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 03/04/2009

Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 Empty Απ: Aγαπημένα στέκια

28/5/2010, 22:51
Δε θυμάμαι να έχω ποστάρει ποτέ σ' αυτό το topic, μιας και είμαι το ένα από τα 3 τακτικά μέλη που δεν είναι Αθηναίος σε ένα forum Αθηναίων. Ας το κάνω τώρα, για να περάσει η ώρα μιας και δε θα βγω σήμερα.

Στέκια έχω μόνο στη μικρή μου πόλη, όπου βρίσκεται το πατρικό μου. Πηγαίνω με την παρέα μου σε 3-4 μαγαζιά, μόνο, στα 3 εκ των οποίων είμαστε τακτικοί από τα χρόνια του Λυκείου. Που και που βγαίνουμε και σε γειτονικές πόλεις, όπου δεν έχουμε στέκια.

Αν ο δρόμος σας βγάλει προς τα Γιάννενα και είναι φθινώπορο ή χειμώνας, πηγαίνετε για καφέ στο Au Bar (Λεωφόρος δωδώνης, 10), αν σας αρέσει να απολαμβάνετε τον καφέ σας ή το βραδυνό ποτό σας με mainstream ακούσματα (της προκοπής, όμως), σε άνετους, μικρούς καναπέδες και με θέα σε μια πολύ κεντρική και πολυσύχναστη λεωφώρο, μέσα από την μεγάλη βιτρίνα του μαγαζιού. Αν είστε πιο rock, πηγαίνετε στην Ίριδα (Πυρσινέλλα, αριθμός ...νομίζω 10, μερικές φορές παίζουν Lives τοπικών μουσικών σχημάτων από την κλασσική rock μέχρι και το ακραίο metal), ενώ αν θέλετε να βλέπετε την όμορφη (και αρκετά βρώμικη, δυστυχώς) λίμνη - από κάποια απόσταση - πηγαίνετε στα Flocafe της Μαβίλλη. Για τη βραδυνή σας διασκέδαση, μπορείτε να πιείτε τα κρασιά ή τα τσίπουρά σας, μαζί με καλό φαγητό και βλέποντας ωραίες φοιτήτριες, στη Μυσταγωγία, τα Οινοπνεύματα, τα Ξύδια και το "Περίπου". Εναλλακτικά, μπορείτε να πιείτε καμιά (δύο, τρεις,...) μπύρα σε μια από τις πολλές μπυραρίες της πόλης (όλες παίζουν rock, jazz, funk ή chillout ακούσματα, κυρίως εμπορικά), όπου προτείνω το Jazz (επίσης στην Πυρσινέλλα), το Seven Drafts (Γαρυβάλδη), και τη Βύνη (προς την περιοχή της Σκάλας - Εθνικής Αντιστάσεως συγκεκριμένα, μικρό άλλα ζεστό και όμορφο μαγαζάκι), ή στα μαγαζάκια της Σκάλας που παίζουν κυρίως ελληνική και ξένη, κλασσική ή εναλλακτική rock μουσική. Μερικές φορές, παίζουν lives (κυρίως Ελλήνων τραγουδιστών και μουσικών της εμπορικής εναλλακτικής σκηνής) στον πολυχώρο "Αγορά" (στα πρώτα τετράγωνα της Ανεξαρτησίας και, συγκεκριμένα, κοντά στο σημείο που στήνεται μια μικρή λαϊκή αγορά, θέλει λίγο ψάξιμο...). Για τους clubbers, clubs ανοίγουν και κλείνουν κάθε χρόνο εδώ, οπότε είναι λίγο δύσκολη η ενημέρωση σ' αυτό το θέμα. Υπάρχουν πολλά ακόμη καλά μαγαζιά, όμως για κάποιον που δεν έχει εμπειρία από την πόλη, τα παραπάνω είναι οι καλύτερες προτάσεις (από μένα, άλλοι μπορεί να με κράξουν επειδή δεν ανέφερα κανά δύο κυριλλέ μέρη που πηγαίνουν κυρίως ΔΑΠίτες και χαζογκόμενες) για μια εμπειρία από την ημερήσια και νυχτερινή ζωή εδώ.

Αν ο δρόμος σας βγάλει προς τα Γιάννενα και είναι Άνοιξη (με αίθριο καιρό) ή αρχές καλοκαιριού, πηγαίνετε προς τα "Ναυτάκια" και τα γύρω μαγαζιά για χαλαρό καφεδάκι στον υπαίθριο τους χώρο, ή για ένα χαλαρό ποτό τις πρώτες νυχτερινές ώρες. Για το βράδυ, ανοίγουν σχεδόν σταθερά δύο θερινά clubs κι ένα μεγάλο καλοκαιρινό bar στο Παραλίμνιο, ή μπορείτε να πάτε στον υπαίθριο χώρο του Seven Drafts ή των γύρω μαγαζιών. Στην ίδια περιοχή, καλό είναι το Remezzo (καφέ-μπαρ-μπυραρία-εστιατόριο). Ανοιχτά μένουν και κάποια από τα "χειμωνιάτικα" μέρη.
next_day
next_day
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 501-1000 σχόλια )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 50 θέματα )
Μηνύματα : 799
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 24/09/2009
http://diamantenia-problita.blogspot.com/

Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 Empty Απ: Aγαπημένα στέκια

2/7/2010, 10:42
παιδιά, πήγα χθές στην Μαρίνα Φλοίσβου και ήταν τέλειαααααα!!!!
Πήραμε μπύρες στα χέρια και αράξαμε στην προβλήτα!!!!!
Φανταστικά!!! Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 37771 Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 37771 Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 37771 Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 37771
Να πάτε οπωσδήποτε βολτίτσα!!!!!!
Αν και θα καραφλιάσετε με τα σκάφη που υπάρχουν!! Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 518749 Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 518749 φτωχοί άνθρωποι που υπάρχουν σε αυτόν τον κόσμο... Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 108896 Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 108896 Aγαπημένα στέκια - Σελίδα 5 108896 άτιμη κοινωνία!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης