Keep on Blogging
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Pc games Empty Pc games

4/6/2009, 01:04
Στη μεγαλύτερη έκθεση ηλεκτρονικών παιχνιδιών του Λος Άντζελες παρουσιάστηκαν ο Πωλ Μακάρτνεϊ και ο Ρίνγκο Σταρ προκειμένου να προωθήσουν το νέο videogame «Beatles Rock Band».
To ηλεκτρονικό παιχνίδι, τύπου καραόκε, δίνει την ευκαιρία στους παίκτες να ζήσουν τις μοναδικές συναυλίες και εμφανίσεις των Σκαθαριών, χρησιμοποιώντας τηλεχειριστήρια για να παίξουν κιθάρα, μπάσο και άλλα μουσικά όργανα.
Τα μουσικά όργανα του παιχνιδιού βασίζονται σε εκείνα που χρησιμοποιούσαν οι Beatles τη δεκαετία του ’60 ξεσηκώνοντας τα πλήθη.
Στην ουσία οι παίκτες ανεβαίνουν........ στη σκηνή που τραγούδησαν ο Τζον Λένον, ο Πωλ Μακάρτνεϊ και τα υπόλοιπα μέλη του θρυλικού συγκροτήματος.
Το βιντεοπαιχνίδι, το οποίο θα κυκλοφορήσει στις 9 Σεπτεμβρίου, θα περιλαμβάνει 49 τραγούδια και το bonus track «All You Need is Love».
Οι ενδιαφερόμενοι θα έχουν τη δυνατότητα να το αγοράσουν μέσω της ιστοσελίδας Xbox Live.
Σύμφωνα με εκπρόσωπο της εταιρείας Microsoft, τα έσοδα από το bonus track θα διατεθούν στους «Γιατρούς Χωρίς Σύνορα» για την ενίσχυση της προσπάθειάς τους.
Στην έκθεση ηλεκτρονικών παιχνιδιών παρευρέθη και η χήρα του Τζον Λένον, Γιόκο Όνο, η οποία πρόσφατα οργάνωσε δημοπρασία με αντικείμενα και ρούχα του αγαπημένου τραγουδιστή.
Σε δηλώσεις του ο Πωλ Μακάρτνεϊ τόνισε ότι το παιχνίδι είναι τέλειο, φανερώνοντας τον ενθουσιασμό του, ενώ Ρίνγκο Σταρ αναφέρθηκε στην καλή ποιότητα των γραφικών.
i-live.gr
avatar
luvian_elf
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1565
Φύλλο : Θηλυκό
Ασχολίες : digital painting, comics, ταινίες και πολλή μουσική
Εγγραφή : 30/03/2009
http://luthienhelyanwe.blogspot.com

Pc games Empty Απ: Pc games

4/6/2009, 01:20
laplace έγραψε:Σύμφωνα με εκπρόσωπο της εταιρείας Microsoft, τα έσοδα από το bonus track θα διατεθούν στους «Γιατρούς Χωρίς Σύνορα» για την ενίσχυση της προσπάθειάς τους.
Καταξοδευτήκανε πάλι... coffe

laplace έγραψε:Στην έκθεση ηλεκτρονικών παιχνιδιών παρευρέθη και η χήρα του Τζον Λένον, Γιόκο Όνο, η οποία πρόσφατα οργάνωσε δημοπρασία με αντικείμενα και ρούχα του αγαπημένου τραγουδιστή.
Πόσο πιο σούργελο??? Sad

Όσο για το παιχνιδάκι καλή φάση ακούγεται αν και ποτέ δεν ήμουν fan των Σκαθαριών. Smile
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Pc games Empty Απ: Pc games

4/6/2009, 01:22
ουτε εγω φαν τους..
αυτο μηπως σαρεσει περισσοτερο? http://metallica.guitarhero.com/
αν το βρω με κιθαρα θα το παρω για 360 Smile
δεν εχει βγει για pc ακομα κ δεν ξερω αν βγει
avatar
luvian_elf
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1565
Φύλλο : Θηλυκό
Ασχολίες : digital painting, comics, ταινίες και πολλή μουσική
Εγγραφή : 30/03/2009
http://luthienhelyanwe.blogspot.com

Pc games Empty Απ: Pc games

4/6/2009, 01:29
Άσε, γιατί πλέον έχω ξενερώσει και με Metallica... Είμαι σε περίοδο αναθεώρησης... tongue
Αλλά σαφέστατα καλύτερο!!!!!! saint
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Pc games Empty Απ: Pc games

11/6/2009, 00:59
βγηκε το sims 3 please please please
avatar
luvian_elf
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1565
Φύλλο : Θηλυκό
Ασχολίες : digital painting, comics, ταινίες και πολλή μουσική
Εγγραφή : 30/03/2009
http://luthienhelyanwe.blogspot.com

Pc games Empty Απ: Pc games

11/6/2009, 01:19
Σοβαρά σου αρέσει??? Είχα πειστεί ότι αυτό το παιχνίδι αρέσει μόνο σε γυναίκες (και σ' εμένα αναπόφευκτα)...
ΥΓ: Είναι που έχουμε έμφυτη μέσα μας αυτή τη manipulative bitch και οι Sims είναι το μόνο παιχνίδι που μας το εκτονώνει ΑΠΟΛΥΤΑ!
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Pc games Empty Απ: Pc games

11/6/2009, 01:28
luvian_elf έγραψε:Σοβαρά σου αρέσει??? Είχα πειστεί ότι αυτό το παιχνίδι αρέσει μόνο σε γυναίκες (και σ' εμένα αναπόφευκτα)...
ΥΓ: Είναι που έχουμε έμφυτη μέσα μας αυτή τη manipulative bitch και οι Sims είναι το μόνο παιχνίδι που μας το εκτονώνει ΑΠΟΛΥΤΑ!

ακου ιστρορια με sims..βασικα εχω παιξει ολα τα sim city..μου εχει μεινει απωθημένο που δεν μπορεις με την πολη σου να διεκδικήσεις το να διοργανώσεις Ολυμπιακους Αγωνες

συγκατοικουσα με μια πρωην μου κ για να μην με πρηζει οταν διαβαζα της ειχα παρει το sims
το εβλεπα κ ελεγα τι βλακεια ειναι αυτη,μεχρι που το δοκιμασα κ εγω κ κολλησα(οχι οσο αυτη βεβαια)

μετα συγκατοικησαμε με μια αλλη πρωην για τον ιδιο λογο της ειχα παρει το sims 2 αλλα δεν μαρεσε γιατι το έβρισκα πολυ βαρετο(μου ειχε φυγει η τρελα απο το1)
το ειχα παιξει ελαχιστες ωρες

αλλα το 3 τωρα ειναι ΤΕΛΕΙΟ

και ελαφρυ κ με τρομερες προσθηκες..

η sim ζωη μου:αν κ εργενης υιοθετησα ενα παιδακι κ τα παμε πολυ καλα,βρηκα κ μια καλη δουλιτσα(πειραματόζωο για 44δολαρια την ωρα) κ εχω βαλει σαν ονειρο ζωης να γινω επιστημονας ρομποτικης που ειναι Level 9 δυσκολιας(ανωτατη) στην καριερα σαν επιστημονας..ακομα ειμαι στο level 1 αλλα δουλευω πολλες ωρες αν εχω κ το παιδι στην μεση Smile Smile Smile Smile lol! lol! lol!
avatar
luvian_elf
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1565
Φύλλο : Θηλυκό
Ασχολίες : digital painting, comics, ταινίες και πολλή μουσική
Εγγραφή : 30/03/2009
http://luthienhelyanwe.blogspot.com

Pc games Empty Απ: Pc games

11/6/2009, 01:37
Ok... Καλή φάση!!! Εγώ έχω 4 - 5 άτομα και τα παίζω εναλλάξ (είμαι και πολυδιάστατη προσωπικότητα και δεν μου φτάνει ένας...).
Υπερπορωμένη με το 1 (αν και τα γραφικά ήταν πολύυυυ κατώτερα), με το 2 έφαγα χοντρό κόλλημα γιατί ήταν το μόνο παιχνίδι που
είχα αγοράσει και το έπαιζα συνέχεια. Τώρα με το 3 έχω αρχίσει και ψιλοβαριέμαι (βέβαια δεν το παίζω και συνέχεια για να μπορέσω να
κολλήσω) αν και είναι πολύ πιο εύκολο και λογικό στο χειρισμό. Τι να πω? Ίσως έχω αρχίσει να ξεφεύγω από τη φάση...
Αναμένω το expansion εναγωνίως! Smile

Πωωω... Φαντάζεσαι το 1 με όοολα του τα expansions με γραφικά και λειτουργίες 3? Δεν θα ήταν τέλειο??? cheers
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Pc games Empty Απ: Pc games

11/6/2009, 01:40
luvian_elf έγραψε:Ok... Καλή φάση!!! Εγώ έχω 4 - 5 άτομα και τα παίζω εναλλάξ (είμαι και πολυδιάστατη προσωπικότητα και δεν μου φτάνει ένας...).
Υπερπορωμένη με το 1 (αν και τα γραφικά ήταν πολύυυυ κατώτερα), με το 2 έφαγα χοντρό κόλλημα γιατί ήταν το μόνο παιχνίδι που
είχα αγοράσει και το έπαιζα συνέχεια. Τώρα με το 3 έχω αρχίσει και ψιλοβαριέμαι (βέβαια δεν το παίζω και συνέχεια για να μπορέσω να
κολλήσω) αν και είναι πολύ πιο εύκολο και λογικό στο χειρισμό. Τι να πω? Ίσως έχω αρχίσει να ξεφεύγω από τη φάση...
Αναμένω το expansion εναγωνίως! Smile

Πωωω... Φαντάζεσαι το 1 με όοολα του τα expansions με γραφικά και λειτουργίες 3? Δεν θα ήταν τέλειο??? cheers

οντως θα ηταν τελειο!!
σοβαρα?βαριεσαι?
κοιτα,εγω το 2 το επαιξα λιγο γιατι ειχα βαρεθει λογω του οτι στο 1 η πρωην ειχε παρει ολα τα exp κ τα ειχα παιξει ΟΛΑ(ξερεις ΣΙΜΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ,ΣΙΜΣ ετσι,ΣΙΜΣ αλλιως) κ ειχα κορεστει κ κουραστει

αλλα τωρα το 3 το βλεπω απιστευτα βελτιωμενο

βασικα ΠΟΛΥ ΕΛΑΦΡΥ,πολυ σημαντικο αυτο...

επισης παιζουν σημαντικο ρολο περισσοτερο απο ποτε τα χαρακτηριστικα που επιλεγεις πχ ερωτυλος,διανοουμενος,ευαισθητος κλπ(παλια το ειχαν να διαλεξεις ζωδιο αν θυμασαι)

δεν ξερω,το βρισκω πολυ εθιστικο..βεβαια δεν εχω προλαβει να παιξω πολυ μονο 3-4 ωρες εχω παιξει ως τωρα
avatar
luvian_elf
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1565
Φύλλο : Θηλυκό
Ασχολίες : digital painting, comics, ταινίες και πολλή μουσική
Εγγραφή : 30/03/2009
http://luthienhelyanwe.blogspot.com

Pc games Empty Απ: Pc games

11/6/2009, 01:47
Την πρώτη μέρα που το έπαιξα χτύπησα 24ωρο (το εννοώ!) και γενικά πρέπει να έχω παίξει κανένα 50ωρο γεμάτο...
Δεν έχω "ανακαλύψει" όλα τα καινούρια καλούδια του παιχνιδιού γιατί παίζω ακόμη δοκιμαστικά. Έχω τελείως δικό μου σύστημα με τους
Sims. Φτιάχνω πρώτα 2 - 3 οικογένειες για να δω πώς θα πάει και μετά ξεκινάω σωστά.
Οπότε ναι, έχω βαρεθεί γιατί δεν κάνω τίποτα κι απλά γυρίζω γύρω γύρω. :D
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Pc games Empty Απ: Pc games

11/6/2009, 01:50
luvian_elf έγραψε:Την πρώτη μέρα που το έπαιξα χτύπησα 24ωρο (το εννοώ!) και γενικά πρέπει να έχω παίξει κανένα 50ωρο γεμάτο...
Δεν έχω "ανακαλύψει" όλα τα καινούρια καλούδια του παιχνιδιού γιατί παίζω ακόμη δοκιμαστικά. Έχω τελείως δικό μου σύστημα με τους
Sims. Φτιάχνω πρώτα 2 - 3 οικογένειες για να δω πώς θα πάει και μετά ξεκινάω σωστά.
Οπότε ναι, έχω βαρεθεί γιατί δεν κάνω τίποτα κι απλά γυρίζω γύρω γύρω. :D

24 ωρες αυπνη?ελα βρε συ.πως αντεξες?
το max μου ειναι νομιζω 2000 με το CHAMPIONSHIP MANAGER 2000 που πρεπει να ειχα παιξει σερι 12-14 ωρες...
τοτε οι περισσοτεροι 15-30 χτυπουσαν απειρες ωρες με το συγκεκριμενο game...
ειχα καει σου λεω..

ναι καταλαβαινω..αλλα το να διαχειριζεσαι μια ολοκληρη οικογενεια ειναι λιγο βαρετο,ποσο μαλλον 2-3..
νομιω πρεπει να παρεις εναν κ να προσπαθησεις να τον πας οσο πιο ψηλα γινεται σε ολα

πχ επαγγελματικα στο ΤΟΠ
να κανει οικογενεια
να παρει οτι πιο ακριβο υλικο αγαθο υπαρχει κλπ
avatar
luvian_elf
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1565
Φύλλο : Θηλυκό
Ασχολίες : digital painting, comics, ταινίες και πολλή μουσική
Εγγραφή : 30/03/2009
http://luthienhelyanwe.blogspot.com

Pc games Empty Απ: Pc games

11/6/2009, 01:54
Σου λέω έχω σύστημααα... old
Παίζω πρώτα με 2 - 3 οικογένειες, όπως προείπα, και απλά κανω βλακειούλες για να βλέπω συμπεριφορές, αντιδράσεις κλπ. Και όταν
πάρω το κολάι ξεκινάω σοβαρά το παιχνίδι με ένα άτομο. :smoke:
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Pc games Empty Απ: Pc games

11/6/2009, 01:56
luvian_elf έγραψε:Σου λέω έχω σύστημααα... old
Παίζω πρώτα με 2 - 3 οικογένειες, όπως προείπα, και απλά κανω βλακειούλες για να βλέπω συμπεριφορές, αντιδράσεις κλπ. Και όταν
πάρω το κολάι ξεκινάω σοβαρά το παιχνίδι με ένα άτομο. :smoke:
δεν μου ειπες,κυριολεκτεις για το 24ωρο?αν ναι πως αντεξες? scratch
avatar
luvian_elf
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 1565
Φύλλο : Θηλυκό
Ασχολίες : digital painting, comics, ταινίες και πολλή μουσική
Εγγραφή : 30/03/2009
http://luthienhelyanwe.blogspot.com

Pc games Empty Απ: Pc games

11/6/2009, 02:00
Ναι βρε, γενικά έχω μεγάλες αντοχές. Δεν μου αρέσει ο ύπνος, θα γούσταρα να μπορούσα να μην κοιμάμαι ποτέ.
Το 24ωρο δεν είναι τίποτα μπροστά σε άλλα... saint
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Pc games Empty Απ: Pc games

11/6/2009, 02:01
luvian_elf έγραψε:Ναι βρε, γενικά έχω μεγάλες αντοχές. Δεν μου αρέσει ο ύπνος, θα γούσταρα να μπορούσα να μην κοιμάμαι ποτέ.
Το 24ωρο δεν είναι τίποτα μπροστά σε άλλα... saint

Cool Cool Cool Cool ball ball pillow
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Pc games Empty Απ: Pc games

29/6/2009, 09:59
Michael Jackson’s Moonwalker
Ένα αφιέρωμα στον θρύλο της Pop!

Είδος: 2D Platform
Format: Mega Drive (review), Master System, Amiga, Amstrad, Arcade, ZX Spectrum, Commodore 64
Εκδότης: Sega, U.S. Gold
Ανάπτυξη: Sega, U.S. Gold
Παίκτες: 1-2
Κυκλοφορία: 1989

Full Game: Download
Mega Drive Emulator: Download

Το 1989 η U.S. Gold και η Sega αποφάσισαν να βγάλουν στην αγορά ένα παιχνίδι με κύριο θέμα τον Michael Jackson. Η δεκαετία του ’80 ήταν τότε η πιο παραγωγική για τον διάσημο pop σταρ. Ένα χρόνο πριν είχε κυκλοφορήσει και το άλμπουμ Moonwalker. Από εκεί προέκυψε κι ο ομώνυμος τίτλος του παιχνιδιού.

Η Sega είχε αναλάβει τότε την ανάπτυξη του παιχνιδιού σε Master System, Mega Drive και Arcade και η U.S. Gold σε όλες τις υπόλοιπες πλατφόρμες. Στον σχεδιασμό του Moonwalker συμμετείχε και ο ίδιος ο Michael Jackson. Πολλές από τις ιδέες του διεθνούς φήμης τραγουδιστή αποτυπώθηκαν στο παιχνίδι επιτυχώς, όπως η ρίψη κέρματος στο jukebox κατά την έναρξη, η φωνή του, αλλά κυρίως οι χορευτικές του κινήσεις οι οποίες έδιναν στο Moonwalker ένα ξεχωριστό ύφος. Ο τίτλος αυτός δεν ήταν ο μόνος αυτού του είδους. Δύο χρόνια αργότερα (το 1991) ακολούθησε το Blues Brothers στην Amiga, το οποίο είχε και αυτό με τη σειρά του θετική απήχηση στους gamers.

Gameplay
Το παιχνίδι έχει τρία διαφορετικά επίπεδα δυσκολίας στα οποία υπάρχουν διαφοροποιήσεις ως προς τον αριθμό και τις επιθέσεις των εχθρών. Το στυλ του Moonwalker είναι ανάλογο με τα κλασικά platform της τότε εποχής. Παρότι έχει σχεδιαστεί για έναν παίκτη, η Sega έδωσε την δυνατότητα multiplayer μέσω hotseat. Όταν δηλαδή ο ένας χρήστης χάσει μια ζωή την σειρά παίρνει ο επόμενος. Η default ενδυμασία του Michael Jackson υποτίθεται ότι είναι η άσπρη, αν και για σχεδιαστικούς λόγους εμφανίζεται σε χρώμα μπεζ ανοιχτό. Στο 2P game ο Jackson του δεύτερου παίκτη φοράει κόκκινα ρούχα.

Ο χειρισμός είναι αρκετά απλός και ο ρυθμός του παιχνιδιού πολύ γρήγορος. Ως platform, το Moonwalker σας μεταφέρει σε πολλαπλά επίπεδα στα οποία συνήθως μεταβαίνετε μέσα από σκάλες, εναέρια σκαλοπάτια, ασανσέρ ή ακόμα και τηλεμεταφορείς. Ο Michael Jackson χτυπάει τους εχθρούς του με κλωτσιά ή άλμα και γροθιά χωρίς ουσιαστικά να τους αγγίζει. Αντ’ αυτού εξαπολύει ένα κύμα το οποίο τους χτυπάει από κοντινή απόσταση. Η ειδική ικανότητά του όμως είναι η στροφή γύρω από τον εαυτό του με την οποία εξοντώνει όσους είναι γύρω του, αλλά ως αποτέλεσμα αυτού χάνει ένα πολύ μικρό ποσό από την ενέργειά του. Στην πιο εξειδικευμένη μορφή αυτής της κίνησης, ο τραγουδιστής κάνει όλους τους εχθρούς που βρίσκονται εκείνη τη στιγμή στην οθόνη να…χορεύουν στους ρυθμούς του και στη συνέχεια να πέφτουν ξεροί στο έδαφος. Υπάρχουν κι άλλες κρυφές κινήσεις όπως η κλωτσιά-τσουλήθρα που εκτελείτε κατεβαίνοντας τις σκάλες από το χερούλι τους. Γενικά κάθε φιγούρα έχει το ιδιαίτερο στυλ χορού του Michael Jackson.

Στόχος σας στις αποστολές είναι να σώσετε κάποια μικρά κοριτσάκια τα οποία έχουν απαχθεί και συνήθως κρύβονται μέσα σε πόρτες, παράθυρα ή άλλα αντικείμενα του χώρου. Βρίσκοντάς τα θα ανακτήσετε ένα μικρό μέρος από την ενέργειά σας. Το έργο σας θα εμποδίσουν ομάδες κακοποιών οι οποίοι είτε από κοντινοί απόσταση, είτε χρησιμοποιώντας διάφορα όπλα θα προσπαθήσουν να σας εξοντώσουν. Η ενέργειά σας θα χάνεται σταδιακά σε κάθε χτύπημα, αλλά σε αυτό δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας, διότι η δυσκολία του παιχνιδιού ακόμα και στο Hard Level είναι πολύ χαμηλή. Το μόνο που ίσως σας δυσκολέψει λίγο είναι η αναζήτηση των ομήρων και ορισμένα σημεία σε κάποιες προχωρημένες πίστες τα οποία παρουσιάζουν ιδιομορφίες ως προς το να προχωρήσετε παραπέρα. Κατά τα άλλα η τεχνητή νοημοσύνη των εχθρών, κυρίως στα εύκολα επίπεδα, είναι αρκετά χαμηλή και προβλέψιμη.

Όταν εν τέλει σώσετε όλα τα κοριτσάκια κάθε level τότε θα εμφανιστεί ένας big boss ο οποίος θα στείλει προσωρινά μια μεγάλη ομάδα από κακοποιούς κατά πάνω σας. Εσείς θα πρέπει να τους σκοτώσετε όλους ώστε να καθαρίσετε την πίστα. Σε ορισμένα levels θα κληθείτε να αντιμετωπίσετε και μεμονωμένα big bosses κι εκεί θα πρέπει να αξιοποιήσετε τον χορό σας αλλά και την ειδική κίνηση εκτόξευσης του καπέλου που μοιάζει περισσότερο με ρίψη… μπούμερανγκ! Η πορεία εξέλιξης του σεναρίου έχει αρκετά ανατρεπτικά σκηνικά κι ο Michael Jackson φτάνει σε σημείο να περνάει από νεκροταφεία μέχρι διαστημικές βάσεις ή να παίρνει ακόμα και μορφή ρομπότ και να κυνηγάει τους κακοποιούς στο διάστημα. Αν ασχοληθείτε με το Moonwalker μέχρι το τέλος τότε σίγουρα θα ανταμειφθείτε από όσα θα δουν τα μάτια σας.

Γραφικά-Ήχος
Τα χοντροκομμένα pixels της εποχής εκείνης και οι επαναλαμβανόμενοι εχθροί είναι ορισμένα από τα βασικά μειονεκτήματα στον σχεδιασμό του Moonwalker. Ωστόσο, οι εναλλαγές ημέρας και νύκτας, οι κινήσεις του Michael Jackson και κυρίως τα οπτικά εφέ έχουν κάτι το ξεχωριστό. Το σημαντικότερο όμως είναι ότι υπάρχει μεγάλη ποικιλία στα περιβάλλοντα των levels και πέρα από την κλασική πλοήγηση μέσα σε κτίρια, θα βρεθείτε ακόμα και σε νεκροταφεία, μάντρες αυτοκινήτων, καταρράκτες σύγχρονα εργοστάσια και αρκετές ακόμη απίστευτες τοποθεσίες.

Η μουσική συνοδεία σε όλες τις πίστες δεν θα μπορούσε να είναι άλλη από τις ίδιες τις μεγάλες επιτυχίες του διάσημου τραγουδιστή. Τα τραγούδια που θα ακούσετε είναι τα Smooth Criminal, Beat it, Another part of me, Billie Jean και Bad. Εξίσου εντυπωσιακά είναι και τα vocals, όπως η γνωστή ατάκα “Wooo” του Michael Jackson ή το επιφώνημα “Michael” που φωνάζουν τα μικρά κορίτσια όταν τα σώζετε από τα χέρια των κακοποιών.

Επίλογος
Το Michael Jackson’s Moonwalker είναι το ιδανικό παιχνίδι για όσους θέλουν απλά να διασκεδάσουν σε ένα platform game με γρήγορη δράση. Συστήνεται δε ανεπιφύλακτα αν ανήκετε στους fans του μεγάλου Michael Jackson, παρότι είναι αρκετά εύκολο κι έχει σχετικά μικρή διάρκεια ζωής.

Θετικά:
- Η ανεπανάληπτη μουσική του Michael Jackson
- Όμορφα οπτικά εφέ
- Τα ελάχιστα αλλά ρεαλιστικότατα voice-overs
- Η γρήγορη δράση

Αρνητικά:
- Πολύ μικρή διάρκεια ζωής
- Αρκετά «pixelιάσματα» στα γραφικά
- Χαμηλό επίπεδο δυσκολίας

Βαθμολογία
Γραφικά: 7
Ήχος: 8
Gameplay: 8
Αντοχή: 5
Γενικά: 6.5

Ένα ευχάριστο παιχνίδι με πρωταγωνιστική τον μεγάλο Michael Jackson το οποίο θα σας συντροφεύσει ευχάριστα όσο διαρκέσει.

http://www.gazzetta.gr/content/view/38633/214/Pc games Moonwalker
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Pc games Empty Απ: Pc games

15/7/2009, 20:05
2 εβδομάδες free παιχνιδιού στο Aoc

Η προσφορά ισχύει μέχρι 21/07/09 και για όσους ειχαν παίξει το παιχνίδι,δηλαδη είχαν λογαριασμό και εχουν σταματήσει.

περισσότερες πληροφορίες > http://www.ageofconan.com/updates/#/uk
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Pc games Empty Απ: Pc games

6/8/2009, 01:30
To RE5 κυκλοφορεί στο pc στις 18/9 στην Ευρώπη

Pc games Image-thumb363
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Pc games Empty Απ: Pc games

9/9/2009, 07:56
Online Monopoly με τη χρήση Google Maps

Αν και οι όροι μονοπώλιο και Google έχουν υπάρξει αρκετές φορές στην ίδια πρόταση, αυτή τη φορά υπάρχουν για ένα εντελώς διαφορετικό λόγο. Το διάσημο επιτραπέζιο παιχνίδι Monopoly ετοιμάζεται να κάνει την εμφάνιση του στο Internet με τη χρήση των Google Maps.

Το παιχνίδι ξεκινά στις 9 Σεπτεμβρίου και ακόμα δεν έχουν γίνει γνωστές οι λεπτομέρειες διεξαγωγής του. Όλα δείχνουν πάντως ότι η Hasbro, δημιουργός του αρχικού παιχνιδιού, θέλει να μετατρέψει τη Monopoly σε ένα multiplayer online παιχνίδι με ονομασία Monopoly City Streets. Ο σκοπός του παιχνιδιού για όσους δε τον γνωρίζουν είναι απλός, παίζετε για να νικήσετε τους φίλους σας και να γίνεται ένας μεγιστάνας ακινήτων όπου στη κατοχή σας θα έχετε δρόμους, πολυκατοικίες, ξενοδοχεία ενώ θα εισπράττετε ενοίκια σε όσους "πέφτουν" πάνω σε αυτά.

Το Monopoly City Streets βασίζεται στη τεχνολογία των Google Maps ενώ όλα τα τρισδιάστατα κτίρια που θα υπάρχουν στο παιχνίδι έχουν σχεδιαστεί με το Google SketchUp. Η επίσημη ανάμειξη της Google δεν έχει αποσαφηνιστεί, κάτι που θα μάθουμε αύριο όταν και θα κάνει τα επίσημα εγκαίνια το νέο παιχνίδι.

Monopoly City Streets
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Pc games Empty Απ: Pc games

9/9/2009, 10:28
Pc games Affraid ΤΕΛΕΙΟ!
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Pc games Empty Απ: Pc games

28/9/2009, 22:00
Παίζω sims και έτσι όπως είμαι, λέω να τους κάνω ΟΛΟΥΣ φαντάσματα Pc games 236770
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Pc games Empty Απ: Pc games

28/9/2009, 22:03
Raven έγραψε:Παίζω sims και έτσι όπως είμαι, λέω να τους κάνω ΟΛΟΥΣ φαντάσματα Pc games 236770
τα σπαει ε?
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Pc games Empty Απ: Pc games

28/9/2009, 22:05
Τρελλά! Και είμαι 1)σούπερ γκομενάρα 2)χειρουργός παγκοσμίου φήμης 3)τακτική, φιλική κτλ Pc games 74653
AtZoN
AtZoN
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 3067
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009

Pc games Empty Απ: Pc games

28/9/2009, 22:05
kingsage παιζω αλλα το βαρέθηκα πιά.

Δεν εχω και χρόνο.

Χαχαχα τι εισαι Raven ? Pc games 74653 Pc games 15980
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Pc games Empty Απ: Pc games

28/9/2009, 22:06
Raven έγραψε: 3)τακτική, φιλική κτλ Pc games 74653
πορνη? rolling :D :D :D lol! lol! Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης