Keep on Blogging
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
avatar
Themis
Niewbie
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 3
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 05/01/2016

Λύθηκε Πρόβλημα Administrator Privileges στο Blog μου

5/1/2016, 20:33
Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα.Καλή χρόνια σε όλους με υγεία.
Λοιπόν το πράγμα έχει ως εξής:
Μετά απο επικοινωνεία στο Help Forum της Google...το συμπέρασμα είναι πώς αφού έχω ξεχάσει τον κωδικό ενός
google account και το τηλέφωνο που έδωσα δεν ισχύει πλέον και στις ερωτήσεις που έχουν, φαίνεται να μην
ταιριάζουν οι απαντήσεις μου.....το account τέλος.
Ελα ντέ που αυτό το mail account το είχα βάλει και ως διαχειριστή του blog μου και έχω μείνει τώρα με δικαιώματα χρήστη με άλλο mail.
backup δεν μπορώ να το πάρω ώς εξαγωγή....Υπάρχει τρόπος να έχω πάλι δικαιώματα διαχειριστή??Τι να κάνω ρε παιδιά....δεν θέλω να σκέφτω τοοοο φτού και απο την αρχή.
Αν δεν γίνει κάτι σκέφτομαι copy-paste τiς αναρτήσεις με εναλλαγή των 2 google account....πολύ ιστορία μου φαίνεται.
Μέσω adsense έχει admin 2 mail, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο στο blog αυτό.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Λύθηκε Απ: Πρόβλημα Administrator Privileges στο Blog μου

6/1/2016, 00:51
Καλη χρονια καλωσηρθες στην παρεα

Καταρχιν να υπενθυμισω οτι εχεις δυνατοτητα να σβησεις ενα gmail χωρις να σβηστει το μπλογκ σου υπαρχει δυνατοτητα δλδ να σβησεις μονο το μαιλ και οχι οσα ειναι παρελκομενα αυτου 
Απο κει και περα να υποθεσω οτι δεν ειχες κρατησει ενα back up της σελιδας σου ετσι για λογους ασφαλειας πραγμα που παντα συμβουλευουμε !

Λογω λοιπον προσωπικων δεδομενων και λογω αςφαλειας η google/ blogger δεν μπορει να σου παρεχει τα στοιχεια του ιδιοκτητη του μπλογκ και δινει δυο βηματα για να μπορεσεις να ανακτησεις την διαχειριση 

1. Blogger recovery tool 
2. Google Account recovery tool


Επισης το μαιλ εχει γινει delete? η απλα δεν ειναι προσβασιμο?


Για να ανακτησεις το μαιλ κανεις τα εξης 
1. Σου ερχεται ενα μαιλ στο μαιλ που ειχες ορισει σαν recovery mail
2. Σου αποστελεται κωδικος στο κινητο που εχεις δηλωσει
3. Απαντας την ερωτηση ασφαλειας που ειχες ορισει ....αν και αυτη η μεθοδο τεινει να τερματισει πλεον 


Αν εχεις κανει αυτα τα βηματα και δεν εχεις προσβαση ακομα δεν γινεται τιποτα αλλο
Δεν γινεται να μην θυμασαι κανενα στοιχειο που εχεις δωσει τοτε πως θα αποδειξεις οτι δεν εισαι "κακοβουλος παραγοντας" ...
avatar
Themis
Niewbie
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 3
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 05/01/2016

Λύθηκε Απ: Πρόβλημα Administrator Privileges στο Blog μου

6/1/2016, 13:42
Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση.
Το mail ισχύει κανονικά στο outlook μπορώ ναμπώ...για το google account απλά είχα άλλο κωδικό.
Backup se .xml όχι δεν το είχα πάρει ΔΥΣΤΗΧΩΣ (το ξέρω σφάλμα μου ).
Θυμάμαι πότε έκανα εγγραφή στο google account, αφού το βλέπω στο outlook.
Ακόμα και πότε έκανα login στο account τελευταία φορά(που ζητάει όσο δυνατόν πιο κοντά) το βλέπω
στο Outlook..Τώρα αυτό που λέει να δώσω έως 4 συσκευές που χρησημοποιήθηκε και πρέπει να δηλώσεις
συγκεκριμένη ημερομηνία εε αυτό δεν μπορώ να το πλησιάσω....
Χαζομάρα αυτό...σαν να με ρωτάς τι έφαγα στις 20 Οκτ 2015(πανω κάτω)...εεε δεν θυμάμαι ρε παιδιά Smile
Όσο για το κωδικό στο κινητό....δεν υπάρχει πλέον αυτό το νούμερο!!

Πάμε πάλι για εγγραφή όλων των αναρτήσεων copy paste απο το ένα account στο άλλο.
Θα χάσω και όλα τα στοιχεία στο analytics και στo adsense...νομίζω.
Ερώτηση : Αν διαγράψω το mail που είναι admin στο blog, θα διαγραφεί και το google acoount που είναι συνδεδεμένο??

ευχαριστώ.

Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Λύθηκε Απ: Πρόβλημα Administrator Privileges στο Blog μου

6/1/2016, 14:42
Themis έγραψε:

Πάμε πάλι για εγγραφή όλων των αναρτήσεων copy paste απο το ένα account στο άλλο.
Θα χάσω και όλα τα στοιχεία στο analytics και στo adsense...νομίζω.
Ερώτηση : Αν διαγράψω το mail που είναι admin στο blog, θα διαγραφεί και το google acoount που είναι συνδεδεμένο??

ευχαριστώ.


Λογικα το google account σβηνεται με την ολικη διαγραφη του μαιλ 
οστοσο αφου δεν εχεις προσβαση αντμιν στο μπλογκ τι θα κανεις θα ανοιξεις νεο? με αλλο ονομα..

Εφοσον το μαιλ εχει οριστει σε ολους τους τριτους της google , adsense, analytics κτλ εαν ειναι μη προσβασιμο και ανοιξεις αλλο ναι νομιζω χανεις τα παλια γτ σε θεωρει νεα εισοδο



υγ. αν ειχες προσβαση παρεχονται τα στοιχεια που ζητουν εγω πχ εχω κρατησει ενα copy 
Η τελευταία δραστηριότητα λογαριασμού εμφανιζεται σε λίστα IP που απέκτησαν πρόσβαση στην αλληλογραφία ,τοποθεσία, ώρα και η ημερομηνία πρόσβασης.
υγ2. η ενοτητα αυτη δεν παρεχει υποστηριξη και το θεμα θα μεταφερθει στην σωστη ενοτητα
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης